Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ε μόνο και μόνο από αυτό τρώει άκυρο ακόμη και παιχνιδαρα να ήταν. Διαφημίσεις σε προϊόν που το πληρώνεις είσαι αισχρό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, chek2fire είπε

ρε σεις τι epic φόλα είναι αυτή το τελευταίο nba2k21? 

Eίχα περίπου τρια χρόνια να πιάσω κάποιο game του είδους και πίστευα ότι θα είχαν κάνει κάποιες βελιτιώσεις. Αυτοί το έχουν διαλύσει τελείως. 

mode που είναι απλά crap τελείως και δεν έχουν κανένα νόημα ύπαρξης, το δε gameplay είναι απαράδεκτο. πολύ πιιο χειρότερο σύστημα shooting να πασχίζεις να βάλεις ένα καλάθι ακόμα και δίπλα στην ρακέτα και οι αντίπαλοι φυσικά να βάζουν από όλες τις θέσεις. 

Kαλά το έχουν στο metacrtitic κοντά στο 0. Tην ίδια ώρα oι reviewer από gaming site το έχουν στο 8 :P. Ειλικρινά θα ήθελα θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον από αυτούς τους μπαγλαμάδες που του έβαλε 8 να μου εξηγήσει αναλυτικά τι βρήκε σε αυτό το game, Την απάντηση την ξέρουμε, Τα λεφτα που του έσκασαν μάλλον για να βάλει καλό review. 

εδωσες λεφτα για αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ε μόνο και μόνο από αυτό τρώει άκυρο ακόμη και παιχνιδαρα να ήταν. Διαφημίσεις σε προϊόν που το πληρώνεις είσαι αισχρό..

Δωρεάν από το EPIC :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

Kαλά το έχουν στο metacrtitic κοντά στο 0. Tην ίδια ώρα oι reviewer από gaming site το έχουν στο 8 :P. Ειλικρινά θα ήθελα θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον από αυτούς τους μπαγλαμάδες που του έβαλε 8 να μου εξηγήσει αναλυτικά τι βρήκε σε αυτό το game, Την απάντηση την ξέρουμε, Τα λεφτα που του έσκασαν μάλλον για να βάλει καλό review. 

Εδω εισαι https://ragequit.gr/reviews/item/nba-2k21-pc-review/

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, Herald είπε

Δωρεάν από το EPIC :P 

Και η επί πληρωμή έκδοση έχει διαφημίσεις όμως..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

γενικά τους επιστεύομαι εκεί στο ragequit δεν ξέρω τι βρηκε σε αυτή την μλκ και του έβαλε 80%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Και η επί πληρωμή έκδοση έχει διαφημίσεις όμως..

Την κανονική έκδοση είχε δώσει το επικ. Δεν έχει φρι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Το review μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις φίλε μου ή απλά βλέπεις το βαθμό και βγάζεις τα όποια συμπεράσματα?


(Sent from my i-phone, το οποίο αγόρασα με τα άπειρα εκατομμύρια που έστειλε η 2K στο ragequitgr)

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, HellionKal είπε

Το review μπήκες στον κόπο να το διαβάσεις φίλε μου ή απλά βλέπεις το βαθμό και βγάζεις τα όποια συμπεράσματα?

Ο συμφορουμιτης διαφωνει με μια συγκεκριμενη βαθμολογια γυρω απο αυτο το παιχνιδι.Η υψηλοτερη βαθμολογια για την εκδοση του PC ειναι απο το διπλα site/forum, και του την ανεφερα για να δει το review να του φυγει η απορια.

Για του λογου το αληθες το metacritic https://www.metacritic.com/game/pc/nba-2k21 και το σχολιο του συμφορουμιτη

5 ώρες πριν, chek2fire είπε

Kαλά το έχουν στο metacrtitic κοντά στο 0.

Tην ίδια ώρα oι reviewer από gaming site το έχουν στο 8 :P.

Ειλικρινά θα ήθελα θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον από αυτούς τους μπαγλαμάδες που του έβαλε 8 να μου εξηγήσει αναλυτικά τι βρήκε σε αυτό το game,

Την απάντηση την ξέρουμε, Τα λεφτα που του έσκασαν μάλλον για να βάλει καλό review. 

Κατι αλλο?

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Fulgore said:

Ο συμφορουμιτης διαφωνει με μια συγκεκριμενη βαθμολογια γυρω απο αυτο το παιχνιδι.Η υψηλοτερη βαθμολογια για την εκδοση του PC ειναι απο το διπλα site/forum, και του την ανεφερα για να δει το review να του φυγει η απορια.

Για του λογου το αληθες το metacritic https://www.metacritic.com/game/pc/nba-2k21 και το σχολιο του συμφορουμιτη

Κατι αλλο?

