Προς το περιεχόμενο

Θέματα σχετικά με το Dualshock 4 χειριστήριο [PS4 Controller][DS4]


Heatspreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν ισχυει η εγγυηση 

 

καποιες πτωσεις σιγουρα εχει φαει,για να το ανοιξω πρεπει να βρω κατσαβιδι για τις πολυ μικρες βιδες που εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 383
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά είμαι από θεσσαλονική και έχω το πρόβλημα με τους αναλογικούς μοχλούς? Τι να κάνω? πρέπει να το στείλω αθήνα? θέλει και αποδειξη αγοράς? γιατι έχω δύο το ένα ήταν μαζί με κονσόλα και το αλλό ξεχωριστά και δεν ξέρω ποια απόδειξη είναι για το ελλατωματικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είμαι από θεσσαλονική και έχω το πρόβλημα με τους αναλογικούς μοχλούς? Τι να κάνω? πρέπει να το στείλω αθήνα? θέλει και αποδειξη αγοράς? γιατι έχω δύο το ένα ήταν μαζί με κονσόλα και το αλλό ξεχωριστά και δεν ξέρω ποια απόδειξη είναι για το ελλατωματικό..

ναι το στελνεις Cometron.

παρτους ενα τηλεφωνο πρωτα κ συννενοεισαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, PS4 αγορασμένο τον Nεομβριο του '14, τα καποτάκια/προστατευτικά αναλογικών μοχλών μπήκαν απο την 1η μέρα και...κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα, και ναι, έχω ρίξει ώρες πάνω απο το μηχάνημα...

Σε καμιά περίπτωση δεν υπερασπίζομαι την κ@λο-Sony καθώς το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει αναφερθεί απο πολλούς παγκοσμίως αλλά...τα καποτάκια μάλλον δουλειά και είναι μια φτηνή λύση, οπότε, οποιος δεν έχει βάλει ακόμα να φροντίσει να βάλει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, PS4 αγορασμένο τον Nεομβριο του '14, τα καποτάκια/προστατευτικά αναλογικών μοχλών μπήκαν απο την 1η μέρα και...κανένα πρόβλημα μέχρι τώρα, και ναι, έχω ρίξει ώρες πάνω απο το μηχάνημα...

 

Σε καμιά περίπτωση δεν υπερασπίζομαι την κ@λο-Sony καθώς το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει αναφερθεί απο πολλούς παγκοσμίως αλλά...τα καποτάκια μάλλον δουλειά και είναι μια φτηνή λύση, οπότε, οποιος δεν έχει βάλει ακόμα να φροντίσει να βάλει :)

Εμένα ακόμα και με τα καποτάκια από κάτω έχει φθαρεί λίγο...

Το πήρα απόφαση ότι είναι έτσι.

Έχω συνηθίσει και έχω καταλάβει ότι η ποιότητα των προϊόντων είναι με Κινέζικες προδιαγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται τώρα να αγοράσουν PS4 να πούμε ότι αυτό το πρόβλημα αφορά χειριστήρια που κυκλοφόρησαν κατά το launch της κονσόλας. Οι νέες παρτίδες δεν έχουν τέτοια προβλήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτες εχετε της sony η αλλη μαρκα?

Για όσους ενδιαφέρονται τώρα να αγοράσουν PS4 να πούμε ότι αυτό το πρόβλημα αφορά χειριστήρια που κυκλοφόρησαν κατά το launch της κονσόλας. Οι νέες παρτίδες δεν έχουν τέτοια προβλήματα..

Πως θα καταλαβει καποιος αν χρειαζεται η οχι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην πράξη... :P
Το έχω ξαναπεί. Οι και καλά Reviewers εδώ στην Ελλάδα περισσότερο έχουν μεγάλη ευθύνη που έχουν αποκρύψει αυτό το τραγικό πρόβλημα.
Ο Unboxtherapy το είχε πει από την αρχή! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτες εχετε της sony η αλλη μαρκα?

