Προς το περιεχόμενο

Θέματα σχετικά με το Dualshock 4 χειριστήριο [PS4 Controller][DS4]


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω το εχω απο τον Μαιο το ενα που ειχε η κονσολα και το αλλο αγοραστηκε τον Αυγουστο. Πολλες ωρες παιζω καθημερινα. Ειναι κακη κατασκευη, αλλα ειναι και τα χερια του καθενος. Με τον ιδρωτα και την τριβη γινεται η ζημια. Εγω οσο μπορω τα προσεχω γιατι ιδρωνω αρκετα στα χερια. Δεν μου εχουν παθει τιποτα μεχρι τωρα.

Δεν πρέπει να προσέχεις όμως. Έχεις πληρώσει για κάτι το οποίο πρέπει απλά να το χρησιμοποιείς. Δεν λέει κάπου στις οδηγίες ότι πρέπει να προσέχεις κάτι τέτοιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 383
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν πρέπει να προσέχεις όμως. Έχεις πληρώσει για κάτι το οποίο πρέπει απλά να το χρησιμοποιείς. Δεν λέει κάπου στις οδηγίες ότι πρέπει να προσέχεις κάτι τέτοιο.

Εντάξει, μέσα σε λογικά πλαίσια υποτίθεται ότι προσέχεις τις συσκευές ή τα περιφερειακά τους. Το "απλά το χρησιμοποιείς" μπορεί να σημαίνει πολύ διαφορετικά πράγματα για κάθε άνθρωπο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ναι, εγω προσεχω γενικα τα πραγματα μου, ετσι προσεχω και τα χειριστηρια. Απλα απο την στιγμη που εβαλα τα καποτακια δεν εχω πλεον τοσο τον νου μου στα αναλογικα και αν τελικα χαλασουν. Οπως ειχα πει και στο official section του ps4 αλλα και εδω, ειναι τα χερια του καθενος.

 

Μπορει καποιος να τα εχει day one και να μην εχουν παθει τπτ, και να τα πιασεις εσυ ή εγω και να καταστραφουν σε 2 ή 3 μερες με ακριβως την ιδια αντιμετωπιση προς τα χειριστηρια και στις δυο περιπτωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει το PS4 απο τον Ιανουαριο του 2014 και σε λιγους μηνες τα αναλογικα χειριστηρια ειχαν φθαρει,ειδικα το 1 οπου ασκειται περισσοτερη πιεση.

 

Το πηγα στην Cometron και το αλλαξαν επι τοπου.Οπως και 1 hansdfree της Sony που δινουν μαζι με το πακετο με το PS4.Μου ζητησαν αποδειξη.Σε αυτο το χειριστηριο εβαλα προστατευτικα οπως και στο 2ο χειριστηριο που αγορασα και πριν καν τα χρησιμοποιησω,ειχα αγορασει απο πριν τα προστατευτικα,Δεν εχω καμια ορεξη να καιω βενζινες και χρονο να πηγαινω να τα αλλαζω.

 

Καλα οσο για την διαρκεια μπαταριας ειναι χαλια.Παιζω με το 1 χειριστηριο και το 2ο φορτιζει.Καμια σχεση με του PS3 που η μπαταρια κραταει τις 3πλασιες-4πλασιες ωρες.Και μιλαμε οτι το 1 απο τα χειριστηρια του PS3 το εχω  5 χρονια και φορτιζει κανονικα.Αλλα σαν εργονομια ειναι υποδυεστερο του PS4.Αν συνηθισεις με του PS4  και μετα πιασεις του PS3 σου φαινεται μικρο και αβολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ρωταω γιατι οι περισσοτεροι βαζουν τα caps οχι μονο για λογους προστασιας αλλα επειδη τους εχουν παθει ηδη ζημια τα αναλογικα. Εμενα δλδ εφοσον δεν παιζει να τα βγαζω και να βαζω, δεν παει να εχει φυγει και ολο απο κατω, εφοσον δεν με εμποδιζει καπου, δεν δινω βαση. Εχεις μπει σε λαθος τρυπακι με το να ασχολεισαι με αυτο. Το υλικο αυτο ειναι και θα εινα απο οτι φαινεται στα αναλογικα, βαλε τα caps ξανα και μην μπεις σε διαδικασιες επιστροφης και παλι. Το δικαιουσαι φυσικα αλλα καποια στιγμη και αυτο θα τελειωσει και θα μεινεις με καποιο χειριστηριο. Ειναι απαραδεκτο για 60 ευρω controller αλλα αυτο εχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα πράγματα μου, δεν τα έχω εργαλεία. Το Playstation δεν το έχω απλά για να παίζω παιχνίδια. Μου αρέσει να είναι σε καθαρό σημείο, όμορφα τοποθετημένο κάτω από την TV και να λειτουργεί απροβλημάτιστα παίζοντας τα αγαπημένα μου παιχνίδια. Το ίδιο με το PC,  το Mac, το κινητό μου. Το δουλεύει και κάνω τη δουλειά μου δεν με καλύπτει.

