Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι παντως και θεμα γουστου αυτο.. Παροτι ειναι εκπληκτικο παιχνιδι το RDR2 με απιστευτη αρτιστικη εφαρμογη στα γραφικα, αρκετα καλο optimization για αυτα που προσφερει σαν open world παιχνιδι, πολυ καλο σεναριο, ηχο και γενικα ειναι αδιαμφισβητητα ενας ΑΑΑ τιτλος που σπανια βλεπουμε, προσωπικα το slow pace και western style καθως και ο χειρισμος σε εμενα δεν ταιριαζουν. Δεν μπορω ομως να μην το συστησω ανεπιφυλακτα σαν ενα παιχνιδι που πρεπει να παιξουν ολοι και να κρινουν μονοι τους, σιγουρα ειναι απο τους τιτλους που δεν ξεπερνας.. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, d4ydr33m3r είπε

Ειναι παντως και θεμα γουστου αυτο.. Παροτι ειναι εκπληκτικο παιχνιδι το RDR2 με απιστευτη αρτιστικη εφαρμογη στα γραφικα, αρκετα καλο optimization για αυτα που προσφερει σαν open world παιχνιδι, πολυ καλο σεναριο, ηχο και γενικα ειναι αδιαμφισβητητα ενας ΑΑΑ τιτλος που σπανια βλεπουμε, προσωπικα το slow pace και western style καθως και ο χειρισμος σε εμενα δεν ταιριαζουν. Δεν μπορω ομως να μην το συστησω ανεπιφυλακτα σαν ενα παιχνιδι που πρεπει να παιξουν ολοι και να κρινουν μονοι τους, σιγουρα ειναι απο τους τιτλους που δεν ξεπερνας.. 

Δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο. Το αγορασα αλλα καθε φορα που το βαζω να παιξω, στο 5 λεπτο το κλεινω. Σιγουρα θελει το χρονο του και καποια στιγμη θα δοθει οπως του αξιζει γιατι ειναι οντως ΑΑΑ game.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το πρώτο δεν με κράτησε πάντως, με κούρασε λίγο από ένα σημείο και έπειτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι για συγκεκριμένο κοινό το Hellblade(Αν λες γι' αυτό). Εγώ το πρώτο στην πρώτη δοκιμή το παράτησα μετά από λίγο, αλλά αργότερα του έδωσα ξανά μια ευκαιρία και με έβαλε μέσα. Βέβαια σήκωνε βελτιώσεις σε πολλά πράγματα που πιστεύω θα δούμε στο 2 λόγω εξαγορά από M$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το hellblade ειναι στα ορια του overrated παιχνιδιου οντως. Εχει οντως καποια καλα και δυνατα κομματια(ειδικα σαν φθηνοτερη παραγωγη),αλλα εχει και αρκετα αδυναμα,τα 3 απο τα οποια ειναι το συστημα μαχης,οι γριφοι που σηκωναν μεγαλη βελτιωση και το οτι γινεται αρκετα γρηγορα επαναλαμβανομενο.

Δεν ειναι κακο παιχνιδι σε καμια περιπτωση,αλλα ουτε ειναι η παιχνιδαρα να ξετρελαθεις μαζι του,οπως το παρουσιαζαν πολλοι.

Ελπιζω αρκετα απο αυτα να διορθωθουν στην συνεχεια του.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, Fulgore είπε

απο τα οποια ειναι το συστημα μαχης

Ξανά παίξε το game αλλα δες combat guide πρώτα. Τα έχουμε ξανά πει, το game έχει δεκάδες combos αλλα δεν υπάρχει tutorial η combo list in game, επίσης έχει παρα πολύ καλά elements όπως hit feedback και γενικότερα ποσο νιώθεις τα hits, καλύτερο feedback σε counter δεν έχω δει ποτε σε game. Να μου πεις για τους εχθρούς, για τα puzzles, για την διάρκεια, ναι, όχι όμως για combat και ήχο.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το feedback του hellblade στις μαχες ηταν εξαιρετικο πραγματικα νιωθεις την ανακρουση στο parry. Επισης καταφεραν να μας βαλουν στην τρελα του μυαλου της πρωταγωνιστριας η ηχητικη υποκρουση με τις φωνες που μιλανε στο πισω μερος ηταν μοναδικη. Εχει αρνητικα συμφωνω με fulgore στο οτι γινεται repetitive ειδικα προς το τελος καθε τρεις και λιγο μαχη και οι γριφοι δεν ηταν κακοι αλλα το σημειο που επρεπε να βρεις το μερος που αντιστοιχη η παρτιτουρα ηταν αδυναμο. Αναμενω το 2 πως και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Ξανά παίξε το game αλλα δες combat guide πρώτα. Τα έχουμε ξανά πει, το game έχει δεκάδες combos αλλα δεν υπάρχει tutorial η combo list in game, επίσης έχει παρα πολύ καλά elements όπως hit feedback και γενικότερα ποσο νιώθεις τα hits, καλύτερο feedback σε counter δεν έχω δει ποτε σε game. Να μου πεις για τους εχθρούς, για τα puzzles, για την διάρκεια, ναι, όχι όμως για combat και ήχο.

