Προς το περιεχόμενο

Θέματα σχετικά με το Dualshock 4 χειριστήριο [PS4 Controller][DS4]


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα χρόνο και δύο μήνες ps4 και κανένα από τα 2 χειριστήρια δεν έχουν βγάλουν πρόβλημα στα αναλογικά ύστερα από άπειρες ώρες χρήσης. Δεν χρησιμοποιώ αυτά τα προστατευτικά που αναφέρετε γιατί δεν με βολεύει ο έξτρα όγκος που δίνουν. Το ίδιο συμβαίνει και με χειριστήρια φίλου που πήρε ίδια περίοδο την κονσόλα με εμένα.

 

Όσον αφορά την αυτονομία για μένα παλεύετε αλλά φυσικά δεν συγκρίνεται με αυτή των dualshock 3 που ξεχνούσες ότι είχαν μπαταρία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 383
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παίζουν ρόλο και τα χέρια να ξέρετε. Άλλοι έχουν λιπαρά, άλλοι ξηρά χέρια. Το έχω ξαναπεί ότι του κάθε ένα τα χέρια ιδρώνουν/εκκρίνουν ιδρώτα, σε κάποιους παραπάνω όξινο. Πάρ΄τε παράδειγμα και τις χορδές κιθάρας(αν παίζετε έστω ερασιτεχνικά), όπου σε κάποιους μπορεί να κρατάνε και μήνα και στα δικά σας χέρια να χαλάνε μέσα σε μέρες ή και μέρα!

 

Εγώ ιδρώνω αρκετά στα χέρια και αυτό που εκκρίνεται καταστρέφει θαρρώ τα πάντα :P Με ένα καλό παίξιμο σε καινούριες χορδές κιθάρας(ηλεκροακουστική η περίπτωση μου) τις καταστρέφω κατευθείαν και την ίδια μέρα. Το ίδιο θα συνέβαινε και στα αναλογικά του ds4 αν δεν τους έβαζα grips κοινώς καποτάκια. Δυστυχώς έτσι γίνεται, οπότε το τεστ ''κοπόσεως των χειριστηρίων δεν μπορεί να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα/αποτέλεσμα καθώς πρέπει να χρησιμοποιηθεί και από άλλα χεράκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζουν ρόλο και τα χέρια να ξέρετε. Άλλοι έχουν λιπαρά, άλλοι ξηρά χέρια. Το έχω ξαναπεί ότι του κάθε ένα τα χέρια ιδρώνουν/εκκρίνουν ιδρώτα, σε κάποιους παραπάνω όξινο. Πάρ΄τε παράδειγμα και τις χορδές κιθάρας(αν παίζετε έστω ερασιτεχνικά), όπου σε κάποιους μπορεί να κρατάνε και μήνα και στα δικά σας χέρια να χαλάνε μέσα σε μέρες ή και μέρα!

 

Εγώ ιδρώνω αρκετά στα χέρια και αυτό που εκκρίνεται καταστρέφει θαρρώ τα πάντα :P Με ένα καλό παίξιμο σε καινούριες χορδές κιθάρας(ηλεκροακουστική η περίπτωση μου) τις καταστρέφω κατευθείαν και την ίδια μέρα. Το ίδιο θα συνέβαινε και στα αναλογικά του ds4 αν δεν τους έβαζα grips κοινώς καποτάκια. Δυστυχώς έτσι γίνεται, οπότε το τεστ ''κοπόσεως των χειριστηρίων δεν μπορεί να βγάλει ασφαλές συμπέρασμα/αποτέλεσμα καθώς πρέπει να χρησιμοποιηθεί και από άλλα χεράκια.

 

Μπορεί να ισχύει αυτό που λες αλλά στην περίπτωση των dualshock 4 τα πράγματα είναι απλά νομίζω. Υπήρχε πρόβλημα (πολλά άτομα παρατήρησαν φθορά ακόμα και με τα grips) στις αρχικές παρτίδες αλλά έχει διορθωθεί εδώ και έναν χρόνο. Εγώ προσωπικά τα δικά μου δεν τα πρόσεχα καθόλου μιας και τα ανταλλακτικά αναλογικά από ebay κάνουν 2-3 ευρώ αλλά τελικά δεν χρειάστηκαν ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τα φώτα σας!!!!!

 

όπως σας είπα και παραπάνω έχω ένα χειριστήριο που έχει πρόβλημα το κουμπί L3. Το έστειλα με κούριερ στην κομετρον μου το στείλανε πίσω με το εξής μήνυμα.....

 

''Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΡΟΟΡΙΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΩΝ ΗΠΑ ΩΣ ΕΚ ΤΟΥΤΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΦΙΚΤΗ Η ΚΑΛΥΨΗ ΣΕ ΚΑΘΕΣΤΩΣ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ''

 

Το χειριστήριο το πήρα απο τα Public στην 69,98 ευρώ (που να ήταν και ευκαιρία)

Είναι δυνατόν να πουλάνε προιοντα που να μην καλύπτεται η εγγύηση???

