Προς το περιεχόμενο

Θέματα σχετικά με το Dualshock 4 χειριστήριο [PS4 Controller][DS4]


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

PS4 controller ανταλλακτικά

Επειδη ο λοποδυτης ο σκυλος μου προτιμησε να παιξει με τα χειριστηρια του play απ οτι με τα παιχνιδια του,μου χουν μεινει δυο controllers τα οποια "λειτουργουν" κανονικα αλλα εχουν σακατευτει κατι κουμπια,υπαρχει περιπτωση να βρω καπου ανταλλακτικα, κουμπια,καλλημα κτλ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 383
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Επειδη ο λοποδυτης ο σκυλος μου προτιμησε να παιξει με τα χειριστηρια του play απ οτι με τα παιχνιδια του,μου χουν μεινει δυο controllers τα οποια "λειτουργουν" κανονικα αλλα εχουν σακατευτει κατι κουμπια,υπαρχει περιπτωση να βρω καπου ανταλλακτικα, κουμπια,καλλημα κτλ?

 

Σίγουρα στο ebay. Επίσης αν θέλεις τα "εξωτερικά" μέρη του χειριστηρίου μπορείς να τα βρεις και σε άλλα χρώματα. Επίσης είναι πανεύκολο στο άνοιγμα, ειδικά αν δεν έχει σπάσει κάτι θα μπορείς να τα αλλάξεις πολύ εύκολα. ΠΡΟΣΟΧΗ μόνο στο ελατήριο που έχει η δεξιά και η αριστερή σκανδάλη. Είναι πολύ μικρό και μπορείς να το χάσεις εύκολα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ο λοποδυτης ο σκυλος μου προτιμησε να παιξει με τα χειριστηρια του play απ οτι με τα παιχνιδια του,μου χουν μεινει δυο controllers τα οποια "λειτουργουν" κανονικα αλλα εχουν σακατευτει κατι κουμπια,υπαρχει περιπτωση να βρω καπου ανταλλακτικα, κουμπια,καλλημα κτλ?

http://www.dx.com/s/ps4?PageIndex=1#sortBar

 

Δες τι σου χρειάζεται και πάρε ανάλογα. Υπάρχουν full sets υπάρχουν και ένα/ένα. Αν είναι απλα αισθητικό το πρόβλημα θα την βγάλεις φθηνά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,

 

Η εμπειρία μου με το νέο χειριστήριο του ps4 είναι το λιγότερο τραγική. Έχω δύο χειριστήρια, στο ένα κλασικά έχουν φθαρεί οι μοχλοί , στο άλλο ξαφνικά υπολειτουργεί το κουμπί L3 που όπως καταλαβαίνετε fps είναι αδύνατο να παίξεις.. Τα χειριστήρια είναι στην εγγύηση και τα δύο, θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω:

 

1)Να πάω στο κατάστημα* που τα πήρα ή θα μου αργήσουν πολύ να μου τα φέρουν πίσω ? Μένω Θεσσαλονίκη οπότε η cometron δεν είναι καλή επιλογή για μένα. Επίσης αν τα στείλω cometron τα έξοδα αποστολής τα χρεώνομαι εγώ? 

 

2) Τα επισκευάζουν ή τα αντικαθιστούν. Να ξέρω τι να ζητήσω δηλαδή...

 

* Είχα πάει στα publi πριν μερικούς μήνες για τους φθαρμένους μοχλούς και μου είπαν ότι αυτό δεν είναι συνηθισμένο πρόβλημα, ότι έγιναν έτσι λόγω χρήσης και ότι δεν τα δέχονται πίσω...... Ναι ναι έχω διαβάσει από εδώ ότι παιδιά τα γύριζαν πίσω χωρίς κανένα πρόβλημα

 

3) Τα έχω αγοράσει διαφορετικά και δεν ξέρω ποιο είναι ποιο. Αυτό που είναι στην συσκευασία του Ps4 υπάρχει κάπου ο serial για να δω ποιο ανήκει που?

 

Υ.Γ.

