Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι ποιο πολλοί λένε ότι όλα τα games της MS θα είναι day 1 στο gamepass,άμα αρχίσουν να σκάνε παιχνίδια όπως κανένα νέο doom στο gamepass θα χεσ*** στα  subscription. To 10αρακι που κάνει το sub τώρα, καλό μου ακούγεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

7,5 δις θα κάνει παααααρα πολύ καιρό να τα ρεφάρει . Αυτές οι αποφασίσεις έρχονται προφανώς από τα υψηλά κεφάλια της Microsoft και όχι απλά από το gaming τμήμα. Ήταν μέχρι να ξυπνήσει ο γίγαντας 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

7,5 δις θα κάνει παααααρα πολύ καιρό να τα ρεφάρει . Αυτές οι αποφασίσεις έρχονται προφανώς από τα υψηλά κεφάλια της Microsoft και όχι απλά από το gaming τμήμα. Ήταν μέχρι να ξυπνήσει ο γίγαντας 

Και η Activision πάντως την king των candy crush 6 δις την πήρε. Πόσο μάλλον όλη τη zenimax τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stevenfins είπε

Και η Activision πάντως την king των candy crush 6 δις την πήρε. Πόσο μάλλον όλη τη zenimax τώρα

Το candy crash έχει ελάχιστο κόστος αλλά τεράστια κέρδη . Εδώ μιλάμε ότι θα πρέπει να σκάει λεφτά με το τσουβάλι για να βγάζει παιχνίδια. Ωστόσο οι χρήστες του game pass αυξάνονται ραγδαία. Καλά αν θέλει η Microsoft εξαγοράζει τα πάντα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, noFEARgr είπε

Το candy crash έχει ελάχιστο κόστος αλλά τεράστια κέρδη . Εδώ μιλάμε ότι θα πρέπει να σκάει λεφτά με το τσουβάλι για να βγάζει παιχνίδια. Ωστόσο οι χρήστες του game pass αυξάνονται ραγδαία. Καλά αν θέλει η Microsoft εξαγοράζει τα πάντα . 

Δεν διαφωνώ. Απλώς το αναφέρω για το πόσο υψηλές είναι γενικά αυτές οι εξαγορές ειδικά για εταιρεία σαν αυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε λες που αλλαξε χερια η δουλεια να δουμε μερικους απο τους γνωστους τιτλους της να βγαλουν αξιολογο sequel? Το fallout το εκαψαν με το 76... και το 4 που προσφατα το τελειωσα παλι χαλι ητανε σε σχεση με το τι ητανε το fallout 1&2 Κριμα που το πουλησε η interplay στη ubi εκλεισε και η black isle που εφτιαξε το fallout 2 και πολλα αλλα αξιολογα games.

Βρε λετε να δουμε καμια θετικη αλλαγη με την συγκεκριμενη εξελιξη?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις το διάβασα. Τι flex ήταν αυτό. 

Θα δούμε επιτέλους next gen engine σε bethesda game? Obsidian σε νέο fallout? 

edit: Αγόρασαν όλη την Zenimax, wtf. Ο Ballmer αφού τον έφαγε στο NBA το γύρισε πίσω στο software?

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Stefxour είπε

15 Εκατομμύρια subs πλέων, αναρωτιέμαι πόσα απο αυτά να είναι στο pc?

Αν έχεις το unlimited μετράει και για xbox και για pc 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

To xbox κάνει all in και επίδειξη δύναμης . Έχει σκοπό να γίνει το Netflix των video game 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως αρκετοί το βλέπουν σαν κάτι θετικό στο gaming. Ουσιαστικά θα πληρώνεις lifetime, δεν θα σου ανήκει τίποτα και θα κάνουν ότι γουστάρουν με τα games (αφαιρούν/κλείνουν όποτε/ότι θέλουν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Μόλις το διάβασα. Τι flex ήταν αυτό. 

Θα δούμε επιτέλους next gen engine σε bethesda game? Obsidian σε νέο fallout? 

edit: Αγόρασαν όλη την Zenimax, wtf. Ο Ballmer αφού τον έφαγε στο NBA το γύρισε πίσω στο software?

