Προς το περιεχόμενο

Τα Windows XP επισήμως νεκρά. Μαζί και το Office 2003 (και ο IE6)


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 129
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ουσιαστικα-ρεαλιστικα, ποσο χρονο πιστευετε εχουμε ακομα για εμας που τα χρησιμοποιουμε, ωστε να ειμαστε πραγματικα εκτεθιμενοι σε "κινδυνους"; θελω να πω, δεν νομιζω οτι απο αυριο θα υπαρχει καποιο μαζικο κυμα επιθεσης στα xp επειδη σταματησε σημερα η υποστηριξη στο λειτουργικο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει βολευομαι παιδες!!! Υπαρχει εξελιξη!!! Οποιος δεν νιωθει και βαριεται να ασχοληθει με τις νεες εξελιξεις ειτε καλες ειτε λιγοτερο καλες ας αλλαξει ασχολια-χομπι-δουλεια. Format κυριες και κυριοι!!! Σε οποιον αρεσει!!!

 

 

Αυτα για ολους τους κλαψιαρηδες-δηθεν λατρεις της τεχνολογιας!!! 

 

Το συγκεκριμένο ...διάταγμα, αφορά μόνο τα λειτουργικά συστήματα, ή πιάνει και το software γενικότερα; Μήπως και τα διάφορα γκατζετοειδή;

 

Εγώ, ας πούμε που, τα 5-6 καθημερινής μου χρήσης προγράμματα (ακόμα και freeware) τα έχω σε παλαιότερες εκδόσεις τους, δεν αναβαθμίζω σκοπίμως στις πιο πρόσφατες (και βαρύτερες...) και κάνω τη δουλειά μου στην εντέλεια, να σταματήσω να ασχολούμαι μ' αυτή, διότι υπάρχει εξέλιξη και ...άμα μ' αρέσει; Να ξέρω δηλαδή τι προβλέπει το ...πρωτόκολλο, για να κανονίσω την πορεία μου...

 

Μήπως να τρέξω να πάρω και smartphone, για να το χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις και κάνα sms πού και πού - χρήση η οποία είναι η μοναδική που με απασχολεί στο κινητό - επειδή υπάρχει εξέλιξη; Ταμπλετάκι να χτυπήσω; Τι σημασία έχει αν το χρειάζομαι; Εξέλιξη είναι κι αυτό...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω πως και πως να βγουν τα ISO με περασμένες όλες τις αναβαθμισεις μέχρι σήμερα για ενα Fresh INSTALL ! Και μετα στο καπάκι image file με το acronis και φτανω άνετα μέχρι το 2020. Δεν τρολαρω ΤΟ ΕΝΝΟΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο ...διάταγμα, αφορά μόνο τα λειτουργικά συστήματα, ή πιάνει και το software γενικότερα; Μήπως και τα διάφορα γκατζετοειδή;

 

Εγώ, ας πούμε που, τα 5-6 καθημερινής μου χρήσης προγράμματα (ακόμα και freeware) τα έχω σε παλαιότερες εκδόσεις τους, δεν αναβαθμίζω σκοπίμως στις πιο πρόσφατες (και βαρύτερες...) και κάνω τη δουλειά μου στην εντέλεια, να σταματήσω να ασχολούμαι μ' αυτή, διότι υπάρχει εξέλιξη και ...άμα μ' αρέσει; Να ξέρω δηλαδή τι προβλέπει το ...πρωτόκολλο, για να κανονίσω την πορεία μου...

 

Μήπως να τρέξω να πάρω και smartphone, για να το χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις και κάνα sms πού και που - χρήση η οποία είναι η μοναδική που με απασχολεί στο κινητό - επειδή υπάρχει εξέλιξη; Ταμπλετάκι να χτυπήσω; Τι σημασία έχει αν το χρειάζομαι; Εξέλιξη είναι κι αυτό...

 

Αφου βολευεσαι με 5-6 εφαρμογες σε εκδοση που πετυχες να λειτουργει σωστα χωρις να σε ενδιαφερει κατι αλλο και δεν χρειαζεσαι κατι παραπανω απο sms και κλησεις προφανως και το ενδιαφερον σου δεν ειναι η τεχνολογια οποτε αν διαβασεις την τελευταια γραμμη του ποστ μου θα δεις οτι δεν αναφερομαι στην κατηγορια σου. 

 

 Δυστυχως η ms πρεπει να τους παρει ολους απ το χερακι για να δουν κατι νεοτερο. Αν αφησει τους παντες θα μεινουν στα xp οποτε ποιος θα δωσει τα ερεθισματα για κατι νεοτερο αν δεν μπορουμε να ακολουθησουμε? 

 

Ειρωνευομαι ξεκαθαρα ολους αυτους που ειχαν xp επειδη ετσι βολευτηκαν και για να μην δοκιμασουν οτιδηποτε αλλο τα βαφτιζουν ολα σκουπιδια. Οχι κυριοι, τα win 7 δεν ειναι σκουπιδια. Ειναι πολυ αξιολογο λειτουργικο και ειναι ηδη αρκετα χρονια στην αγορα. 

 

Πιστευω να σου λυθηκαν οι αποριες. Το διαταγμα οπως το ονομασες  εχει βγει απ την ms εδω και ενα χρονο . Απλως το εγραψα μηπως και γλυτωσουμε καποια ποστ τυπου"ωχ και τωρα τι θα γινει?" απ αυτους που δηθεν μελετουν την τεχνολογια. Αλλα βλεπω ηδη εχουν ξεκινησει την κλαψα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ουσιαστικα-ρεαλιστικα, ποσο χρονο πιστευετε εχουμε ακομα για εμας που τα χρησιμοποιουμε, ωστε να ειμαστε πραγματικα εκτεθιμενοι σε "κινδυνους"; θελω να πω, δεν νομιζω οτι απο αυριο θα υπαρχει καποιο μαζικο κυμα επιθεσης στα xp επειδη σταματησε σημερα η υποστηριξη στο λειτουργικο.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Βασικά κινδυνεύεις από την πρώτη στιγμή που τα έβαλες :P :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο καλό. Καιρός ήταν να ψοφήσουν, 13 χρόνια ισούνται με έναν αιώνα στον κόσμο της τεχνολογίας και έλεος με όσους μένουν κολλημένοι σε αυτό το κουφάρι ενώ υπάρχουν τα εξαιρετικά 7 από το 2009. Η μόνη ανάμνηση που έχω από τα XP είναι αυτή:

windows-xp-sucks.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...