Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Στην ουσια μονο η εκδοση του Xbox One κοπηκε μιας και μονο η MS εχει μιλησει για υποστηριξη των τωρινων κονσολων για τουλαχιστον 1-2χρονια ακομα.

Αρα αυτα ειναι πραγματα που πιο πολυ τους κατοχους xbox ειναι που απασχολουν,παρα εμας στο PC.

Καλά αυτό η Microsoft το είχε επισημάνει για τα δικά της first party. Οι υπόλοιποι developers μπορούν να κάνουν όπως θέλουν. 

Πάντως το trailer είχε πολλά slowdowns. Δεδομένου το πως τρέχει γενικά η RE engine και σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα που έβλεπα για next Gen μηχανήματα μου έκανε λίγο εντύπωση. Θα δούμε περισσότερα σύντομα λογικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, firepc είπε

Το νέο Star Wars της ΕΑ έρχεται στις 2 Οκτωβρίου

https://store.steampowered.com/app/1222730/STAR_WARS_Squadrons/

Δείχνει τέλειο μα δεν το έχω πιάσει, είναι σαν τα τρία Rogue Squadron που είχαν βγει σε Ν64 και Gamecube;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, EverythingYouBelieve είπε

Δείχνει τέλειο μα δεν το έχω πιάσει, είναι σαν τα τρία Rogue Squadron που είχαν βγει σε Ν64 και Gamecube;;

Περισσοτερα θα πει η ΕΑ στο event της στις 19 Ιουνιου 2:00π.μ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, EverythingYouBelieve είπε

Δείχνει τέλειο μα δεν το έχω πιάσει, είναι σαν τα τρία Rogue Squadron που είχαν βγει σε Ν64 και Gamecube;;

Το ότι λέει "giving engines full power" και έχει τα 3 pips (engines/weapons/shield) όπως στην σειρά X-Wing, ελπίζω σε κάτι πιο κοντινό εκεί (τουλάχιστον για το "campaign" που λένε).

Αλλά το πιο πιθανό κάποιο hybrid X-Wing series / Rogue Squadron. Για να δούμε (μπορεί να βγω 100% λάθος :P ) .
Σίγουρα πάντως θα ποντάρει στο online κομμάτι.

Edit:

Από το official website:

Αναφορά σε κείμενο

Compete in intense 5v5 dogfights, unite with your squadron to tip the scales in monumental fleet battles, and take off in a thrilling Star Wars™ single-player story.

Και μην ξεχνάμε ότι θα έχει και pre-order bonuses. :P

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καρδιά μου σκυρτάει από νοσταλγία αναλογιζόμενος τις ώρες που έχω ρίξει στο TIE Fighter και το X-Wing Alliance, αλλά είναι υπαρκτός ο φόβος το single-player σκέλος του Squadrons να είναι απλά κάνα υπερσύντομο tutorial λίγων ωρών που έχει αποκλειστικό σκοπό να ψήσει τους παίκτες για το Multiplayer, που θα είναι και ο κύριος στόχος τους. Ελπίζω να διαψευστώ.

Άλλωστε η επιτυχία του Fallen Order θεωρητικά θα πρέπει να τους έδειξε πως το κοινό διψάει για άρτιες Single-Player Star Wars εμπειρίες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Το ότι λέει "giving engines full power" και έχει τα 3 pips (engines/weapons/shield) όπως στην σειρά X-Wing, ελπίζω σε κάτι πιο κοντινό εκεί (τουλάχιστον για το "campaign" που λένε).

Αλλά το πιο πιθανό κάποιο hybrid X-Wing series / Rogue Squadron. Για να δούμε (μπορεί να βγω 100% λάθος :P ) .
Σίγουρα πάντως θα ποντάρει στο online κομμάτι.

Δυστυχώς δεν έχω παίξει κάτι από X-Wing series αλλά Rogue Squadron τα είχα λιώσει.

Την φοβάμαι πολύ την EA λόγω multiplayer, μακάρι να συνεχίσει στο κλίμα του Fallen Order αν και δε το βλέπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, EverythingYouBelieve είπε

Δυστυχώς δεν έχω παίξει κάτι από X-Wing series

Παίζουν πολύ συχνά σε προσφορές. Δεν ξέρω κατά πόσο παίζουν καλά σήμερα και είναι και γραφικά...καμιά σχέση με σήμερα, αλλά είχαν φάση.
Ειδικά στο TIE Fighter που έβλεπες σωστά πώς συμπεριφέρεται η Αυτοκρατορία (κυνηγάνε πειρατές και rebels, κρατάνε την τάξη, κλπ) και όχι το "γυρνάμε το μουστάκι μας, μουχαχαχα (έχει και από τέτοιο, αλλά πιο "νορμάλ" :P) " που είχε στο Battlefront II της ΕΑ.
Και ναι, όπως είδαμε τώρα στο trailer, ο κακός πιλότος της Αυτοκρατορίας ήταν φάση "Σιγά μην μου ξεφύγεις" και μετά μιλάνε για εκδίκηση και τέτοια, οπότε...

Και έτσι για το μισό off-topic, το κλασσικό short film TIE Fighter. ^_^

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
28 λεπτά πριν, Diinekis21 είπε

Ετοιμάζεται ένα graphic mod για το X-Wing αλλά είδαμε και του Kotor που κατέληξε..

Μόλις το τσέκαρα. Δυστυχώς πολλές φορές έχω δει τέτοια mods που βγάζουν μια εντυπωσιακή αρχή και μετά επειδή βλέπουν ότι είναι πολλή δουλειά ή για άλλους λόγους, τα παρατάνε. :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...