Προς το περιεχόμενο

Assassin's Creed: Unity


mathsrule

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά ευχηθείτε να έχει καλό σενάριο το παιχνίδι, γιατί για μένα το πρόβλημα με την ubisoft δεν είναι τόσο στο τεχνικό τομέα, αυτό λίγο πολύ αντιμετωπίζεται

 

το μεγάλο κακό τα τελευταία χρόνια είναι ότι έχει πάρει διαζύγιο με τους σεναριογράφους και τα παιχνίδια της έχουν πλοκή κουκουρούκου που πολλές φορές δε βγάζει νόημα και πολλές φορές δε σε ενδιαφέρει καν τι γίνεται (πχ τα 2 προηγούμενα ac, το fc3, και φυσικά το wd) 

 

αν δε καταφέρουν να έχουν ενδιαφέρουσα πλοκή και στη γαλλική επανάσταση, τι να πω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ θέλω να βγάλουνε καλό port με τέλειο Optimazation και φοβερό στόρυ... Να δω τι θα λέτε για την Activision μετά....

Οπα οπα... Σε παιχνίδι της Ubisoft Postάρω?? Γράψτε λάθος :P :P :P :P

Πέρα από την πλάκα, φαίνεται τέλειο. Να δούμε άραγε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ευχηθείτε να έχει καλό σενάριο το παιχνίδι, γιατί για μένα το πρόβλημα με την ubisoft δεν είναι τόσο στο τεχνικό τομέα, αυτό λίγο πολύ αντιμετωπίζεται

 

το μεγάλο κακό τα τελευταία χρόνια είναι ότι έχει πάρει διαζύγιο με τους σεναριογράφους και τα παιχνίδια της έχουν πλοκή κουκουρούκου που πολλές φορές δε βγάζει νόημα και πολλές φορές δε σε ενδιαφέρει καν τι γίνεται (πχ τα 2 προηγούμενα ac, το fc3, και φυσικά το wd) 

 

αν δε καταφέρουν να έχουν ενδιαφέρουσα πλοκή και στη γαλλική επανάσταση, τι να πω

 

 

Τα δυο τελευταια AC δεν μ ου αρεσαν ουτε εμενα τοσο πολυ (Ezio Auditore δεν ξαναβγαινει, πως να το κανουμε :-( ), το FC3 (και το 2) καμια σχεση με το πρωτο δυστυχως,. Το Watch dogs ομως ειχε καλουτσικο σεναριο, δεν μπορω να πω πως δεν μου αρεσε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ενδιαφέρον, αλλά δεν έχει συνοχή.. έχει κενά, πράγματα που δε συνάδουν 

 

είναι μια συλλογή σκόρπιων ιδεών 

 

το black flag πάντως παρόλο που δεν είχε καλό σενάριο με κράτησε με το gameplay του, το ευχαριστήθηκα αρκετά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει ενδιαφέρον, αλλά δεν έχει συνοχή.. έχει κενά, πράγματα που δε συνάδουν 

 

είναι μια συλλογή σκόρπιων ιδεών 

 

το black flag πάντως παρόλο που δεν είχε καλό σενάριο με κράτησε με το gameplay του, το ευχαριστήθηκα αρκετά

 

Το black Flag είχε και ωραία γραφικά και μου άρεσε πάρα πολύ η επιλογές που είχες + ότι λάτρευα τα καράβια και γενικώς τα γραφικά που είχε.... Κακά τα ψέματα, το να φτιάξω το καράβι μου τούμπανο για να μπορέσω να κερδίσω τα Legendary Ships ήτανε ένας βασικός μου στόχος κάτι που με αυτό τον τρόπο με έκανε να συνεχίζω να παίζω το παιχνίδι και μετά τον τερματισμό σε αντίθεση με το Watch Dogs πχ.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστο γιατί δε θα μας αρέσει και πολύ..

 

Θα βάλουν κάνα Καποδίστρια templar θα δείξουν και καμιά σφαγή και μετά όλοι θα γκρινιάζουν που τους καταρρίπτουν το μύθο των σχολικών βιβλίων

 

Η λογική λέει πάντως ότι θα το συνεχίσουν με Ναπολέοντα και τους πολέμους του από τη στιγμή που έπιασαν αυτή την ιστορική περίοδο, περιμένω τα επόμενα παιχνίδια να πιάσουν την ευρωπαϊκή ιστορία από την επανάσταση και μετά για κάνα δυο παιχνίδια μετά το unity και μετά να πάνε σε κάνα Α' ΠΠ (αν δε πάνε ξανά σε άλλη ήπειρο πρώτα)

 

Τώρα αν κάνουν και αναφορά στην Ελλάδα ή βάλουν κάποιο μικρό σημείο του παιχνιδιού να μιλάει ή να παίζεται σε αυτή σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον.

Ολόκληρο παιχνίδι με την Ελλάδα δε νομίζω ότι θα έχει και ζουμί

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είχε φάση να είχε την επανάσταση και εμένα δεν θα με πείραζε πως θα το δείχνανε αλλά εγώ δεν σκέφτομαι όπως όλοι......

ΥΓ:Qsis έχω φάει κόλλημα με το τραγούδι της υπογραφής σου..... Απλά δεν στο είχα πει ποτέ :P ΦΟΒΕΡΟ!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλά μέχρι στιγμής στην ιστορία πάνε μπροστά, κάποια στιγμή βέβαια θα πρέπει να πάνε και πίσω (αν δηλαδή φτάσουν σε κάνα Β' ΠΠ δε θα έχει και πολύ ενδιαφέρον θα μιλάμε για πολύ σύγχρονη ιστορία ) για να συνεχίσουν τα sequel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάλι ελπίζω να μην μιλάν αγγλικά με γαλλική προφορά όπως στο Liberation...δεν παλεύετε...

 

Oh monsieur, of course we will speak engLISH but pePPEred with some mots francais, because what did you expect? 

(caps γιατί "ειμαί γαλλός και τονιζώ στην ληγουσά)

 

Et quelques fois, nous allons parler tout francais, parce'que nous pouvons le faire!

 

----------------------------------

 

Για τα όποια γαλλικά λάθη, έχω να κάνω απ' όταν πήγαινα σχολείο. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...