Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Heybro είπε

Για μια 5ετια έπαιζα μόνο με controller. Πήρα xbox one controller και έπαιζα στο laptop με αυτό με hdmi στην TV. 3 μήνες που έβαλα πληκτρολόγιο ποντίκι πάνω σε γραφείο παίζω μόνο έτσι οπότε τι γλίτωσα. Σε παιχνίδια όπως unravel racing εκεί ναι θέλει controller. Αυτό με τα χρήματα αληθεύει τόσο σφιχτό budget είχαν στο 3? Το 2 το είχα απολαύσει πραγματικά το immersion η ισορροπία δυσκολίας ήταν όλα εξαιρετικά. 

Προφανως και οχι ειδικα αν δεις ποσο πουλησε σε σχεση με αλλες χειροτερες εκδοσεις οπως του Wii U,απλα δεν τους ενδιεφερε καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Προφανως και οχι ειδικα αν δεις ποσο πουλησε σε σχεση με αλλες χειροτερες εκδοσεις οπως του Wii U,απλα δεν τους ενδιεφερε καν.

Φθηνή δικαιολογία δηλαδή. Δεν πειράζει γνωρίζω ότι με xinput γίνεται δουλειά απλά άλλη χάρη και ακρίβεια έχουμε με M/K. 

1 λεπτό πριν, firepc είπε

Ωραιος. Το χω παρει και γω αυτο το πακετακι :)

Να σε καλά. Εχω πολλά στη wish list ολα θα αγοραστούν σιγά σιγά για συλλογή. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Πολύ περίεργο όπως φαινεται οι νέες κονσόλες θα αργήσουν παρα πολύ 

Καλά, μη το δένεις κόμπο ...

Από την στιγμή, που βγάζουν φέτος το RDR2, με την έκδοση του PC να έρχεται αργότερα (υποθέτω), λογικό μου ακούγεται το 2022, απ' την άλλη είναι φήμη.

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, cpttony είπε

Από την στιγμή, που βγάζουν φέτος το RDR2, με την έκδοση του PC να έρχεται αργότερα

Βγηκε ανακοινωση για το παραπανω ή παλι μιλαμε με υποθεσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αλάνια. Βλέπω παίζετε σε 2k αναλύσεις και 144fps αρκετοί και ζήλεψα. Μέχρι τα 400 ευρώ μπορώ να έχω κάτι αξιόλογο σε 24αρι monitor? Θέλω σίγουρα 2k και 144fps. Το 27αρι θα είναι μεγάλο μιας και είναι κοντό το γραφείο οπότε θα παίζω από πολύ μικρή απόσταση. Θα συνδεθεί προφανώς display port. Δεν με ενδιαφέρουν γωνίες θέασης και δεν ξέρω αν είναι καλύτερα curved η flat οθόνη. 

 

Επισης βλέπω ότι το G sync πάει αρκετά ακριβά. Με freesync οθόνη θα γίνεται να παίζω στα 100+ fps με την 1070ti που έχω η θα υπάρχει tearing και πάλι θα παίζω στα 60? Παρακαλώ τα φώτα σας. Έγραψα εδώ μιας και περισσότερες απαντήσεις θα πάρω από το αν το έβαζα στο αγορά οθόνης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To freesync ειναι συμβατο με AMD καρτες. Απο την στιγμη που εχεις NVIDIA ειτε πας σε G-Sync ειτε το αγνοεις και αγοραζεις απλα οθονη 144+hz (θα εχει και freesync το πιθανοτερο ασχετως αν δεν το χρησιμοποιεις εσυ). 2k αναλυση εννοεις 2560χ1440 ? Θα ειναι πολυ μικρα ολα σε 24αρι να ξερεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, WizNick είπε

To freesync ειναι συμβατο με AMD καρτες. Απο την στιγμη που εχεις NVIDIA ειτε πας σε G-Sync ειτε το αγνοεις και αγοραζεις απλα οθονη 144+hz (θα εχει και freesync το πιθανοτερο ασχετως αν δεν το χρησιμοποιεις εσυ). 2k αναλυση εννοεις 2560χ1440 ? Θα ειναι πολυ μικρα ολα σε 24αρι να ξερεις...

Ναι το γνωρίζω ότι freesync AMD και G sync nvidia. Ρωτάω αν θα μπορώ να παίξω στα 100+ fps χωρίς θέμα με tearing κτλ. 2k ναι 1440p εννοώ δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να πάω σε full HD. Η διαφορά θα είναι μεγάλη πιστεύω σε 24"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θεμα των Hz και του tearing δεν ξερω γιατι εχω 60Hz οθονη. Αλλα για το θεμα της αναλυσης καλυτερα να πας να δεις οθονες σε λειτουργια. Εγω κατεληξα σε 27αρα και 2560x1440 αναλυση γιατι 1080p ηταν ολα τεραστια στην 27αρα και 1440p σε 24αρα μου φαινοντουσαν μικροσκοπικα. Νομιζω 24αρα και 1080p ειναι καλη λυση για να εχεις σιγουρα πολλα fps σε ολα τα games. Σε 1440p θα βλεπεις και κατω απο 60fps σε ultra settings. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Heybro είπε

Ναι το γνωρίζω ότι freesync AMD και G sync nvidia. Ρωτάω αν θα μπορώ να παίξω στα 100+ fps χωρίς θέμα με tearing κτλ. 2k ναι 1440p εννοώ δεν ξέρω αν είναι καλύτερα να πάω σε full HD. Η διαφορά θα είναι μεγάλη πιστεύω σε 24"

1440p 144hz μονο αυτη μου ερχεται στο μυαλο στα χρηματα αυτα

https://www.skroutz.gr/s/10351322/Dell-S2417DG.html?from=autocomplete&keyphrase=dell+s2417dg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...