Σαν μεγαλος φαν της σειρας fallout...Εγω εχω να πω μετα το 2 η σειρα πηρε τον κατηφορο..Το παιχνιδι παροτι πολλοι λενε οτι το new vegas ητανε πολυ καλο θεωρω οτι το παιχνιδι εχει χασει πολυ απο την γοητεια του απο οταν εγινε first person/3d person.. H καλυτερη συνταγη για αυτο το παιχνιδι ητανε το trimetric και οχι isometric που οι περισσοτεροι νομιζουν οτι ηταν.  Το μονο που ηθελε ητανε αναβαθμισμενα texture/Models κτλ και εννοειτε βαθος στις επιλογες και σαφως evil επιλογες οχι μονο να παιζεις σαν καλος...Το combat αν και βαρετο επρεπε να παραμενει turn based για να εχουν λογο υπαρξης τα action points.Πραγματικα απο τοτε που επαιξα το 3 δεν ειχε σημασια τι χαρακτηρα ειχα και τι skills ειχα διαλεξει γιατι μικρο αντικτυπο ειχε στην συνολικη εμπειρια.Γενικα καταλαβαινω την αναγκη για πιο αληθοφανη παιχνιδια αλλα δυστυχως καποια παιχνιδια χανουν πολυ ετσι και θεωρω ενα απο αυτα ειναι και το fallout.To μονο εντυπωσιακο στο fallout 4 οπτικα ητανε οταν εριχνες mini nuke αν και το θεωρουσα op και ποτε δεν το ειχα στο οπλοστασιο μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, icenex είπε

Σαν μεγαλος φαν της σειρας fallout...Εγω εχω να πω μετα το 2 η σειρα πηρε τον κατηφορο..Το παιχνιδι παροτι πολλοι λενε οτι το new vegas ητανε πολυ καλο θεωρω οτι το παιχνιδι εχει χασει πολυ απο την γοητεια του απο οταν εγινε first person/3d person.. H καλυτερη συνταγη για αυτο το παιχνιδι ητανε το trimetric και οχι isometric που οι περισσοτεροι νομιζουν οτι ηταν.  Το μονο που ηθελε ητανε αναβαθμισμενα texture/Models κτλ και εννοειτε βαθος στις επιλογες και σαφως evil επιλογες οχι μονο να παιζεις σαν καλος...Το combat αν και βαρετο επρεπε να παραμενει turn based για να εχουν λογο υπαρξης τα action points.Πραγματικα απο τοτε που επαιξα το 3 δεν ειχε σημασια τι χαρακτηρα ειχα και τι skills ειχα διαλεξει γιατι μικρο αντικτυπο ειχε στην συνολικη εμπειρια.Γενικα καταλαβαινω την αναγκη για πιο αληθοφανη παιχνιδια αλλα δυστυχως καποια παιχνιδια χανουν πολυ ετσι και θεωρω ενα απο αυτα ειναι και το fallout.To μονο εντυπωσιακο στο fallout 4 οπτικα ητανε οταν εριχνες mini nuke αν και το θεωρουσα op και ποτε δεν το ειχα στο οπλοστασιο μου..

Εγώ ερωτεύτηκα το ATOM RPG τα τελευταία 2 χρόνια. Σε σημείο που το έχω τερματίσει 5 φορές και κάθε φορά βρίσκω διαφορετικό viabel build. Αν δεν το έχεις παίξει, είναι άξιο αναφοράς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
40 minutes ago, jmirko15 said:

Δεν μπορώ να καταλάβω πως αρκετοί το βλέπουν σαν κάτι θετικό στο gaming. Ουσιαστικά θα πληρώνεις lifetime, δεν θα σου ανήκει τίποτα και θα κάνουν ότι γουστάρουν με τα games (αφαιρούν/κλείνουν όποτε/ότι θέλουν).

Η συντριπτική πλειοψηφία πιστεύω ότι τα games τα παίζει μια φορά και τέλος. Ελάχιστοι παίζουν πάνω από μια φορά (εννοώ single player) και αυτό σε συγκεκριμένα games ελάχιστα games.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...