Προς το περιεχόμενο

Θέματα σχετικά με το Dualshock 4 χειριστήριο [PS4 Controller][DS4]


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 383
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Λες να προλαβαν να κυκλοφορησουν μαϊμουδιες;

Θελει καμποσο χρονο το knowhow, νωρις ειναι ακομη :)

Ασε που παιζει σοβαρα τα μαϊμου να εχουν καλυτερης ποιοτητας υλικο στους μοχλους απο τα γνησια

 

Δε μου φαίνεται διόλου απίθανο.

Πάντως όντως σοβαρά παίζει τα μαιμού να έχουν καλύτερης ποιότητας υλικό στους μοχλούς, θα έχουν όμως ένα πρόβλημα σχεδόν σίγουρα επίσης (όπως είχαν και τα μαιμού DS3): deadzone problems. Με άλλα λόγια δε μπορείς να παίξεις με τπτ 1st/3rd person shooters σε αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προέκυψε το ίδιο πρόβλημα και με τα νέα χειριστήρια.

Μίλησα με την Cometron και μου είπε ότι δεν ξέρει γιατί συμβαίνει αυτό και η μόνη εντολή που έχουν, είναι να τα αλλάζουν από τη στιγμή που είναι μέσα στην εγγύηση το προϊόν. Με λίγα λόγια θα πηγαίνω μία φορά το μήνα να αλλάζω τα χειριστήρια. Δίπλα μένω, οπότε δεν με πειράζει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προέκυψε το ίδιο πρόβλημα και με τα νέα χειριστήρια.

Μίλησα με την Cometron και μου είπε ότι δεν ξέρει γιατί συμβαίνει αυτό και η μόνη εντολή που έχουν, είναι να τα αλλάζουν από τη στιγμή που είναι μέσα στην εγγύηση το προϊόν. Με λίγα λόγια θα πηγαίνω μία φορά το μήνα να αλλάζω τα χειριστήρια. Δίπλα μένω, οπότε δεν με πειράζει.

 

Πριν τα πας πίσω, κράτα τα serial numbers των χειριστηρίων, ώστε να ανοίξουμε ένα τόπικ εδώ και να γράφουν όσοι έχουν πρόβλημα ποια παρτίδα χειριστηρίων έχουν, ώστε να ενημερώσουν και τους άλλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν τα πας πίσω, κράτα τα serial numbers των χειριστηρίων, ώστε να ανοίξουμε ένα τόπικ εδώ και να γράφουν όσοι έχουν πρόβλημα ποια παρτίδα χειριστηρίων έχουν, ώστε να ενημερώσουν και τους άλλους.

Okey. Είμαι διατεθειμένος να τα αλλάζω κάθε μήνα, οπότε θα περάσουν πολλά από τα χέρια μου.

 

Ένας λόγος που δεν βάζω τα προστατευτικά, είναι για να δω αν υπάρχουν καλές παρτίδες ή αν όλα χαλάνε.

http://www.insomnia.gr/classifieds/videogames/peripheralsvideo/263883-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%84%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CE%BC%CE%BF%CF%87%CE%BB%CF%8E%CE%BD-ps4/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Ακόμα και με thumbgrips τα χειριστήρια του Playstation 3 χαλάνε. 
Θα τα πάω για αλλαγή όπου θα είναι η τρίτη. 
Έχουν περάσει 6 χειριστήρια από τα χέρια μου με το ίδιο πρόβλημα. Πάμε για 9.
Η και καλά Gaming κοινότητα το μόνο τελικά που την ενδιαφέρει είναι να βλέπουμε τα χαζά βιντεάκια της στο YouTube, δεν βγάζει άχνα. 
Μας έχουν πεθάνει στο Κινεζικό παιδιά. Με Κινεζικές προδιαγραφές κανονικά και με το νόμο. 
Στη φωτογραφία φαίνεται πως πάει να αρχίσει το σκίσιμο. 
Ούτε δευτερόλεπτο δεν έχω παίξει χωρίς τα προστατευτικά.

post-115429-0-30151400-1414256466_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωωω  ρε γαμω το και εγω ειμαι ψείρας...τα βλεπω αυτα και τρελενομαι!
Στο κεφαλι θα τους τα φερω ( εφόσον το παρω ) εαν γινουν ετσι!
Ο προδιαγραφες φταινε αποκλειστικά... δε πιστευω πως ο κινέζικος αερας φταιει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και με thumbgrips τα χειριστήρια του Playstation 3 χαλάνε. 

