Προς το περιεχόμενο

που πηγε το αεροπλανο?


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

defacer η ερώτησή μου ειναι απλή. Υπάρχει η τεχνολογία ή όχι? Βάση οσων εγραψες στην αρχή κατάλαβα οτι υπάρχει. Στο επόμενο σου ποστ, μου δείχνεις οτι δεν μπορει να γινει αυτο για τους λόγους που αναφέρεις. Οπότε προφανως δεν υπάρχει σχεδιασμένος δορυφόρος που να κοιτάζει στη γη και να μπορει να βρει απ τον ναυαγό που χέζει στη σχεδία μεχρι και τον Λάντεν που μας χαιρετάει απ τις μπαχάμες λόγου χάρη.

Οκ κανένα προβλημα, μου έδωσες την απάντηση που ήθελα και σε ευχαριστώ.

 

Cossutius:

Αλλο το δε γνωριζουμε και αλλο το δεν γνωριζουνε.

 

Αυτό ειναι και το βασικό μου σκεπτικό. Προφανως ξέρουν αλλά κάτι άλλο πρέπει να παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 273
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

από όλες τις υποθέσεις που διάβασα εδω μέσα ,αυτή με τη στρατιωτική άσκηση μου φάινεται πολλή πιθανή. επίσης το γεγονός ότι οι αρχές συνεχώς δίνουν και άλλα νέα με το αεροπλάνο και συνεχώς εκτρέπουν τις έρευνες. σαν να θέλουν να καλύψουν κάτι ένα πράγμα. επίσης είναι δύσκολο οι ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας να έκαναν ένα τραγικό λάθος και να προσπαθούν να καλύψουν πρόσωπα και καταστάσεις;

πάντως οι δημοσιογράφοι το παρουσιάζουν με τέτοιο τρόπο ώστε να σε ωθήσουν σε θεωρία συνομωσίας.

εν τω μεταξύ η allianz ξεκίνησε ήδη τη διαδικασία αποζημιώσεων ύψους 100.000.000 ευρώ πανω κάτω. κρίμα για τους ανθρωπους που επέβαιναν και που μάλλον δε θα ξαναδούν οι συγγενείς τους. δυστυχώς όσο και να προσπάθούν να βελτιώσουν την τεχνολογία πάντα κάτι θα υπάρχει που δε θα μπορεί να αντιμετωπιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γίνεται να ξεκίνησαν ήδη την αποζημίωση απ τη στιγμή που "δε ξέρουνε" τι έγινε.

http://www.freemalaysiatoday.com/category/nation/2014/03/19/allianz-starts-payment-on-malaysian-airliner-claims/

δεν ξέρω εάν είναι αξιόπιστη πληροφορία όμως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

defacer η ερώτησή μου ειναι απλή. Υπάρχει η τεχνολογία ή όχι? Βάση οσων εγραψες στην αρχή κατάλαβα οτι υπάρχει. Στο επόμενο σου ποστ, μου δείχνεις οτι δεν μπορει να γινει αυτο για τους λόγους που αναφέρεις.

 

Υπάρχει τεχνολογία για πυροβόλο λέιζερ; Υπάρχει.

 

Πυροβόλο λέιζερ υπάρχει; Δεν υπάρχει.

 

"Practical considerations"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Περί laser.

 

Eκτός αν είναι viral.

 

Αλλά εκτός αυτού, γενικά κάτι κρύβεται από πίσω, πολλά περίεργα πράγματα λένε όλοι τους.

 

 

Είναι πιθανό να εκραγεί κάτι στον αερά - στην περίπτωση μας το μπόινγκ - και να γίνει "σκόνη";; Δηλαδή να μη βρούμε ούτε συντρίμια.

 

Πάντα θα υπάρχουν συντρίμμια. Να γίνει 100% σκόνη δεν παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν τοποθετηθεί σε 2 πλοία, αυτήν τη στιγμή περιπολούν στον Περσικό.

 

Δεν αλλάζει το νόημα που ήθελα να δώσω, αλλά link? Έκανα ένα γρήγορο google πριν ποστάρω και είδα USS Ponce, summer 2014 for trials. Οπότε απο κει είμαι technically correct (the best kind of correct :P ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ιδια δις έχεις ξοδέψει για να βρισκεις μπιν λάντεν και ψίλους στα άχυρα. 

 

Τον Μπιν Λαντεν τον "βρήκαν" καμιά 10ρια χρόνια μετά όχι 10 μέρες.

 

Το C-130 που είχε συντιβεί στην Ελλάδα το β΄ρηκαμε 4 μέρες μετά.

πως γίνεται να ξεκίνησαν ήδη την αποζημίωση απ τη στιγμή που "δε ξέρουνε" τι έγινε.

 

Θα μπορούσε να απαντήσει μόνο κάποιος του χόρου ΚΑΙ εφοσον ήξερε τους όρους του ασφαληστηρίου (καταλαβαίνω μιλάς για αποζημίωση από σφασλιστική).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν αλλάζει το νόημα που ήθελα να δώσω, αλλά link? Έκανα ένα γρήγορο google πριν ποστάρω και είδα USS Ponce, summer 2014 for trials. Οπότε απο κει είμαι technically correct (the best kind of correct :P ).

 

Και το F-117 "ήταν" stealth "Fighter", αλλά μετά βγήκε ότι ήταν ground attack αεροσκάφος.

 

Δεν μας τα λένε όλα ποτέ στην αρχή. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το F-117 "ήταν" stealth "Fighter", αλλά μετά βγήκε ότι ήταν ground attack αεροσκάφος.

 

Δεν μας τα λένε όλα ποτέ στην αρχή. ;)

 

Δεν έχω ιδέα τι προσπαθείς να πεις.

 

Πρώτον, η ίδια η ύπαρξη του F117 ήταν μυστική επί πολλά χρόνια επειδή ήταν secret military project, y' know? Αν υπάρχει κάποια σύνδεση με τη MH370, εγώ πάντως δεν τη βλέπω.

 

Δεύτερον, δεν είναι η πρώτη φορά που δίνουν άλλα αντ' άλλων designation. Το έχουν ξανακάνει και σε projects που δεν ήταν καθόλου μυστικά. Το γεγονός ότι εγώ κι εσύ δεν ξέρουμε ποιός το αποφάσισε αυτό και με ποιό σκεπτικό δε σημαίνει απολύτως τίποτα, εκτός αν εσύ θες να σημαίνει θεωρίες συνωμοσίας. Εδώ κάπου θυμάμαι το γνωστό ανέκδοτο "σίγουρα ψάχνει να βρει τρόπο να μου πει να χωρίσουμε" / "γαμώτο έχασε ο ΠΑΟΚ σήμερα.... τουλάχιστον γάμησα".

 

Και τρίτον δεν υπάρχει κανένας λόγος να αποκρύψουν το τι έγινε με την πτήση αν όντως το ξέρουν. Διαφωνείς; Φέρε παράδειγμα που δεν έχει να κάνει με εξωγήινους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μιας και ο καθένας λέει ό,τι θέλει εδώ μέσα, εγώ πιστεύω ότι κάτι κρύβεται από πίσω.

 

Δεν είπα κάτι για εξωγήινους, δεν είπα κάτι παραπάνω.

 

Anyways, αυτό που ήθελα να δω το είδα, οπότε κάνω μια μικρή αλλαγή και nice knowing you Mr. Know-it-all. ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...