 Γιατί να έχουν βγάλει τόσο σάπια χειριστήρια ? Θα τελειώσει η εγγύηση και θα αναγκάζομαι να αγοράζω ένα το χρόνο.. έλεος και την χρήση μου αυστηρά θα την χαρακτήριζα  μέτρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Η εμπειρία μου με το νέο χειριστήριο του ps4 είναι το λιγότερο τραγική. Έχω δύο χειριστήρια, στο ένα κλασικά έχουν φθαρεί οι μοχλοί , στο άλλο ξαφνικά υπολειτουργεί το κουμπί L3 που όπως καταλαβαίνετε fps είναι αδύνατο να παίξεις.. Τα χειριστήρια είναι στην εγγύηση και τα δύο, θα ήθελα να σας ρωτήσω ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω:

 

1)Να πάω στο κατάστημα* που τα πήρα ή θα μου αργήσουν πολύ να μου τα φέρουν πίσω ? Μένω Θεσσαλονίκη οπότε η cometron δεν είναι καλή επιλογή για μένα. Επίσης αν τα στείλω cometron τα έξοδα αποστολής τα χρεώνομαι εγώ? 

 

2) Τα επισκευάζουν ή τα αντικαθιστούν. Να ξέρω τι να ζητήσω δηλαδή...

 

* Είχα πάει στα publi πριν μερικούς μήνες για τους φθαρμένους μοχλούς και μου είπαν ότι αυτό δεν είναι συνηθισμένο πρόβλημα, ότι έγιναν έτσι λόγω χρήσης και ότι δεν τα δέχονται πίσω...... Ναι ναι έχω διαβάσει από εδώ ότι παιδιά τα γύριζαν πίσω χωρίς κανένα πρόβλημα

 

3) Τα έχω αγοράσει διαφορετικά και δεν ξέρω ποιο είναι ποιο. Αυτό που είναι στην συσκευασία του Ps4 υπάρχει κάπου ο serial για να δω ποιο ανήκει που?

 

Υ.Γ.

 Γιατί να έχουν βγάλει τόσο σάπια χειριστήρια ? Θα τελειώσει η εγγύηση και θα αναγκάζομαι να αγοράζω ένα το χρόνο.. έλεος και την χρήση μου αυστηρά θα την χαρακτήριζα  μέτρια.

επειδη εχω παει αρκετες φορες cometron για αλλαγες προς εξυπηρετηση φιλων,

θα σου προτεινα να παρεις ενα τηλεφωνο πρωτα για να διευκρινισεις την χρεωση 

αποστολης(αν θυμαμαι καλα δεν πληρωνεις) και μετα τα στελνεις βαζοντας μαζι 

σε φωτοτυπια τις εγγυησεις.

θα σου τα αλλαξουν 100%,δεν καθονται να επισκευασουν.

Ας εισαι Θεσσ/νικη,παρε τηλ κ προχωρα το τωρα που εχεις εγγυηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κομετρον εχει και το σερβις στις κονσολες playstation.

Παρε τηλεφωνο την κομετρον και ρωτα αν στην θεσσαλονικη υπαρχει επισημο service center για playstation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το χειριστήριο το αλλάζουν ? Γιατί είδα πολύ μεγαλύτερες φθορές στο ιντερνετ

δεν νομιζω οτι θα στο αλλαξουν μονο για το καποτακι.

βεβαια δεν εχεις να χασεις τιποτα απο το να τους παρεις τηλ 

και να τους ρωτησεις...

στο φιναλε βαλε εξτρα καποτακια απο πανω κ θα εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το χειριστήριο το αλλάζουν ? Γιατί είδα πολύ μεγαλύτερες φθορές στο ιντερνετ

Φυσικά και το αλλάζουν.

Αυτό μας έλειπε να μην το άλλαζαν.

Αν είσαι μέσα στην εγγύηση έφυγες αμέσως για αλλαγή. Ακούς εκεί. Δίνουμε τα λεφτά μας και επειδή αυτοί όσο πάνε ρίχνουν το κόστος κατασκευής, θα το πληρώνουμε διπλό και τριπλό το κάθε προϊόν. Όταν είναι να αγοράσετε χειριστήριο να μην δώσετε 5€ στο ταμείο και να πείτε, "έλα μωρέ, για 5€...", να δω αν θα σας στο δώσουν.

Τα έχω αλλάξει 3 φορές και απλά μετά βαρέθηκα. Σταμάτησα να παίζω μιας και δεν έχει Exclusives, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυυ συνηθισμενο προβλημα οντως τα analog stick αλλα εγω ειχα βαλει καποτακια απο την πρωτη μερα και ειμαι ησυχος.Το χω απο το πρωτο διμηνο κυκλοφοριας του και δεν εχω θεμα με τα controller . Γενικα δε χαλασα ποτε controller , μονο ενα ds3 σε ματς Pro...εγγυηση εχουν αντιπροσωπιας οποτε μιλας με cometron

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...