Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Unity


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γενικα στις πιο πολλες περιπτωσεις στις κονσολες προσεχουν περισσοτερο οι devs παρα στο pc. Εκει ειναι το ''μαρουλι'' για αυτους.

 

Ειναι η πρωτη φορα βεβαια που γινεται τετοιο χάλι σε game στην κονσολα. Βεβαια μιλαμε για κονσολες που μοιαζει η αρχιτεκτονικη τους ''πιο pc'' απο ποτε. Μεχρι και error πλεον τρως σε game στην κονσολα και σε πεταει στο μενου.Μου εχει συμβει και αυτο.

 

 

Για να μιλησω συγκεκριμενα και για το Unity, και επειδη το επαιξα και στο ps4, πλεον δεν εχει drops, αλλα μιλαμε παντα για 900p στα 30 καρε και παιζει ανθρωπινα μετα απο 5 updates.

 

Στο pc τραβαει πολυ cpu, και γενικα το ταλαιπωρει ολο το συστημα αλλα οπως και να το κανουμε, αν ριξεις μερικα settings(δεν ειναι και πολλα) κατι κερδιζεις και εδω, και μπορεις να παιξεις επισης ικανοποιητικα. Αν μιλαμε για ενα  μετριο/καλο συστημα. Στα δυνατα pc εισαι avg 50-55 1080p και δεν πεφτεις παρακατω. Καποιοι το παιζουν και στα 1440p με επισης ικανοποιητικη αποδοση.

 

ΥΓ: Oπως πολλες φορες εχει ειπωθει απο πολλα μελη εδω, το game εχει υποστει downgrade απο το 3 update και μετα και στις κονσολες αλλα και στο pc. Δεν ειναι οτι εφτιαξαν κατι ουσιαστικα, χωρις να χαλασουν κατι αλλο..

 

Στο ps4  σε πολλα video με framerate που εχω δει, ετρεχε σε πολλες περιπτωσεις και σε 40αρι αλλα ειχε drops. Γενικα την παλευε λιγο καλυτερα απο το xbone αλλα οχι τιποτα φοβερο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα στις πιο πολλες περιπτωσεις στις κονσολες προσεχουν περισσοτερο οι devs παρα στο pc. Εκει ειναι το ''μαρουλι'' για αυτους.

 

Ειναι η πρωτη φορα βεβαια που γινεται τετοιο χάλι σε game στην κονσολα. Βεβαια μιλαμε για κονσολες που μοιαζει η αρχιτεκτονικη τους ''πιο pc'' απο ποτε. Μεχρι και error πλεον τρως σε game στην κονσολα και σε πεταει στο μενου.Μου εχει συμβει και αυτο.

 

 

Για να μιλησω συγκεκριμενα και για το Unity, και επειδη το επαιξα και στο ps4, πλεον δεν εχει drops, αλλα μιλαμε παντα για 900p στα 30 καρε και παιζει ανθρωπινα μετα απο 5 updates.

 

Στο pc τραβαει πολυ cpu, και γενικα το ταλαιπωρει ολο το συστημα αλλα οπως και να το κανουμε, αν ριξεις μερικα settings(δεν ειναι και πολλα) κατι κερδιζεις και εδω, και μπορεις να παιξεις επισης ικανοποιητικα. Αν μιλαμε για ενα  μετριο/καλο συστημα. Στα δυνατα pc εισαι avg 50-55 1080p και δεν πεφτεις παρακατω. Καποιοι το παιζουν και στα 1440p με επισης ικανοποιητικη αποδοση.

 

ΥΓ: Oπως πολλες φορες εχει ειπωθει απο πολλα μελη εδω, το game εχει υποστει downgrade απο το 3 update και μετα και στις κονσολες αλλα και στο pc. Δεν ειναι οτι εφτιαξαν κατι ουσιαστικα, χωρις να χαλασουν κατι αλλο..

 

Στο ps4  σε πολλα video με framerate που εχω δει, ετρεχε σε πολλες περιπτωσεις και σε 40αρι αλλα ειχε drops. Γενικα την παλευε λιγο καλυτερα απο το xbone αλλα οχι τιποτα φοβερο. 

Πανω κατω ποσα fps πιανεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ριχνει και η cpu πολυ.  Και την 970 να ειχες, στο Unity, δεν θα τα πηγαινες καθολου καλα. Δοκιμασε το, δεν χανεις τιποτα. Δεν ειναι αναγκη να το πληρωσεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω καλο θειο οσο αφορα παιχνιδια που προσπαθουν να μας κανουν να φτιαχνουμε μηχανηματα των 1500 ευρω!

Αν το αξιζουν, να δωσουμε και παραπανω αλλα για game τους πλεον χρηματα με μεγαλη δυσκολια και μετα απο πολλες γνωμες που θα διαβασω ή που θα μου μεταφερουν εμπιστοι μου  φιλοι gamers, θα ξαναπαρω. Νομιζω με το δικιο μου Jack Sparrow edition, για την κυρα- Ubisoft μεχρι να καταλαβει οτι με αυτο που κανει...μονο κοσμο..κερδιζει, βλεποντας τα μεγαλα νουμερα που κανουν σε πωλησεις καθε χρονο. Ειναι να απορεις ρε ουστη μου ωρες ωρες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε και εγω συνολικα εχω καμια 15αρια παιχνιδια στο steam και αλλα 9 σε uplay και origin αλλα επειδη δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα προτιμω να τα φαω σουβλακια τα λεφτα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι καλα θα κανεις. Α και που σαι, κοκα λαιτ μετα τα σουβλακια.  Να προσεχουμε κιολας. :D

 

Η light ειναι αποψη φιλαρακι.. Αμα συνηθισεις την γευση της μετα δεν ξαναγυριζεις.. Στο λεει ενας απο τους μεγαλυτερους καταναλωτες  στην Ελλαδα.. ;p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το κατεβασα και τα framedrops πανε και ερχονται μ.ο ειμαι στα 35-40 αλλα ειδικα σε μερικα βιντεο παει στα 25 και με βλεπω να τυφλωνομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...