Προς το περιεχόμενο

Wind Double Play απο 20€ για 24μηνο συμβολαιο


Daizengar100

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το θέμα είναι ότι το δέχτηκα και μου είπαν ότι θα μου δώσουν και ένα δίκαρτο τηλέφωνο δώρο επειδή γκρίνιαξα λίγο.

θα την πάρω τηλέφωνο τη δευτέρα να επιμείνω μπας και το καταφέρω

 

σιγά το δώρο θα σου δώσουν ένα δίκαρτο samsung το μόνο καλό είναι πως έχει και φακό αλλά  πάνω από 20 ευρώ δεν έχει στο skroutz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεί όμως να είσαι και τυχερός και να πάρεις κανένα smartphone (ας το ελπίζουμε)

Το κινητο ειναι μαλλον αυτο που υπαρχει στο site της wind. Αρχαιολογία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημερωτικά, πήγα χθες από Public να τσεκάρω μπας και δίνανε κανένα δώρο αν έκανα εκεί αίτηση και ο υπάλληλος μου είπε ότι η προσφορά λήγει χθες.

Όταν τον ρώτησα αν θα την δεχθεί σήμερα πρωί, μου είπε ναι, αλλά χαριστικά.

Για δώρο δεν μου είπε.

 

Θα την κάνω τηλεφωνικά σήμερα.

 

Δεν είμαι σίγουρος αν θα επιμείνω (με προβληματίζει και μένα το διετές συμβόλαιο, αν και θεωρώ την τιμή χώμα), ποντάρω στην καλύτερη αντιπροσφορά από τον τωρινό μου πάροχο, την HOL.

 

 

Πείτε μια γνώμη, υπάρχει περίπτωση να μου προτείνουνε HOL TV αντί για δωρεάν κλήσεις;

Τώρα είμαι σε πακέτο με 24άρα γραμμή και καθόλου δωρεάν χρόνο ομιλίας και επειδή έκλεισα χρόνο το πάγιο μου πήγε από τα 16 στα 25 €.

Δεν με ενδιαφέρουν οι κλήσεις όσο η HOL TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω περίπτωση (αντιπροσφοράς) με hol 24αρα, απεριόριστα σταθερά και Hol-tv σε τιμή......... 17 ευρώ*! (δεν έχω δει το λογαριασμό του, μου το έχει πεί)

 

Προσωπικά έχω wind 24αρα με απεριόριστα σταθερά, στα 17 ευρώ (λήγει το καλοκαίρι όμως ~ άντε σιγά σιγά να αρχίζω να ψάχνω κι εγώ). Αναφέρω τις τιμές γιατί λογικά θα σας κερδίσει η αντιπροσφορά που θα σας κάνει η εταιρεία που είστε ήδη (κλείνω 4 χρονια στη wind με τις αντιπροσφορές που μου κάνει)

 

 

 

EDIT:

* τώρα είδα ένα link σε προηγούμενο post που έχει παρόμια προσφορά κάποιος στο avclub

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημερωτικά, πήγα χθες από Public να τσεκάρω μπας και δίνανε κανένα δώρο αν έκανα εκεί αίτηση και ο υπάλληλος μου είπε ότι η προσφορά λήγει χθες.

Όταν τον ρώτησα αν θα την δεχθεί σήμερα πρωί, μου είπε ναι, αλλά χαριστικά.

Για δώρο δεν μου είπε.

 

Θα την κάνω τηλεφωνικά σήμερα.

 

Δεν είμαι σίγουρος αν θα επιμείνω (με προβληματίζει και μένα το διετές συμβόλαιο, αν και θεωρώ την τιμή χώμα), ποντάρω στην καλύτερη αντιπροσφορά από τον τωρινό μου πάροχο, την HOL.

 

 

Πείτε μια γνώμη, υπάρχει περίπτωση να μου προτείνουνε HOL TV αντί για δωρεάν κλήσεις;

Τώρα είμαι σε πακέτο με 24άρα γραμμή και καθόλου δωρεάν χρόνο ομιλίας και επειδή έκλεισα χρόνο το πάγιο μου πήγε από τα 16 στα 25 €.

Δεν με ενδιαφέρουν οι κλήσεις όσο η HOL TV.

 

Φιλική συμβουλή...

 

Προσέξτε λίγο τις ημερομηνίες αίτησης φορητότητας και αίτησης υπαναχώρησης στη wind σε περίπτωση που θελήσετε να μείνετε στον προηγούμενο πάροχό σας και κρατείστε αντίγραφα και ακριβείς ημερομηνίες από όλες τις κινήσεις που θα κανετε.

 

Σε ίδια ακριβώς περίπτωση με αυτή που αναφέρει το μέλος ekki και συνέβη σε κοντινό μου πρόσωπο, ενώ ήρθε άμεσα δελεαστική αντιπρόταση από τη HOL (όπου αποφάσισε να παραμείνει μιας και είχε το δικαίωμα..) και μόλις από την τρίτη μέρα από την ημερομηνία υποβολής της αρχικής αίτησης φορητότητας ενημερώθηκε η wind για υπαναχώρηση τόσο τηλεφωνικά όσο και με δύο(!) αποστολές φαξ, προχώρησαν κανονικά τη διαδικασία με τη δικαιολογία ότι άργησαν να περάσουν το αίτημα υπαναχώρησης στο σύστημά τους (!!!) και η διαδικασία ενεργοποίησης είχε δρομολογηθεί και δεν γινόταν να ακυρωθεί!

Σε αυτά να προστεθεί και η αγένεια της εκπροσώπου της εταιρίας που λειτουργούσε για λογαριασμό της wind.