Με φρικάρει η νέα μου κονσόλα που όλοι τόσο πολύ περιμέναμε να έχει ξεφτισμένα χειριστήρια. Θα τα πάω για αλλαγή για ακόμα μία φορά και όσο αντέξω.

Με ενοχλεί που ενώ θα έπρεπε όσοι έχουν Playstation να έχουν σαλτάρει με αυτό το πρόβλημα, πάνε και γράφουν εκατοντάδες Posts για το iPhone που λυγίζει, αντί να έχει γίνει χαμός. Πάλι η SONY τη βγάζει καθαρή με λίγα λόγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπαμε ειναι απαραδεκτο αλλα τι να κανουμε περα της αλλαγης που δικαιουμαστε? Να παμε εξω απο την Commetron και να κανουμε πορεια με πανο? Υπαρχουν πιο σοβαρα θεματα που μας απασχολουν αυτη την στιγμη. Δεν στα λεω αυτα για κανενα αλλο λογο, μην παρεξηγηθω, απλα μην το παιρνεις τοσο σοβαρα. Και εμεις σκασαμε μηνιατικο για την κονσολα, ειναι απαραδεκτο, αλλα στην τελικη αν σε χαλαει τοσο πολυ, σου χαλαει  την διαθεση και θεωρεις οτι σε προσβαλλει σαν καταναλωτη αυτο με τα ds4, μπορεις καλλιστα να μην ξανασχοληθεις με την Sony και τα προιοντα της. Δεν μπορεις ουσιαστικα να κανεις κατι αλλο εναντιον της για να σου δωσει καλυτερα χειριστηρια. Μονο να τα αλλαζεις θα μπορεις μεχρι να σου τελειωσει η εγγυηση τους. To χειριστηριο αυτο ειναι δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με νευριάζει που αρκετοί γνωστοί Έλληνες Reviewers (ο Θεός να τους κάνει) το περνάτε χαλαρά. Όταν μου είχε εμφανιστεί το πρόβλημα μιλούσα με έναν από αυτούς (δεν έχει σημασία το όνομα) και μου είχε πει πως κανένα πρόβλημα δεν έχει το DS4 του. Όταν επέμεινα και ρώτησα αν υπάρχει φθορά στα αναλογικά μου είπε πως ναι. Δηλαδή πρόβλημα γι' αυτόν ήταν αν το χειριστήριο πάρει φωτιά αν κατάλαβα καλά.

 

Θα ήμουν ευχαριστημένος αν ο κάθε χρήστης δυσφημούσε το Playstation. Προσωπικά όσοι αγοράζουν PS4 προσπαθώ και θεωρώ χρέος μου να τους ξενερώσω για το πόσο κακό είναι το χειριστήριο που τόσα λεφτά έδωσαν γι' αυτό.

 

Υ.Γ.: Και ναι, επειδή έχουμε σημαντικότερα προβλήματα, κοιτάμε το Playstation να μας κάνουν λίγο να τα ξεχνάμε, όχι να μας δημιουργούν και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικως μην ασχολεισαι με τους reviewers, αυτοι τα παιρνουν ( οι περισσοτεροι ) και παρουσιαζουν οτι τους λενε να παρουσιασουν, αλλοι ειναι haters εναντια σε μια εταιρεια και αλλοι fanboys. Kαταλαβαινω γιατι σπαζεσαι, και εγω ειμαι ψειρας με τα πραγματα μου, φροντιζω να ειναι καθαρα και αυτα αλλα και τα χερια μου οταν τα πιανω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Πρόβλημα με DS4 - Δεν λειτουργεί το R2

 

αντιμετωπιζω προβλημα με το dualshock 4 και το r2

 

δεν λειτουργει καθολου (το δοκιμασα και στο pc με xinput ) αλλα δεν φαινεται να εχει σπασει οπως εδω ας πουμε :

 

κανει κανονικα επαναφορα στην αρχικη θεση οταν το παταω

 

κανεις καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...