Νομίζω το θέμα είναι, ότι είναι λίγο περίεργο να ρωτάς τι του βρήκε και του έβαλε 8 ενώ υπάρχει ολόκληρο κείμενο μαζί με τη βαθμολογία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Aruil είπε

Νομίζω το θέμα είναι, ότι είναι λίγο περίεργο να ρωτάς τι του βρήκε και του έβαλε 8 ενώ υπάρχει ολόκληρο κείμενο μαζί με τη βαθμολογία.

Που ακριβως σχολιασα εγω την βαθμολογια του διπλα site για το συγκεκριμενο παιχνιδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Fulgore said:

Που ακριβως σχολιασα εγω την βαθμολογια του διπλα site για το συγκεκριμενο παιχνιδι?

Θεώρησα ότι η απάντηση του HellionKal ήταν στο αρχικό ποστ και όχι στο δικό σου και απλά έκανε misquote. Μπορεί να κάνω και λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεώρησα το στυλ της απάντησης "εδώ είσαι" ειρωνικό. Αν κάνω λάθος, ανακαλώ.

Πέραν τούτου, επειδή το διαβάσαμε κι αυτό... Από τη στιγμή που το οποιοδήποτε γραπτό κείμενο στηρίζει την όποια βαθμολογία, προφανώς έχει το δικαίωμα ο καθένας να διαφωνεί με τα όποια συμπεράσματα, αλλά οι ρήσεις του στυλ "τα πήρανε, για αυτό", ΕΙΔΙΚΑ όταν μιλάμε για Ελληνικά χομπιστικά sites με κυριολεκτικά μηδενικό εισόδημα, είναι τουλάχιστον αστείες.

Πάμ' παρακάτ'.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμενο παιχνιδι προσωπικα δεν το εχω ούτε Install κανει ακόμα,και αρα δεν εχω αποψη καθολου για αυτο,ποσο μαλλον να διαφωνω και με κριτικές.

Μονο τα λιγα(οχι και πολύ θετικά)που διαβαζω να γραφουν άλλα ατομα,δεξια και αριστερά.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μην τα βάζουμε με το φίλο Fulgore, ο οποίος με λιτό και αιχμηρό τρόπο επιτέλεσε το λειτούργημα να παραθέσει το review του υποφαινόμενου μπαγλαμά και να δώσει την ευκαιρία στον φίλο check2fire να κάνει τις ερωτήσεις του.

5 ώρες πριν, chek2fire είπε

Kαλά το έχουν στο metacrtitic κοντά στο 0. Tην ίδια ώρα oι reviewer από gaming site το έχουν στο 8 :P. Ειλικρινά θα ήθελα θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον από αυτούς τους μπαγλαμάδες που του έβαλε 8 να μου εξηγήσει αναλυτικά τι βρήκε σε αυτό το game, Την απάντηση την ξέρουμε, Τα λεφτα που του έσκασαν μάλλον για να βάλει καλό review.

Αγαπητέ check2fire, δεδομένου ότι το forum μας, στο οποίο είσαι εγγεγραμένος, φαίνεται ελλειπές για να καταγράψεις τη οξύτατη διαφωνία σου, αποφάσισα να εγγραφώ εδώ για να σου πω ότι είμαι διαθέσιμος για οποιαδήποτε ερώτησή σου.

Πιο συγκεκριμένα, πιστεύω ότι έχω καλύψει επαρκώς γιατί το παιχνίδι είναι τεχνικά άρτιο με μπόλικο υλικό (παρά τα microtransactions). Εξίσου εξήγησα ότι ο χειρισμός θέλει συνήθεια για κάποιον νέο παίκτη παρότι έχει κάποιες απλοποιήσεις, αλλά εξακολουθεί να υπάρχει απότομο difficulty curve για όποιον έχει καιρό να ασχοληθεί (όπως ο υποφαινόμενος μπαγλαμάς). Το ότι η 2Κ έχει αποφασίσει να ακολουθήσει συγκεκριμένη οικονομική στρατηγική για τον τίτλο αφαιρεί από τον τελικό βαθμό, αλλά όχι σε σημείο που να γίνει review-bombed. Σημειωτέον ότι οι περισσότεροι χρήστες του έριχναν μηδενικά, διότι είχαν σπαταλήσει και τετραψήφιο αριθμό χρημάτων στο 2Κ20 για μία πρόοδο που ακυρώθηκε με το 2Κ21. Σημειώνω ξεκάθαρα ότι αυτή η πρακτική από την 2Κ είναι ιταμή, ειδικά για έναν full-price 60€σκούδος τίτλο. Αν τα τσέπωνα, σίγουρα τους έπαιξα καλή ντρίμπλα. Από την άλλη δεν μου έβαλαν ποτέ τα λεφτά στην τράπεζα, οπότε το ρίχνω Χ.

Ευχαριστώ για τη φιλοξενία, την ανάγνωση, και την υποδοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...