Για αυτο που λες περι combo και combat guide,επρεπε να υπηρχε μεσα στο παιχνιδι,και οχι να καθεσαι εσυ σαν καταναλωτης/παιχτης να ψαχνεις στο internet για κατι που δεν γνωριζεις καν οτι υπαρχει.

Μια απο τα ιδια και για τις ιδιες τις μαχες που το παιχνιδι πασχει στο κομματι εχθρων,αλλα δεν υπαρχει και ποικιλια οπλων.

Τον ηχο δεν τον ανεφερα σαν αρνητικο μιας και παει χερι χερι με το δυνατο κομματι του παιχνιδιου που ειναι η ψυχωση της τυπισας. 

Οπως εγραψα και πιο πισω,αυτα τα αναφερω με την ελπιδα να διορθωθουν στο sequel.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Για αυτο που λες περι combo και combat guide,επρεπε να υπηρχε μεσα στο παιχνιδι,και οχι να καθεσαι εσυ σαν καταναλωτης/παιχτης να ψαχνεις στο internet για κατι που δεν γνωριζεις καν οτι υπαρχει.

Μια απο τα ιδια και για τις ιδιες τις μαχες που το παιχνιδι πασχει στο κομματι εχθρων,αλλα δεν υπαρχει και ποικιλια οπλων.

Τον ηχο δεν τον ανεφερα σαν αρνητικο μιας και παει χερι χερι με το δυνατο κομματι του παιχνιδιου που ειναι η ψυχωση της τυπισας. 

Οπως εγραψα και πιο πισω,αυτα τα αναφερω με την ελπιδα να διορθωθουν στο sequel.

Έπρεπε να είναι μέσα στο game δεν διαφωνώ, αλλα οι τύποι διάλεξαν να μην σου πουν διαφορα. Όπως το ότι δεν μπορείς να πεθάνεις σε combat και ότι το rot εννοείτε δεν σβήνει το save. Δεν είναι κάτι καινούργιο, η From κάνει παρόμοια με τα games τους. Όσο για τον ήχο νομίζω ακόμα και σήμερα είναι το καλύτερα implemented 3D audio που έχω ακούσει. Για το όπλο προσωπικά είμαι παραπάνω από cool, όπως και ήμουν στο Shadow of Mordor. Καλύτερα να κανεις πολύ καλο combat με ένα όπλο παρα να έχεις διαφορα και να είναι μέτρια. Anyways με λίγο περισσότερη δουλειά και λεφτά θέλω να πιστεύω το δυο θα τα σπάει.

Πάντως σοβαρά άμα δεν το έχεις παίξει δεύτερη φορα με το να έχεις διαβάσει guide, απλά κάντο, νομίζω δεν θα το μετανιώσεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η μαχη και οι γριφοι ειναι λες και μπηκαν απλα για να μεγαλωσει η διαρκεια του παιχνιδιου.

Υπαρχουν καποιες καλες ιδεες και για την μαχη και στους γριφους,αλλα ειναι μισο δουλειες σε σχεση με το υπολοιπο κομματι της ιστοριας/ηχου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι η μαχη και οι γριφοι ειναι λες και μπηκαν απλα για να μεγαλωσει η διαρκεια του παιχνιδιου.

Υπαρχουν καποιες καλες ιδεες και για την μαχη και στους γριφους,αλλα ειναι μισο δουλειες σε σχεση με το υπολοιπο κομματι της ιστοριας/ηχου.

Ναι δεν διαφωνώ αλλα το ξέραμε λίγο πολύ. Δεν υποτίθεται ήταν "ΑΑ" και καλά game? Τώρα με την Microsoft από πίσω τους άμα βγάλουν το 2 στα ίδια επίπεδα θα είναι για πολύ κράξιμο. Ευελπιστώ πως δεν θα είναι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ για το hellblade. Το ξεκινησα και το παράτησα στο μισάωρο μου φάνηκε ανούσιο....ΑΛΛΑ μετά από έναν χρόνο και επειδή δεν μου αρέσει να τα αφήνω και με παρότρυνση από φίλε να χρησιμοποιήσω ακουστικά και τσίτα τον ήχο το ξεκινησα πάλι.... θα σας πω μόνο πως απλά τρελάθηκα βυθίστηκα στο παιχνίδι..χάθηκα...

φυσικα είναι απολαυστικό δεν σου προσφέρει τον χαμό με μάχες αναβαθμίσεις όπλα αλλά έχει μια φοβερή ιστορία - διαδρομή που θα αποζημιώσει  όποιον του δώσει την ευκαιρία.

Ανυπόμονο για την συνεχεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...