Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω πως αρκετοί το βλέπουν σαν κάτι θετικό στο gaming. Ουσιαστικά θα πληρώνεις lifetime, δεν θα σου ανήκει τίποτα και θα κάνουν ότι γουστάρουν με τα games (αφαιρούν/κλείνουν όποτε/ότι θέλουν).

Αυτό που είπε ο thresh . Ελάχιστα παιχνίδια θέλω να παίξω παραπάνω από μια φορά . Οι τίτλοι που θέλουν να μου μείνουν είναι μετρημένοι στα δάχτυλα , αυτούς θα τους αγοράσω. 
Συγγνωμη αλλά με 80 ευρώ που θα έχει ένα παιχνίδι της Sony παίρνεις με πλάγιο τρόπο 2 χρόνια game pass η και παραπάνω . Δεν γίνεται να το ξεπεράσεις εύκολα αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η ιδέα ότι κάποια παιχνίδια απλώς θα χαθούν γιατί δεν θα έχεις "δικαιώματα" πλέον (εφόσον, μάλλον, μελλοντικά δεν θα σου δίνεται η επιλογή την αγοράς). Καταλαβαίνω τον λόγο που αρέσει αυτή η υπηρεσία αλλά δεν είμαι fan. Κατά τα άλλα δεν έχω αγοράσει ποτέ (τα τελευταία 10 χρόνια;) game για PS κτλ που έκανε πάνω από 25eu..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, jmirko15 said:

Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου η ιδέα ότι κάποια παιχνίδια απλώς θα χαθούν γιατί δεν θα έχεις "δικαιώματα" πλέον (εφόσον, μάλλον, μελλοντικά δεν θα σου δίνεται η επιλογή την αγοράς). Καταλαβαίνω τον λόγο που αρέσει αυτή η υπηρεσία αλλά δεν είμαι fan. Κατά τα άλλα δεν έχω αγοράσει ποτέ (τα τελευταία 10 χρόνια;) game για PS κτλ που έκανε πάνω από 25eu..

Φαντάζομαι ότι τότε δεν σου φαίνεται παράλογο που κάποιοι hoardάρουν tv series/movies/music (ok πειρατικά), δεκάδες TB (σε αντίστοιχους δίσκους) κι ας μην τα ξαναδούν 2η φορά. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Εγώ ερωτεύτηκα το ATOM RPG τα τελευταία 2 χρόνια. Σε σημείο που το έχω τερματίσει 5 φορές και κάθε φορά βρίσκω διαφορετικό viabel build. Αν δεν το έχεις παίξει, είναι άξιο αναφοράς

Ναι το γνωριζω το εχω βαλει ηδη στην wishing list απλα εχω αρκετο backlog τωρα και ξεπεταω πρωτα αυτα πριν συνεχισω σε αλλες αγορες..Γιατι φαντασου το fallout 4 το πηρα το 15 οταν βγηκε (full price) και το τελειωσα πριν μια βδομαδα γιατι το ειχα παρατημενο οπως και πολλα αλλα παιχνιδια.Και καπου ειπα να βαλω φρενο στις αγορες εκτος αν ειναι κατι που καιγομαι να παιξω οπως πχ το last of us 2 που και αυτο το πηρα day one αλλα το τελειωσα και καποια στιγμη θα παιχτει ng+

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, icenex είπε

Ναι το γνωριζω το εχω βαλει ηδη στην wishing list απλα εχω αρκετο backlog τωρα και ξεπεταω πρωτα αυτα πριν συνεχισω σε αλλες αγορες..Γιατι φαντασου το fallout 4 το πηρα το 15 οταν βγηκε (full price) και το τελειωσα πριν μια βδομαδα γιατι το ειχα παρατημενο οπως και πολλα αλλα παιχνιδια.Και καπου ειπα να βαλω φρενο στις αγορες εκτος αν ειναι κατι που καιγομαι να παιξω οπως πχ το last of us 2 που και αυτο το πηρα day one αλλα το τελειωσα και καποια στιγμη θα παιχτει ng+

Πω, που να έβαζες και Kenshi μέσα. Θα έβγαζε το Kenshi 2 ο μοναδικός Developer του παιχνιδιού :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Thresh είπε

Φαντάζομαι ότι τότε δεν σου φαίνεται παράλογο που κάποιοι hoardάρουν tv series/movies/music (ok πειρατικά), δεκάδες TB (σε αντίστοιχους δίσκους) κι ας μην τα ξαναδούν 2η φορά. 😛

Τι εννοείς; You can thank us later! :D

Επεξ/σία από jmirko15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Stefxour είπε

Όποιος πάντως ψάχνει για gamepass φθηνά  τώρα που ανέβηκε η τιμή, το nitro του discord με τα 10 ευρώ δίνει 3 μήνες gamepass.

image.png.f9cc59fabb4be29fa62e3022f27657c0.png

μόνο για νέους συνδρομητές

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2020 στις 8:03 ΜΜ, Stavros Delta είπε

Ελπίζω τουλάχιστον να καταργηθεί ο Bethesda launcher, από όλο αυτό.

ειναι ο μονος launcher που καθε φορα μετα απο update μου ζηταει username/password, παρολο που εχω επιλεξει να μην το κανει.

ακομη και ο Rockstar launcher που βγηκε τελευταιος, ειναι καλυτερος απο αυτο το σκουπιδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...