Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μεγάλη διαφορά, ειδικά σε φωτισμούς..Εγώ δεν έχω παίξει τα πρώτα δύο οπότε θα μου κάτσει κουτί το remaster.

e8d71dab8f012f64026293cd1891bc60024b12d4

fdf97f18fe457240840856617bdf45511c5d5101

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μεγάλη διαφορά, ειδικά σε φωτισμούς..Εγώ δεν έχω παίξει τα πρώτα δύο οπότε θα μου κάτσει κουτί το remaster.

Φτιαξε ενα νεο νημα οποτε βρεις χρονο..

Εδω καναμε στην φολα το medium,αυτο θα αφησουμε χωρις στεγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Μεγάλη διαφορά, ειδικά σε φωτισμούς..Εγώ δεν έχω παίξει τα πρώτα δύο οπότε θα μου κάτσει κουτί το remaster.

e8d71dab8f012f64026293cd1891bc60024b12d4

fdf97f18fe457240840856617bdf45511c5d5101

Όχι άλλο μακόοοοοοοοοοοο.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, firepc είπε

Και εγω δεν τα εχω παιξει. Ευκαιρια με την Legendary Edition να παιχτουν.

Τα εχω ολα στο origin και δεν βαλαν κανα discount για την Legendary?

60€ φίλος θα σκάσεις τώρα!

 

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο μου την σπάει η πολιτική της CA, τόσο μου αρέσουν τα games τους, πέρα από τα Saga φυσικά. Αναμονή κάνα δυο χρονάκια μέχρι να βγούν τα DLC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Sega και η Creative Assembly πάντως έχουν ξεχάσει τι σημαίνει πτώση τιμής, μετά από τόσο καιρό το 2 και τα DLC του είναι φαρμάκι. Με τόσα καλά TBS/ Grand Strategy εκεί έξω δε βλέπω άλλο λόγο να ασχοληθώ πέρα από το setting, και τόσα λεφτά για κάτι που ή θα είναι ημιτελές (το WH2 base game) ή θα είναι πανάκριβο (+ τα DLC) δεν τα δίνω. Χίλιες φορές Battle Brothers και Order of Battle, και κανένα παλιότερο Total War. Τουλάχιστον η Paradox ρίχνει τις τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Tobajara είπε

H Sega και η Creative Assembly πάντως έχουν ξεχάσει τι σημαίνει πτώση τιμής, μετά από τόσο καιρό το 2 και τα DLC του είναι φαρμάκι. Με τόσα καλά TBS/ Grand Strategy εκεί έξω δε βλέπω άλλο λόγο να ασχοληθώ πέρα από το setting, και τόσα λεφτά για κάτι που ή θα είναι ημιτελές (το WH2 base game) ή θα είναι πανάκριβο (+ τα DLC) δεν τα δίνω. Χίλιες φορές Battle Brothers και Order of Battle, και κανένα παλιότερο Total War. Τουλάχιστον η Paradox ρίχνει τις τιμές.

Συμφωνώ αλλα δυστυχώς καλύτερο game στο είδος δύσκολα. Πέρσι πείρα όλο το πακέτο για 70 euro άμα θυμάμαι καλά. Είμαι περίεργος να δω και τους τρεις χάρτες σε έναν με το Mortal Empires.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tobajara είπε

H Sega και η Creative Assembly πάντως έχουν ξεχάσει τι σημαίνει πτώση τιμής, μετά από τόσο καιρό το 2 και τα DLC του είναι φαρμάκι. Με τόσα καλά TBS/ Grand Strategy εκεί έξω δε βλέπω άλλο λόγο να ασχοληθώ πέρα από το setting, και τόσα λεφτά για κάτι που ή θα είναι ημιτελές (το WH2 base game) ή θα είναι πανάκριβο (+ τα DLC) δεν τα δίνω. Χίλιες φορές Battle Brothers και Order of Battle, και κανένα παλιότερο Total War. Τουλάχιστον η Paradox ρίχνει τις τιμές.

Δεν υπάρχει αλλο grand strategy που να συνδυάζει real time battles δυστυχώς και το ξερει και η sega γιαυτο και υπάρχει αυτό το άρμεγμα.

Προσωπικά το Warhammer 2 το θεωρώ μεσα στς τοπ 3 total war εύκολα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχει πιάσει τους fans του Warhammer Fantasy Battles και τους κρατάει καλά.
Άλλο παιχνίδι για το σύμπαν στο ίδιο scale δεν παίζει. Βάζει πράγματα που δεν ασχολήθηκε πολύ η ίδια η Games Workshop (νομίζω στρατό για τους πειρατές, αλλά δεν θυμάμαι καλά, help us @Aruil). Και τώρα θα βάλει και την Cathay που πάλι η GW δεν είχε (official?) στρατό.
Kαι στο tabletop η GW είναι στο Age of Sigmar που άλλαξε τα πάντα, οπότε το καλύτερο non-tabletop WHFB fix είναι τα TWWH.
(με τόσα αρχικά θα πάθει κανείς :P )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...