Προς το περιεχόμενο

Θέματα σχετικά με το Dualshock 4 χειριστήριο [PS4 Controller][DS4]


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελείως χάλια δεν νομίζω να έχει γίνει, αλλά λογικά θα έχει φθαρεί όπως έχει φθαρεί και εμένα.
Κάκιστη ποιότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παραδόξως το δικό μου ακόμα είναι μια χαρά από το 2014 . Περίμενα από κάτω να έχουν αρχίσει να χαλάνε.Σε κάποιες παρτίδες πραγματικά είναι απαράδεκτα .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως χάλια δεν νομίζω να έχει γίνει, αλλά λογικά θα έχει φθαρεί όπως έχει φθαρεί και εμένα.

Κάκιστη ποιότητα...

Ρε συ Heat ποσα controllers εχεις αλλαξει πανω στην εγγυηση πλακα πλακα :P Τι στο καλο κανεις και τα τρως ετσι :D

 

Εχω Ps4 απο το καλοκαιρι και τετοια θεματα οπως με σενα δεν εχω δει ή ακουσει απο αλλον αν και οντως ειναι τραγικη η ποιοτητα τους.

 

Επισης ποιος τοτε ο λογος να αγορασεις extra προστατευτικα αν ειναι και παλι να σου χαλαει το controller τοσο γρηγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που έχω τώρα, είναι το τρίτο ζευγάρι Dualshock 4, οπότε 6 χειριστήρια έχουν περάσει από τα χέρια μου.
Όλα τα άλλαξα τις πρώτες ημέρες, μετά βαρέθηκα και έβαλα καποτάκια. Με τα καποτάκια η φθορά είναι πολύ πιο αργή. Χωρίς αυτά τις πρώτες 20 ώρες είχε αρχίσει η φθορά. Στο τρίτο και τελευταίο ζευγάρι δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά φαντάζομαι για να έχουν φθαρεί έστω και λίγο με τα καποτάκια, μάλλον μία από τα ίδια.

Τα δικά σου δηλαδή δεν έχουν κανένα πρόβλημα;

Πάντως από αυτό άρχισα να καταλαβαίνω πως πολλοί Youtubers το περνάνε χαλαρά το θέμα αντί να αρχίζουν να κράζουν ανελέητα. Βρίσκουν και τα κάνουν οι εταιρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heat οντως χωρις παρεξηγηση αλλα τα χειρηστηρια τα χω κοντα 2ετια με καποτακια, τα βγαλα εχθες που τα λεγαμε κ ειναι σαν καινουργια...μαλλν κατι κανεις λαθος ρε συ.....δε μπορει....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλα μετα απο 20 μερες μου ειρθαν σημερα,οι μπαταριες που ειχα παραγγειλει μεσω ebay.(2.000ma)

Λογικα σημερα θα προλαβω να τις βαλω στα dl4 και θα σας πω αποτελεσματα.

-Αμα τα καταφερω θα απομονωσω κ το led απο πισω..!!-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heat οντως χωρις παρεξηγηση αλλα τα χειρηστηρια τα χω κοντα 2ετια με καποτακια, τα βγαλα εχθες που τα λεγαμε κ ειναι σαν καινουργια...μαλλν κατι κανεις λαθος ρε συ.....δε μπορει....

Ε τώρα τι χωρίς παρεξήγηση;

Με την λογική ότι κάνω κάπου λάθος, λες ψέματα, δεν μπορεί... 

 

Μπορεί δηλαδή να χρησιμοποιήσεις λάθος το χειριστήριο ή να υπάρχουν προβληματικές παρτίδες; 

 

20 χρόνια ασχολούμαι με κονσόλες ξέρεις, δεν θα μάθω τώρα να χρησιμοποιώ τα χειριστήρια.

 

Έλεος με το γλύψιμο των εταιριών επειδή αγοράζετε τα προϊόντα τους νομίζετε ότι γίνεστε μέτοχοι...