 

Φυσικά το θέμα δεν έμεινε έτσι, για να μην νομίζουν μερικοί ότι με το έτσι θέλω μπορούν να κάνουν ότι θέλουν, αλλά σε κάθε περίπτωση το αναφέρω μόνο για να το έχετε υπόψιν σας  ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλική συμβουλή...

 

Προσέξτε λίγο τις ημερομηνίες αίτησης φορητότητας και αίτησης υπαναχώρησης στη wind σε περίπτωση που θελήσετε να μείνετε στον προηγούμενο πάροχό σας και κρατείστε αντίγραφα και ακριβείς ημερομηνίες από όλες τις κινήσεις που θα κανετε.

 

Σε ίδια ακριβώς περίπτωση με αυτή που αναφέρει το μέλος ekki και συνέβη σε κοντινό μου πρόσωπο, ενώ ήρθε άμεσα δελεαστική αντιπρόταση από τη HOL (όπου αποφάσισε να παραμείνει μιας και είχε το δικαίωμα..) και μόλις από την τρίτη μέρα από την ημερομηνία υποβολής της αρχικής αίτησης φορητότητας ενημερώθηκε η wind για υπαναχώρηση τόσο τηλεφωνικά όσο και με δύο(!) αποστολές φαξ, προχώρησαν κανονικά τη διαδικασία με τη δικαιολογία ότι άργησαν να περάσουν το αίτημα υπαναχώρησης στο σύστημά τους (!!!) και η διαδικασία ενεργοποίησης είχε δρομολογηθεί και δεν γινόταν να ακυρωθεί!

Σε αυτά να προστεθεί και η αγένεια της εκπροσώπου της εταιρίας που λειτουργούσε για λογαριασμό της wind.

 

Φυσικά το θέμα δεν έμεινε έτσι, για να μην νομίζουν μερικοί ότι με το έτσι θέλω μπορούν να κάνουν ότι θέλουν, αλλά σε κάθε περίπτωση το αναφέρω μόνο για να το έχετε υπόψιν σας  ;)

 

πολύ σωστή παρατήρηση.

 

Επίσης, μιλώντας προ ολίγου με αδελφή καλής μου φίλης, που βρέθηκε ότι εργάζεται στα public και της έκανα την αίτηση τηλεφωνικά,

μου επιβεβαίωσε ότι η προσφορά λήγει σήμερα, αλλά εκτίμησε κι όλας ότι θα πάρει παράταση καθώς έτσι έχει γίνει κι άλλες φορές.

Προσοχή, είναι προσωπική της εκτίμηση, δεν είναι γεγονός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

...

μου επιβεβαίωσε ότι η προσφορά λήγει σήμερα, ...

 

 

Και χθες για την ιδια μερα σου ελεγαν (χθες δηλαδή) ότι ληγει. Ολοι λοιπον και παντα σου λενε "σημερα". Γιατι πρεπει να τους πιστεψεις; Πως σου το "επιβεβαιωσε" λοιπον, αφου άλλα σου ειπε ο άλλος χθες; :wacko:

 

Στο σαιτ της γουιντ παντως δεν αναφερει ότι ληγει σημερα ή χθες ή αυριο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και χθες για την ιδια μερα σου ελεγαν (χθες δηλαδή) ότι ληγει. Ολοι λοιπον και παντα σου λενε "σημερα". Γιατι πρεπει να τους πιστεψεις; Πως σου το "επιβεβαιωσε" λοιπον, αφου άλλα σου ειπε ο άλλος χθες; :wacko:

 

Στο σαιτ της γουιντ παντως δεν αναφερει ότι ληγει σημερα ή χθες ή αυριο...

 

.. η κοπέλα ήταν δικό μας παιδί, αδελφή πολύ καλής φίλης, δεν θα μου έλεγε ψέμματα. Δεν είχε λόγο, αφού κάναμε όλη την αίτηση, πιάσαμε κουβέντα και άρχισα να την ρωτάω για την δουλειά και την wind και τον Πάνο Γερμανο κλπ κλπ και της είπα ότι πήγα Ηράκλειο και μου είπε ο τύπος έτσι κι έτσι και μου επιβεβαίωσε ότι είναι τακτική να πιέζουν χρονικά τον υποψήφιο πελάτη αλλά εν προκειμένω είχε δίκιο.

 

 

Ένηγουέη, που λεν και στο χωριό μου, με πήρε η HOL σήμερα και με έπεισε να παραμείνω, χωρίς πολλά πολλά, απλά μειώνοντας το πάγιο μου στα 17 ευρώ και δίνοντας μου 300 λεπτά προς όλους. Ήταν θετικός ο υπάλληλος και για hol tv αλλά δεν είχε κάλυψη η περιοχή μου.

Μόλις έστειλα το fax στη wind, φύλαξα και το αποδεικτικό και περιμένω sms από HOL.

 

 

Πώς το λέει και μια διαφήμιση; Στο κυνήγι της καλύτερης τιμής...................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδάκια, έχω ΟΤΕ και τους ρώτησα αν θα πληρώσω κάτι για να αλλάξω εταιρία. Μου είπαν ότι μου μένουν ακόμα 2 μήνες στο συμβόλαιο (12μηνο) οπότε θα πληρώσω 100€. Αν πάω wind θα το πλήρωσω εγώ αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες γιατί το κουράζετε αφού και στην Forthnet τόσο έχει

  • Απεριόριστα προς σταθερά
  • Δύο ώρες προς κινητά
  • Εώς 24mbps internet

Πάρτε τηλ. και παζαρέψτε το...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...