Προς το περιεχόμενο

Σύμφωνα με νέα έρευνα, το Android αποδεικνύεται πιο σταθερό του iOS


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρεμήστε ρε παιδιά....αυτό ουσιαστικά είναι ένα test που μας δείχνει τον μέσο όρο (λειτουργικό) ,του μέσου όρου (hardware+ram) σε σχέση με το crash-error-time σε κάθε πλατφόρμα που "τρέχει" τον ίδιο κώδικα. δηλαδή είναι μια εκτίμηση του πόσο συχνά "τρελαίνεται" ο scheduler.

Δεν χρειάζεται να αρχίσουν όλα τα Fan-boys και γεμίζουν τα σχόλια...απλώς είναι ΜΙΑ έρευνα και μπράβο τους που το δημοσίευσαν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πώς έγινε η έρευνα; Δηλαδή, όταν κρασάρει η συσκευή μας ή ένα app, τα δεδομένα πάνε στην Critterism; Και γιατι δεν το γνωρίζαμε αυτό μέχρι σήμερα;

Αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση κι εμένα!Τελικά κάθε καρυδιάς καρύδι διαχειρίζεται τα δεδομένα μας χωρίς να γνωρίζουμε τίποτα!

Κατά τα αλλά είναι ακόμη μια καλή έρευνα για να χουν να σκοτώνονται τα παλικάρια του insomnia λες και έχουν μετοχές των εταιριών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εχω ενα samsung tablet,ενα s3,και απο πολυ κοντα το 4s της συντροφου(το κανω ολες τις αναβαθμισεις απο την 6 που ειχε και τωρα την 7,1).

Το tablet κολλησε μια φορα στον 1,5 χρονο,και το s3 καθολου(που το ρημαζω στην χρηση).Το 4s 2 φορες(διοτι την μια ημουν μπροστα,και την αλλη με πηρε τηλεφωνο και ψιλοσαστισε)φαναστειτε πως η κοπελα το δουλευει μονο για κλησεις,sms και χωρις καμια σχεδον extra εφαρμογη.

 

Σιγουρα κανενα λειτουργικο δεν ειναι τελειο,αλλα νομιζω σοβαρα τωρα,οτι παιζει ρολο και ποια εκδοση εχεις καθε φορα,οταν σου ειχε κρασαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεννοημενοι οι τυποι την μια να αποθεωνουν την apple με τις τρελες πωλησεις της και μετα να μας βγαζει πιο σταθερο το android :P

διχονοια και εχθρα παντου!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβώς λεω. Το ιδιο συμβαίνει και σε windows,linux. Εκει είναι που κερδίζει κόσμο η apple βέβαια.Σε αρκετούς προτεινω προϊόντα apple οταν φτιάχνω τα pc τους. Ενα mac δύσκολα να κρασάρει σε εναν noob χρήστη στα windows στο μήνα πάνω θα γινει το party.

Σαν τα νεα αυτοκίνητα εχουν αυτόματες ταχύτητες αλλα και μηχανικές.. Ανάλογα την άσφαλτο κλπ διαλέγεις.. Παντα ομως οι ταχύτητες χρειάζονται στα γκάζια....

  Καλα μην το λες, με τα καινουργια αυτοματα ουτε καν :P Αμα οδηγησεις το 8ρι αυτοματο της bmw σε DS δεν θα θελεις να ξαναεπιστρεψεις στο χειροκινητο :P

 

 Btw το ποσο κρασαρει ενα λειτουργικο εξαρταται απο τοσους παραγοντες που πραγματικα... Αμα εχεις rooted η jailbroken το κινητο προφανος και θα κρασαρει συχνα. Ειναι δυνατον ομως να κατηγορησεις τις εταιριες για αυτο ? Απο εκει και περα αμα τα εχεις vanilla με σωστες εφαρμογες ουτε καν θυμασαι απο ποτε εχει να κρασαρει πλεον το οποιοδηποτε. Αλλα και σαν γεγονος δεν λεει απολυτος τιποτα. Ακτος και αν κρασαρει 5 φορες την μερα και γινεται ενοχλητικο, το να κρασαρει μια φορα το 10ημερο ουτε που σε απασχολει. Δεν ειναι  windows 95 με μπλε οθονες καθε 6 λεπτα...