Θα τα πάω για αλλαγή όπου θα είναι η τρίτη. 

Έχουν περάσει 6 χειριστήρια από τα χέρια μου με το ίδιο πρόβλημα. Πάμε για 9.

Η και καλά Gaming κοινότητα το μόνο τελικά που την ενδιαφέρει είναι να βλέπουμε τα χαζά βιντεάκια της στο YouTube, δεν βγάζει άχνα. 

Μας έχουν πεθάνει στο Κινεζικό παιδιά. Με Κινεζικές προδιαγραφές κανονικά και με το νόμο. 

Στη φωτογραφία φαίνεται πως πάει να αρχίσει το σκίσιμο. 

Ούτε δευτερόλεπτο δεν έχω παίξει χωρίς τα προστατευτικά.

attachicon.gif10702020_10152764362334871_1436729423487772287_n.jpg

ουτε εγω πιστευω ότι φταιει το made in China ...εχω και το official Xbox 360 της Microsoft που είναι made in China....εγω παντος δεν εχω τετοιο θεμα με το δικο μου Dualshock 4 και είναι στην ιδια κατασταση από την πρωτη μερα που αγορασα το Ps4..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα κομπλε ειναι, τυπικα εβαλα τα thumb grips για να μην εχω το αγχος να μην μου μεινουν στα δικα μου χερια ή των φιλων μου. Περιεργο που στο επαθαν και με αυτα πανω. Ποια grips χρησιμοποιεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω απο τον Μαιο το ενα που ειχε η κονσολα και το αλλο αγοραστηκε τον Αυγουστο. Πολλες ωρες παιζω καθημερινα. Ειναι κακη κατασκευη, αλλα ειναι και τα χερια του καθενος. Με τον ιδρωτα και την τριβη γινεται η ζημια. Εγω οσο μπορω τα προσεχω γιατι ιδρωνω αρκετα στα χερια. Δεν μου εχουν παθει τιποτα μεχρι τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση ώρα έχετε παίξει;

Έχετε παίξει πάνω από 20-30 ώρες;

Day 1 αγορά. Το controller έχει βγάλει πάνω από 200 ώρες ώς τώρα άνετα. Ακόμα κρατάει, και στους μοχλούς - χωρίς καποτάκια - και στις σκανδάλες (τις αναφέρω κι αυτές επειδή έχω δει να έχουν αναφερθεί και σε αυτές προβλήματα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρτε τα καποτακια, για 4 ευρω μλκια να φθαρουν οι μοχλοι. Εχει κ το Πλαισιο για να μην παιδευεστε με αμαζον κλπ

 

Sent from my iPhone using Insomnia

:P

 

Ακόμα και με thumbgrips τα χειριστήρια του Playstation 4 χαλάνε. 

Θα τα πάω για αλλαγή όπου θα είναι η τρίτη. 

Έχουν περάσει 6 χειριστήρια από τα χέρια μου με το ίδιο πρόβλημα. Πάμε για 9.

Η και καλά Gaming κοινότητα το μόνο τελικά που την ενδιαφέρει είναι να βλέπουμε τα χαζά βιντεάκια της στο YouTube, δεν βγάζει άχνα. 

Μας έχουν πεθάνει στο Κινεζικό παιδιά. Με Κινεζικές προδιαγραφές κανονικά και με το νόμο. 

Στη φωτογραφία φαίνεται πως πάει να αρχίσει το σκίσιμο. 

Ούτε δευτερόλεπτο δεν έχω παίξει χωρίς τα προστατευτικά.

attachicon.gif10702020_10152764362334871_1436729423487772287_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...