 

Πως θα καταλαβει καποιος αν χρειαζεται η οχι?

Εχω πάρει αυτές που πουλάει το Πλαίσιο φίλε μου και ολα good ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτες εχετε της sony η αλλη μαρκα?

 

Πως θα καταλαβει καποιος αν χρειαζεται η οχι?

 

Ένας εύκολος τρόπος να καταλάβει κάποιος αν το χειριστήριο είναι από τα καινούργια είναι να δει το serial number. Αν το πρώτο ψηφίο του serial number είναι το 1 τότε είναι από τα καινούργια ενώ εάν είναι το 2 είναι από τα παλιά. Δεν λέω ότι αυτό ισχύει 100% απλά το διάβασα στο νετ και το χω δει και στην πράξη από χειριστήρια φίλων μου. Τονίζω πάντως ότι τα sticks των καινούργιων δεν χαλάνε όσο βαριά χρήση και αν γίνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου που ήταν μαζί με την κονσόλα (pre-order αγορά, οπότε πιο παλιά δεν πάει) από 1 ξεκινάει πάντως.

 

Κι άλλο ένα που αγόρασα πέρυσι το καλοκαίρι από 1 είναι, αλλά το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα, οπότε δεν μπορώ να πω κάτι σχετικά με την ανθεκτικότητά του. Στο χειριστήριο που χρησιμοποιώ υπήρξε φθορά, αν και άντεξε πολύ παραπάνω απ' όσο περίμενα (περίπου ένα χρόνο), πιθανώς επειδή το πρόσεχα πολύ. Και είμαι σίγουρος πως αν δεν είχε τερματίσει 2 παιχνίδια στην κονσόλα μου με αυτό το χειριστήριο ένας φίλος μου που και ιδρώνουν πάρα πολύ τα χέρια του και δέρνει λίγο τα χειριστήρια όταν παίζει θα άντεχε αρκετά παραπάνω :P

 

Οπότε η θεωρία με τους αύξοντες αριθμούς έχει κενά ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δικό μου που ήταν μαζί με την κονσόλα (pre-order αγορά, οπότε πιο παλιά δεν πάει) από 1 ξεκινάει πάντως.

 

Κι άλλο ένα που αγόρασα πέρυσι το καλοκαίρι από 1 είναι, αλλά το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα, οπότε δεν μπορώ να πω κάτι σχετικά με την ανθεκτικότητά του. Στο χειριστήριο που χρησιμοποιώ υπήρξε φθορά, αν και άντεξε πολύ παραπάνω απ' όσο περίμενα (περίπου ένα χρόνο), πιθανώς επειδή το πρόσεχα πολύ. Και είμαι σίγουρος πως αν δεν είχε τερματίσει 2 παιχνίδια στην κονσόλα μου με αυτό το χειριστήριο ένας φίλος μου που και ιδρώνουν πάρα πολύ τα χέρια του και δέρνει λίγο τα χειριστήρια όταν παίζει θα άντεχε αρκετά παραπάνω :P

 

Οπότε η θεωρία με τους αύξοντες αριθμούς έχει κενά ;)

 

Ναι μπορεί να μην ισχύει αυτό με τα serial number πάντως φίλου που είχε κάνει preorder και αγόρασε επιτόπου 2ο χειριστήριο το serial number ξεκινά από 2 και τα sticks του έχουν γίνει άχρηστα. Αυτός βέβαια παίζει με το πλαστικό δεν έχει πρόβλημα και του είχα πει αν ήθελε να τα φτιάχναμε. Είναι 10 λεπτά δουλεία είναι να τα αλλάξεις. Εγώ και ένα άλλος φίλος αγοράσαμε το ps4 τον Σεπτέμβριο και πραγματικά με άπειρο λιώσιμο τα χειριστήρια δεν έχουν κανένα πρόβλημα. απλά έχουν γίνει λίγο λεία που είναι φυσιολογικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...