Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Δεν έχω πατήσει σε λινκ πιο γρήγορα στη ζωή μου και πραγματικά ήμουν τέρμα hyped... μέχρι που είδα στα comments ποιος θα είναι ο writer και οτι είναι απο την sony...  τώρα απλά ελπίζω να έρθει ταυτόχρονα στο pc και να μην είναι αποτυχία.

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Δεν έχω πατήσει σε λινκ πιο γρήγορα στη ζωή μου και πραγματικά ήμουν τέρμα hyped... μέχρι που είδα στα comments ποιος θα είναι ο writer και οτι είναι απο την sony...  τώρα απλά ελπίζω να έρθει ταυτόχρονα στο pc και να μην είναι αποτυχία.

Γιατί μας νοιάζει ποιος είναι ο writer σε ένα remake?! Να ήταν reboot ναι, τότε θα μπορούσαμε να βάλουμε μαζί τα κλάματα.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Γιατί μας νοιάζει ποιος είναι ο writer σε ένα remake?! Να ήταν reboot ναι, τότε θα μπορούσαμε να βάλουμε μαζί τα κλάματα.

Μπορεί μαζί με το "remake" να κάνουμε remake και την προσωπικότητα των χαρακτήρων, καθώς και το πως αλληλοεπιδρούν μεταξύ τους, σύμφωνα με τους καιρούς που ζούμε... Να πω την αλήθεια, δεν το έχω δει αυτό έντονα σε άλλη αντίστοιχη προσπάθεια, πχ ff7 αλλά ποτέ δεν ξέρεις.. 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, >-Nosakos<- είπε

Μπορεί μαζί με το "remake" να κάνουμε remake και την προσωπικότητα των χαρακτήρων, καθώς και το πως αλληλοεπιδρούν μεταξύ τους, σύμφωνα με τους καιρούς που ζούμε... Να πω την αλήθεια, δεν το έχω δει αυτό έντονα σε άλλη αντίστοιχη προσπάθεια, πχ ff7 αλλά ποτέ δεν ξέρεις.. 

Aμα γίνει αυτό τότε περαστικά μας. Απορώ, λες και δεν υπάρχουν άτομα με ταλέντο που τρέφουν αγάπη και σεβασμό στο franchise, αλλα όχι, αλλα πράγματα είναι πιο σημαντικά στην σήμερον μέρα...assholes.

Spoiler

 

Αυτή είναι writer btw...

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέτε να είναι παράνομο να σκοτώνουμε στα games; Αν γίνει αυτό κινδυνεύω με 154575312 φορές ισόβια :P

Y.Γ. Τι virtual rape ρε κουραμπιέδες;

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/9/2021 στις 6:45 ΜΜ, >-Nosakos<- είπε

Μπορεί μαζί με το "remake" να κάνουμε remake και την προσωπικότητα των χαρακτήρων, καθώς και το πως αλληλοεπιδρούν μεταξύ τους, σύμφωνα με τους καιρούς που ζούμε... Να πω την αλήθεια, δεν το έχω δει αυτό έντονα σε άλλη αντίστοιχη προσπάθεια, πχ ff7 αλλά ποτέ δεν ξέρεις.. 

Γιαυτο ο σοφος λαός πρωτα περιμένει να δει το τελικό αποτέλεσμα,και δεν βιάζεται να βγάλει βιαστικά συμπεράσματα.

Εαν το παιχνιδ αυτό βγει και ειναι χαλια/κατώτερο των περιστάσεων,απλα το προσπερνάμε και παίζουμε κάτι άλλο.

Δεν υπάρχει λόγος κινδυνολογίας από τώρα,ειδικά απο την στιγμή που δεν έχουν δείξει το παραμικρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Λέτε να είναι παράνομο να σκοτώνουμε στα games; Αν γίνει αυτό κινδυνεύω με 154575312 φορές ισόβια :P

Y.Γ. Τι vurtual rape ρε κουραμπιέδες;

Η μλκια πάει σύννεφο στον πλανήτη γενικότερα τελευταία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Aμα γίνει αυτό τότε περαστικά μας. Απορώ, λες και δεν υπάρχουν άτομα με ταλέντο που τρέφουν αγάπη και σεβασμό στο franchise, αλλα όχι, αλλα πράγματα είναι πιο σημαντικά στην σήμερον μέρα...assholes.

  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Αυτή είναι writer btw...

Στον Καναδά βάλανε ντετέκτιβ για αυτό το πράγμα?😁 Χωρίς καν να ακούγεται bullying στο vid, απλά σπάγαν πλάκα με τα glitches (ούτε καν hacks δεν ήταν) το πιο πιθανό ενήλικοι ή late teenagers. Talk about first world problems και media narrative. Οι ίδιοι που δαιμονοποιούν το gta , κάθονται μετά και το γλύφουν για ads.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.dsogaming.com/videotrailer-news/here-are-some-the-last-of-us-part-2-inspired-maps-in-unreal-engine-5/

 

 

[...]The last two videos are from Sciontidesign. These video feature trees from speedtree and Mawi Quixel megascans. Additionally, the artist used HDR lighting with physical based values, added a settle direction light and used volumetric fog. Naturally, he also used Unreal Engine 5’s Lumen. The end result is gorgeous though the second environment is quite demanding. Sciontidesign released an updated version of it (in which an RTX3090 was able to run it with 40fps in 4K), though it appears that its lighting took a hit. 

ΣΑΓΟΝΙ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ ρίχναμε 12ώρα σερί για project εξαμήνου (compilers, όποιος έχει σπουδάσει computer engineering knows the struggle :P), δεν θα ρίχνουν 36ωρα οι game devs και δη πριν το release;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
On 10/09/2021 at 18:45, >-Nosakos<- said:

Μπορεί μαζί με το "remake" να κάνουμε remake και την προσωπικότητα των χαρακτήρων, καθώς και το πως αλληλοεπιδρούν μεταξύ τους, σύμφωνα με τους καιρούς που ζούμε... Να πω την αλήθεια, δεν το έχω δει αυτό έντονα σε άλλη αντίστοιχη προσπάθεια, πχ ff7 αλλά ποτέ δεν ξέρεις.. 

FFS, φαντάζεσαι να αλλάξουν το σύμπαν, τους κανόνες που το διέπουν και τους μηχανισμούς του games για να είναι in par με τα σημεία των καιρών που ζούμε;

Π.χ. να μας αναγκάζουν να έχουν female main char, γιατί δεν γίνεται ένας άνδρας να χρησιμοποιεί την Force για να μανιπιουλάρει την Bastila κατά το δοκούν. This would be fun...

 

On 12/09/2021 at 00:22, panagiotis54 said:

Σιγά το κατόρθωμα, έχω κλείσει 27 ώρες σερί Diablo II κάποτε που δεν είχα ζωή. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Malthador είπε

FFS, φαντάζεσαι να αλλάξουν το σύμπαν, τους κανόνες που το διέπουν και τους μηχανισμούς του games για να είναι in par με τα σημεία των καιρών που ζούμε;

Π.χ. να μας αναγκάζουν να έχουν female main char, γιατί δεν γίνεται ένας άνδρας να χρησιμοποιεί την Force για να μανιπιουλάρει την Bastila κατά το δοκούν. This would be fun...

food-angry.gif

Spoiler

giphy.gif?cid=ecf05e47067t4qfxdpxusa61ug

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

God of War, Gran Turismo 7, Ghost of Tsushima, Demon’s Souls, Horizon Forbidden West, Ratchet & Clank coming to PC according to NVIDIA Geforce NOW

Πανωλεθρία στο Μιλάνο αν ισχύει.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
  • Like 7
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...