 

Και φυσικά υπάρχει παρεξήγηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα εδω μεσα συζητηση δε μπορεις να κανεις .. δυστυχως...Μηπως για να μαστε ενταξει να βγαλουμε καμια φωτο τις αποδειξεις αγορας και την κατασταση του προιοντος για να μαστε ενταξει???Θα μπορουσα να πω οτι δε θα πρεπε να ασχοληθω , αλλα ρε φιλε η αντιδραση σου ηταν το λιγοτερο υπερβολικη.Δηλαδη και ας ασχολεισαι και 40 χρονια ,μ αυτο τι σημαινει?δε μπορει ας πουμε ασυναισθητα να ασκεις λιγη παραπανω δυναμη στα αναλογικα?Δε λεω οτι ειναι καλα ποιοτικα αλλα αυτο δε σημαινει οτι χαλασανε σε ολους.Εγω παλαιοτερα ειχα πει με το που πηρα τον μπλε ds4 την δευτερη μερα ετριζε το R2 .. λιγο wd40 Και ησυχασα.Το γλυψιμο δε βλεπω πουθενα ομως απο μερους μου και φυσικα ακομα και τωρα ρε φιλε εγω δε παρεξηγηθηκα, απλα γελαω.

 

No offence φιλος αλλα μην τα παιρνεις ολα τοσο σοβαρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά που έχω τώρα, είναι το τρίτο ζευγάρι Dualshock 4, οπότε 6 χειριστήρια έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Όλα τα άλλαξα τις πρώτες ημέρες, μετά βαρέθηκα και έβαλα καποτάκια. Με τα καποτάκια η φθορά είναι πολύ πιο αργή. Χωρίς αυτά τις πρώτες 20 ώρες είχε αρχίσει η φθορά. Στο τρίτο και τελευταίο ζευγάρι δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά φαντάζομαι για να έχουν φθαρεί έστω και λίγο με τα καποτάκια, μάλλον μία από τα ίδια.

 

Τα δικά σου δηλαδή δεν έχουν κανένα πρόβλημα;

Πάντως από αυτό άρχισα να καταλαβαίνω πως πολλοί Youtubers το περνάνε χαλαρά το θέμα αντί να αρχίζουν να κράζουν ανελέητα. Βρίσκουν και τα κάνουν οι εταιρίες.

Και του XboxOne αν διαβασεις στο Internet εχουν βγει αρκετα ελλατωματικα,κυριως των πρωτων παρτιδων.Μην κοιτας που εδω οι περισσοτεροι εχουν Ps4 και αρα λογικο να υπαρχει περισσοτερο Feedback γιαυτο.

 

Απλα μου κανει εντυπωση γιατι αν εχεις αλλαξει 6 controller τοτε λογικα θα σου ειχε γινει αλλαγη και με πιο καινουργιες παρτιδες που εχουν παρουσιασει λιγοτερα προβληματα αυτο εννοω. Βεβαια αφου στα αλλαζουν στην εγγυηση κανενα θεμα απλα και εμενα μου κανει τρελη εντυπωση. Λες δηλαδη καποιος να ειχε αλλαξει τοσες φορες το controller και να μην το ειχε αναφερει??

 

Και σου ξαναλεω μου κανει τρομερη εντυπωση και αυτο που γραφεις παραπανω

 

 

Για δες κάτω από τα καποτάκια... Εμένα ακόμα και με αυτά έχει αρχίσει να χαλάει. Που να έπαιζα κιόλας...

Αν ειναι δηλαδη ετσι τοτε να κανουμε μηνυση στην εταιρια που τα βγαζει ή να πεσει πιστωτικο επειδη δεν κανουν την δουλεια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο αλλα μετα απο 20 μερες μου ειρθαν σημερα,οι μπαταριες που ειχα παραγγειλει μεσω ebay.(2.000ma)

Λογικα σημερα θα προλαβω να τις βαλω στα dl4 και θα σας πω αποτελεσματα.