 

 

 Aπλα η λογικη λεει οτι πιο πιθανο ειναι να κρασαρουνε τα android, λογω του fragmentation και επειδη οι εταιριες στυλ samsung το φορτωνουνε με 2 gb μαλακιες, και απο 200 mb το ρομ το φτανουνε 2 gb. 

 

 Ασχετο, την μαλακια της η samsung που στα s2 και s3 εκανε να ανοιξει το phone, contacts 2-3 δευτεροπλεπτα την εχει φτιαξει στο S4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απίστευτο. Χαχα. Ημέρα χαράς για τους android fan boys. Καταρχήν τα wp ειναι πολλυ περισσότερο σταθερά.

 

Χρήστης iphone ειμαι. Εχω το 5s και το 5.

Δεν έχουν crashari ποτε. Ούτε μια φορά

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπουρδες!

Μασσωνικο γκαλοπ,θελει να μας πεισει οτι το android ειναι πιο σταθερο απο το ios!!!

Ημουν χρηστης galaxy s4 για 6 μηνες και τωρα iphone 5s!!!

Χαωδες διαφορα και οποιος λεει το αντιθετο,απλως εχει μεινει στο iphone 3gs!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Crittercism, based in San Francisco, California, is a mobile application performance management (APM) solution.[2] The company’s products monitor every aspect of mobile app performance, allowing Developers and IT Operations to deliver high performing, highly reliable, highly available mobile apps. Crittercism provides a real-time global view of app diagnostics and crashes across iOS, Android, Windows Phone 8, Hybrid and HTML5 apps and is used on more than 600 million unique devices and in more than 100 billion app sessions.[3] The company’s investors include Google Ventures, Opus Capital and Shasta Ventures.[4]

 

από wikipedia

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως στο λεξικό της Microsoft για κινητά , δεν υπάρχει η λέξη , κρασάρω . Το έψαξα ...καρατσεκαρισμένο !!!

Δες και στο λεξικό της Microsoft για λειτουργικά γενικά. νομίζω κάτι έχει παρει το αυτί μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ακριβώς λεω. Το ιδιο συμβαίνει και σε windows,linux. Εκει είναι που κερδίζει κόσμο η apple βέβαια.Σε αρκετούς προτεινω προϊόντα apple οταν φτιάχνω τα pc τους. Ενα mac δύσκολα να κρασάρει σε εναν noob χρήστη στα windows στο μήνα πάνω θα γινει το party.

Σαν τα νεα αυτοκίνητα εχουν αυτόματες ταχύτητες αλλα και μηχανικές.. Ανάλογα την άσφαλτο κλπ διαλέγεις.. Παντα ομως οι ταχύτητες χρειάζονται στα γκάζια....

εγω θα σου προτεινα να προτεινεις windows 8 και οχι windows 98.Ξερω μικρη η διαφορα αλλα μετραει μεγαλε

 

Αν οι πελατες σου η εσυ συνδεετε το hdmi με το ποτιστικο στο μπαλκονι,δεν φταινε τα windows.Εμενα δεν μου εχουν κρασαρει ουτε μια φορα απο την πρωτη μερα που βγηκαν σε 3 μηχανηματα που εχω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον πολλοί εδω μεσα δεν ξερουν τι είναι το crash και πως συμπεριφερεται η συσκευη τους οταν το παθαινει.

 

Πολλοί μπορεί να βλεπουν μια εφαρμογη να φορτώνει (σε στασιμη εικονα) και μετα απο λιγο να δουλευει. Δεν ξερουν ομως οτι πίσω από την στασιμη εικονα του loading μπορεί να κράσαρε η εφαρμογή και να επανήλθε....

 

Πολλοί νομίζουν ότι crash είναι μόνο να κλείσει τελείως η εφαρμογή ή και το κινητό ολόκληρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...