Θα πάω από τα Public φυσικά , θέλω να σας ρωτήσω τι να διεκδικήσω... Στην κόμετρον από ότι κατάλαβα αντικαθιστούν τα προιόντα αν αυτοί μου πουν για επισκευή??? Επίσης πόσο καιρό θα πάρει η όλη διαδικασία.. ? Βασικά είναι νόμιμο αυτό????? Εχει τύχει σε κανέναν???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ θα σου πουν ότι φταις εσύ. Μπορεί να σου πουν ότι είναι και κλεμμένο, άσε...
Πήγαινε σε Public με την απόδειξη αγοράς και ζήτησε αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το θέμα με την αγορά προϊόντος από ελληνικό κατάστημα χωρίς να καλύπτεται η ευρωπαϊκή εγγύηση νομίζω αφορά όλους. Ποιος ξέρει τι μας πουλάνε εκεί έξω...  Πήγα στο κατάστημα, δεν το πιστεύανε ούτε τα παιδιά εκεί πέρα, γελούσαν.... Νόμιζαν ότι το αγόρασα εγώ από Αμερική... Έβγαλαν φωτοτυπία την απόδειξη και το σημείωμα από Cometron θα το στείλουν στα κεντρικά μου είπαν σε 1-2 μέρες θα έχω απάντηση, θα προσπαθήσουν να το αντικαταστήσουν η να μου δώσουν πιστωτικό.. Θα δούμε τι θα γίνει, προς το παρόν επιφυλάσσομαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το θέμα με την αγορά προϊόντος από ελληνικό κατάστημα χωρίς να καλύπτεται η ευρωπαϊκή εγγύηση νομίζω αφορά όλους. Ποιος ξέρει τι μας πουλάνε εκεί έξω...  Πήγα στο κατάστημα, δεν το πιστεύανε ούτε τα παιδιά εκεί πέρα, γελούσαν.... Νόμιζαν ότι το αγόρασα εγώ από Αμερική... Έβγαλαν φωτοτυπία την απόδειξη και το σημείωμα από Cometron θα το στείλουν στα κεντρικά μου είπαν σε 1-2 μέρες θα έχω απάντηση, θα προσπαθήσουν να το αντικαταστήσουν η να μου δώσουν πιστωτικό.. Θα δούμε τι θα γίνει, προς το παρόν επιφυλάσσομαι....

Το εχουμε δει πολλες φορες με μεγαλες αλυσιδες. Το τραγικο δεν ειναι η περιπτωση που σου ετυχε αλλα η τιμη που το πληρωσες για ολα αυτα. Γελαγανε μεν στο Public αλλα εσυ την τρως την ταλαιπωρια πες τους τους καραγκιοζηδες.

 

Αλλο παραδειγμα προσφατο ειναι και της Wind που πουλαγανε τα Nexus 6 σε προσφορα,Ελληνικης εισαγωγης και καλα και τα κινητα ηταν για Δανια.....

Απο την στιγμη που σου αναγνωριστηκε το λαθος γιατι πολυ απλα εχεις την εγγυηση μην φοβασαι για κατι.Ισα ισα που επρεπε να σου ζηταγαν και 1000 φορες συγνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχουμε δει πολλες φορες με μεγαλες αλυσιδες. Το τραγικο δεν ειναι η περιπτωση που σου ετυχε αλλα η τιμη που το πληρωσες για ολα αυτα. Γελαγανε μεν στο Public αλλα εσυ την τρως την ταλαιπωρια πες τους τους καραγκιοζηδες.

 

Αλλο παραδειγμα προσφατο ειναι και της Wind που πουλαγανε τα Nexus 6 σε προσφορα,Ελληνικης εισαγωγης και καλα και τα κινητα ηταν για Δανια.....

Απο την στιγμη που σου αναγνωριστηκε το λαθος γιατι πολυ απλα εχεις την εγγυηση μην φοβασαι για κατι.Ισα ισα που επρεπε να σου ζηταγαν και 1000 φορες συγνωμη.

Ακριβώς η τιμή είναι το τραγικό αν ήταν σε προσφορά θα έλεγα οκ.. ετσι εξηγείται η χαμηλή τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει παραεισαγωγή να ξέρετε και στα μεγάλα καταστήματα, όποιος εργαζόταν ή εργάζεται και τώρα το γνωρίζει... Βέβαια γινόταν από όσο ξέρω στις πιο μικρής αξίας συσκευές πχ κινητά κτλ, και όχι σε κονσόλες. Αν αρχίσουν και γίνονται τέτοια καλά θα περάσουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πριν χρόνια είχα πάρει το ps3 από κοτσόβολο και ήταν παραεισαγωγή κάτι που το κατάλαβα γιατί δεν υπήρχαν πουθενά Ελληνικά. Ούτε στο μάνουαλ ούτε στην συσκευασία... Πήρα τότε τηλέφωνο στη sony και αφού τους έδωσα το serial number με διαβεβαίωσαν ότι δεν θα είχα πρόβλημα με την εγγύηση μιας και δεν προερχόταν εκτός ευρωπαϊκής ζώνης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/5280784/ORB-Controller-Thumb-Grips-PS4.html?keyphrase=thump+grips

http://www.gameexplorers.gr/item.php?hl=el&id=6045132

Εχει και το Public στα 4.99 αν βαριεσαι να πηγαινεις σε καταστηματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...