-Αμα τα καταφερω θα απομονωσω κ το led απο πισω..!!-

 

Περιμένουμε εντυπώσεις όσον αφορά την αυτονομία του ds4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας παλιος αλλα ωραιος οδηγος οσον αφορα την αυτονομια του DS4 ειναι ο παρακατω 

http://community.us.playstation.com/t5/PlayStation-General/GUIDE-Improve-Your-Dualshock-4-s-Battery-Life/td-p/43519980

Να τονισουμε μονο οτι αλλαζοντας την μπαταρια χαλαει η εγγυηση(αν εχει τελειωσει κανενα προβλημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε fulgore ολα αυτα που γραφει τα εχω κανει.αλλα κ παλι η αυτονομια του σε σχεση με το ds3 ειναι στο μισο.

Εδω να αναφερω οτι η εγχειρηση μου πετυχε.

Απο δω κ περα θα δω την αυτονομια κ θα σας πω..!!(το led δεν καταφερα να το κλεισω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε fulgore ολα αυτα που γραφει τα εχω κανει.αλλα κ παλι η αυτονομια του σε σχεση με το ds3 ειναι στο μισο.

Εδω να αναφερω οτι η εγχειρηση μου πετυχε.

Απο δω κ περα θα δω την αυτονομια κ θα σας πω..!!(το led δεν καταφερα να το κλεισω)

Η αυτονομια του DS3 λεγεται οτι βρισκεται μεταξυ 20-30ωρες,αρα μεσο ορο 24ωρες.Αν κραταει λοιπον το DS4 12ωρες περιπου τοτε ειναι μια χαρα αυτονομια απο τις 7-8ωρες που δειχνει να κραταει στους περισσοτερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα εδω μεσα συζητηση δε μπορεις να κανεις .. δυστυχως...Μηπως για να μαστε ενταξει να βγαλουμε καμια φωτο τις αποδειξεις αγορας και την κατασταση του προιοντος για να μαστε ενταξει???Θα μπορουσα να πω οτι δε θα πρεπε να ασχοληθω , αλλα ρε φιλε η αντιδραση σου ηταν το λιγοτερο υπερβολικη.Δηλαδη και ας ασχολεισαι και 40 χρονια ,μ αυτο τι σημαινει?δε μπορει ας πουμε ασυναισθητα να ασκεις λιγη παραπανω δυναμη στα αναλογικα?Δε λεω οτι ειναι καλα ποιοτικα αλλα αυτο δε σημαινει οτι χαλασανε σε ολους.Εγω παλαιοτερα ειχα πει με το που πηρα τον μπλε ds4 την δευτερη μερα ετριζε το R2 .. λιγο wd40 Και ησυχασα.Το γλυψιμο δε βλεπω πουθενα ομως απο μερους μου και φυσικα ακομα και τωρα ρε φιλε εγω δε παρεξηγηθηκα, απλα γελαω.

 

No offence φιλος αλλα μην τα παιρνεις ολα τοσο σοβαρα

Εννοείται ότι τα παίρνω όλα πάρα μα πάρα πολύ σοβαρά. Όταν πληρώνω εταιρείες κολοσσούς και μάλιστα καλά, έχω απαιτήσεις. Όταν βλέπω ότι αυτές οι εταιρείες το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να σου αρπάξουν τα χρήματα και να αρχίσουν να τρέχουν, ενοχλούμαι. Ενοχλούμαι ακόμα περισσότερο όταν οι πελάτες αυτών των εταιριών πάνε να τις υπερασπιστούν έστω και λίγο.

 

Θα μου πεις δηλαδή ότι σε όσους χαλάνε τα DS4 φταίνε οι χρήστες που ασκούν παραπάνω Newton στα αναλογικά; Αλλάξαν οι εποχές δηλαδή και τα DS4 θέλουν να εφαρμόζει ο χρήστης συγκεκριμένη δύναμη; Δεν το καταλαβαίνω.

 

Είχα μιλήσει με Reviewer για το αν έχει πρόβλημα με τα DS4 και μου απάντησε πως όχι, απλά μόνο ξεφτίζουν. Είναι δυνατόν; Απλά είναι αυτό; Αυτό είναι τραγικό!

 

 

Και του XboxOne αν διαβασεις στο Internet εχουν βγει αρκετα ελλατωματικα,κυριως των πρωτων παρτιδων.Μην κοιτας που εδω οι περισσοτεροι εχουν Ps4 και αρα λογικο να υπαρχει περισσοτερο Feedback γιαυτο.

