Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

btw, με το Persona 4 γινεται χαμος στο steam. 3,5K reviews σε λιγες μονο ωρες, ολα πολυ θετικα

24Κ ταυτοχρονοι παικτες το peak

Δεν το περιμενα αυτο για ενα Persona 12 ετων παιχνιδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, firepc είπε

btw, με το Persona 4 γινεται χαμος στο steam. 3,5K reviews σε λιγες μονο ωρες, ολα πολυ θετικα

24Κ ταυτοχρονοι παικτες το peak

Δεν το περιμενα αυτο για ενα Persona 12 ετων παιχνιδι

η συνταγη των persona, ειναι η πιο addictive στα jrpg...και η αισθητικη των παιχνιδιων της atlus ειναι σουπερ και διαχρονικη...

παιξτε ρε και το catherine μπας και παρουμε ποτε κανα sequel(εχουν πει αν θα φέρουν και το full body στα pc?)...απο τα πιο αγαπημενα παιχνιδια του ps3 που ποτε δεν πηραν sequel μαζι με το Okami... Αντε και το Asura's Wrath που ειναι απο τα πιο underrated παιχνιδια ever...

Επεξ/σία από xavier
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν η τιμη ειναι σωστη και το παιχνιδι ειναι καλο,αυτα γινονται. Ασε που με το καλημερα βγηκε και σε εκπτωση απο κλειδαδικα.

Και εγω το χτυπησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xavier είπε

η συνταγη των persona, ειναι η πιο addictive στα jrpg...και η αισθητικη των παιχνιδιων της atlus ειναι σουπερ και διαχρονικη...

παιξτε ρε και το catherine μπας και παρουμε ποτε κανα sequel(εχουν πει αν θα φέρουν και το full body στα pc?)...απο τα πιο αγαπημενα παιχνιδια του ps3 που ποτε δεν πηραν sequel μαζι με το Okami... Αντε και το Asura's Wrath που ειναι απο τα πιο underrated παιχνιδια ever...

 

To τελευταίο JRPG που είχα παίξει ήταν το Final Fantasy Χ πριν απο 20 χρόνια σαν 13χρονος με μέτρια αγγλικά και δεν μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση. Θα δοκίμαζα το τελευταίο(FXV) αλλά τα mixed reviews με αποθάρρυναν. Το P4G είναι καλό entry για αρχάριους στο είδος; Εχω και το Persona 5 στο RPCS3  αλλα δεν θέλω να μου χαλάσει το P4G σε περίπτωση που κολλήσω στη σειρά.

Μήπως μια σειρά σαν το Legends of Heroes Trails of Sky που έχω αγορασμένη εδώ και χρόνια θα είναι ευκολότερο starting point για κάποιον σαν και μένα;

Γενικά δεν με φοβίζει η μεγάλη διάρκειά τους παρά μόνο το πολύπλοκο και παράξενο σύστημα μάχης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, psof είπε

To τελευταίο JRPG που είχα παίξει ήταν το Final Fantasy Χ πριν απο 20 χρόνια σαν 13χρονος με μέτρια αγγλικά και δεν μου είχε κάνει μεγάλη εντύπωση. Θα δοκίμαζα το τελευταίο(FXV) αλλά τα mixed reviews με αποθάρρυναν. Το P4G είναι καλό entry για αρχάριους στο είδος; Εχω και το Persona 5 στο RPCS3  αλλα δεν θέλω να μου χαλάσει το P4G σε περίπτωση που κολλήσω στη σειρά.

Μήπως μια σειρά σαν το Legends of Heroes Trails of Sky που έχω αγορασμένη εδώ και χρόνια θα είναι ευκολότερο starting point για κάποιον σαν και μένα;

Γενικά δεν με φοβίζει η μεγάλη διάρκειά τους παρά μόνο το πολύπλοκο και παράξενο σύστημα μάχης τους.

κοιτα τα persona δεν ειναι απο τα ευκολοτερα jrpg's εκει  εξω...αλλα απο την αλλη, εχουν αυτο life/dating sim, που αν κολλησεις, κουβαλαει την ιστορια...εξαρταται απο το προσωπικο σου γουστο...Δοκίμασε το 5, αφου το εχεις ηδη, ασχολησουν λιγο και δες αν ειναι για εσενα...Θα σου φαει πολλες ωρες αν κολλησεις, οποτε μην αγχωνεσαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσια μονο η εκδοση του Xbox One κοπηκε μιας και μονο η MS εχει μιλησει για υποστηριξη των τωρινων κονσολων για τουλαχιστον 1-2χρονια ακομα.

Αρα αυτα ειναι πραγματα που πιο πολυ τους κατοχους xbox ειναι που απασχολουν,παρα εμας στο PC.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα ίσα, απασχολεί και εμάς έμμεσα, γιατί όταν θα βγει θα είναι σίγουρα 100% next gen port οπότε και θα έχουμε ένα μέτρο σύγκρισης τι περίπου hardware χρειάζεται από εδώ και πέρα. Και η RE engine είναι αρκετά efficient κιόλας σε ότι έχει βγει μέχρι τώρα, οπότε δε θα ρίξουμε το φταίξιμο σε "τσαπατσούλικο" port κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα πραγματικα 100% next gen παιχνιδια θα κυκλοφορησουν απο 2023 μερια και μετα.

Και ασε που μεχρι τοτε θα εχουν περασει τουλαχιστον αλλες 2 γενιες απο καρτες γραφικων(μια φετος και αλλη μια το 2022/2023).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...