 

Απλα μου κανει εντυπωση γιατι αν εχεις αλλαξει 6 controller τοτε λογικα θα σου ειχε γινει αλλαγη και με πιο καινουργιες παρτιδες που εχουν παρουσιασει λιγοτερα προβληματα αυτο εννοω. Βεβαια αφου στα αλλαζουν στην εγγυηση κανενα θεμα απλα και εμενα μου κανει τρελη εντυπωση. Λες δηλαδη καποιος να ειχε αλλαξει τοσες φορες το controller και να μην το ειχε αναφερει??

 

Και σου ξαναλεω μου κανει τρομερη εντυπωση και αυτο που γραφεις παραπανω

 

 

Αν ειναι δηλαδη ετσι τοτε να κανουμε μηνυση στην εταιρια που τα βγαζει ή να πεσει πιστωτικο επειδη δεν κανουν την δουλεια τους.

Μα δεν κάνω Battle; Αν έχουν πρόβλημα τα πανάκριβα χειριστήρια του Xbox One κακώς έχουν. Πρέπει να είναι άριστα!

Και που ξέρω αν είναι καινούρια παρτίδα;

Εγώ πήγα τα ωραία μου χειριστήρια έχοντας αγοράσει την νέα μου κονσόλα δίνοντας κοντά στα 600€ με δύο παιχνίδια και δύο χειριστήρια και μου έδιναν κάθε φορά καινούρια σε νάιλον σακουλάκι.

Όλο το hype εξαφανίστηκε μέσα σε λίγες ώρες!

 

Όσον αφορά τα καποτάκια, όχι να μην κάνουμε μήνυση. Δεν λένε κάπου στη συσκευασία ρητά πως προστατεύουν τα DS4 από την φθορά. Καλύτερο Grip λένε.

 

Ενας παλιος αλλα ωραιος οδηγος οσον αφορα την αυτονομια του DS4 ειναι ο παρακατω 

http://community.us.playstation.com/t5/PlayStation-General/GUIDE-Improve-Your-Dualshock-4-s-Battery-Life/td-p/43519980

Να τονισουμε μονο οτι αλλαζοντας την μπαταρια χαλαει η εγγυηση(αν εχει τελειωσει κανενα προβλημα).

Α, μάλιστα. Να πρέπει να κατσαβιδιάσω το DS4 για να μπορέσω να έχω αυτονομία.

 

Η αυτονομια του DS3 λεγεται οτι βρισκεται μεταξυ 20-30ωρες,αρα μεσο ορο 24ωρες.Αν κραταει λοιπον το DS4 12ωρες περιπου τοτε ειναι μια χαρα αυτονομια απο τις 7-8ωρες που δειχνει να κραταει στους περισσοτερους.

Ένα μήνα έπρεπε να κρατάει. Η αυτονομία του DS4 είναι τουλάχιστον αστεία.

Πληρώνω!!! Και πληρώνω καλά!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια , αφου θεωρεις οτι εσυ εδωσες τα λεφτακια σου και πιαστηκες κοροιδο δικαιωμα σου.Αν εσυ θεωρεις αστειο την μεγαλυτερη ασκηση πιεσης στα analog sticks , δικαιωμα σου.Ναι συμφωνω οτι ολοι σκασμε λεφτα αλλα δε μπορω να διαβαζω τετοιου τυπου σχολια οταν στην χειροτερη δεν εχεις να χωρισεις με κανεναν απο εμας τιποτα.Ακυρο δε σε βγαζουμε, μπορει να ισχυεις ως περιπτωση δε λεω.Αλλα εγω εχω αλλη εμπειρια ρε φιλε και δε δεχομαι να με γειωνεις και ειδικα με αυυτον τον τροπο. Οποτε για να κλεισω απο μερους μου αυτο το νημα ανεβασα φωτο για να τελειωνουμε.

 

 

 

20151123_001144.jpg

20151123_001205.jpg

20151123_001255.jpg

20151123_001327.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...