Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμη η δοκιμαστική έκδοση των Windows Phone 8.1 για developers και όχι μόνο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω κάνει την αναβάθμιση από προχθές (sasmung ativ s) και δεν έχω κανένα πρόβλημα, κανένα bug και όλα δουλεύουν τέλεια! το κινητό είναι ακόμα πιο γρήγηρο και οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά χωρίς καμία καθυστέρηση.

Ωραιος!

Ακομα και στο viber οταν σε καλουν χωρις να εισαι μεσα στην εφαρμογη, δουλευει κανονικα και χτυπαει το τηλεφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 138
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να βαλει στο calendar επιλογη για εισαγωγη απο google calendar.

Εμενα συγχρονιζει κανονικα με το google calendar μου το lumia 800 (WP 7.8) εδω και δυο χρονια χωρις κανενα προβλημα. Και ειναι κατι που το χρησιμοποιω καθημερινά στην δουλεια μου, και ειναι πολυ σημαντικό για μενα.

 

Εσυ πως το συμπέρανες οτι δεν συγχρονίζει ? Το διαβασες καπου ή το ειδες με τα ματια σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και εγω με lumia 925 ολα πηγαν τελεια.δουλευουν ολα αψογα..εκανα και reset το κινητο για να δω και παλι ολα καλα..μου εφαγε και 1 ευρω η cosmote..30 εφαρμογες να κανουν download και install και σερφαρα στο fb.που στο android θα περιμενα να τελειωσει ολο αυτο για να κανω τα βασικα.(κατοχος evo 3d,s3,s4)

μετα το update ομως δεν ξερω μενει η ρυθμιση οτι εισαι developer η πρεπει να ξανακανω register?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα συγχρονιζει κανονικα με το google calendar μου το lumia 800 (WP 7.8) εδω και δυο χρονια χωρις κανενα προβλημα. Και ειναι κατι που το χρησιμοποιω καθημερινά στην δουλεια μου, και ειναι πολυ σημαντικό για μενα.

 

Εσυ πως το συμπέρανες οτι δεν συγχρονίζει ? Το διαβασες καπου ή το ειδες με τα ματια σου?

Και εγω οταν ειχα windows phone 7.8 δεν υπηρχε προβλημα, το θεμα προεκυψε επειδη η google σταματησε να ενεργοποιει το sync σε wp για καινουριες συσκευες που ενεργοποιουνται το 2014.

 

Το ειδα με τα ματια μου.

Νεα κινητα που ενεργοποιηθηκαν εντος του 2014 δεν μπορουσαν να κανουν sync.

 

Δες και εδω περισσοτερες λεπτομερειες:

http://www.theverge.com/2013/8/1/4577814/google-windows-phone-exchange-activesync-extension-december

 

Δωσε βαση σε αυτο:

 “We’ve reached an agreement with Google to extend support for new Windows Phone connections to the Google Sync service through December 31, 2013," 

Και ειναι κατι που το χρησιμοποιω καθημερινά στην δουλεια μου, και ειναι πολυ σημαντικό για μενα.

 

Και οπως λες ειναι κατι που ειναι πολυ σημαντικο , ειδικα για την δουλεια.

Απλα δεν αναφεροταν σχεδον πουθενα σαν μειονεκτημα των windows phone, λογω των χαμηλων στανταρ που εχουν αρκετοι και δεν το καταλαβαινουν καν την ελλειψη του calendar sync.

 

Παρομοια φαση με τις ειδοποιησεις του viber που οι χρηστες δεν μπορουν να επικοινωνησουν αξιοπιστα αν δεν ειναι μεσα στην εφαρμογη, αλλα σπανια θα δεις να το αναφερουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοια φαση με τις ειδοποιησεις του viber που οι χρηστες δεν μπορουν να επικοινωνησουν αξιοπιστα αν δεν ειναι μεσα στην εφαρμογη, αλλα σπανια θα δεις να το αναφερουν...

skype

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μάγκες έβαλα να κάνω update στο 920 της γυναίκας και έχει κάνει 3 update μέχρι τώρα γύρω στη 1 ώρα πάνω κάτω!

Τα 8.1 δεν τα βλέπω πουθενά!Τι χάνω;

Έκανα λογαρισμό dev κατέβασα την preview από το store, έβαλα κι εκεί το microsoft account της, ρυθμίσεις, check for update....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αναβάθμιση στη εφαρμογή games και δεν μου δείχνει τη συλογη με τα παιχνίδια.μου λέει couldn't open that. Try again.όταν πατάω στις τελίτσες και refresh τότε μου βγάζει μήνυμα they're is a problem with the Xbox service or your connection. Try again later.δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι άλλαξα κωδικό στο Microsoft account.παντως από στορ μου ζήτησε να ξαναβάλω τον κωδικό και όλος ο συγχρονισμός email κλπ δουλεύει μια χαρά.

Sent from my RM-821_eu_croatia_511

ναι και εμενα μου το επαθε αυτο..εκανε μονο του update απο το store και χαλασε η εφαρμογη games. οπως το ιδιο μου επαθε και η εφαρμογη video μολις εκανε update απο το store...ξερει κανεις τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HTC 8S όλα ΟΚ μέχρι στιγμής,μου έδωσε καινούριο κινητό ουσιαστικά η δυνατότητα αποθήκευσης apps στην SD.

Απλά τ αναφέρω για κατοχους του ίδιου κινητού που κολλάνε να κάνουν την αναβάθμιση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα στο lumia 620 εκανε 2 αναβαθμισεις και στην τριτη εβαλε τα 8.1. Το κινητακι πεταει, ολα δουλευουν αψογα!

Επισης βρηκα αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2515453 για να φλασαρετε σε προηγουμενη ρομ αν δε δουλευει καλα το update. Δε το εχω δοκιμασει μιας και δε χρειαστηκε μεχρι στιγμης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούω από αρκετούς ότι οι εφαρμογές δεν χάνονται, ούτε τα δεδομένα τους.  Σε update που είχα κάνει για GDR3 μου είχε χάσει δεδομένα από εφαρμογές (π.χ. μια εφαρμογή για έσοδα-έξοδα ... myExpenses, εγγραφές 6 μηνών χάθηκαν). Δεν ρωτάω μονάχα για εφαρμογές που αντλούν τα δεδομένα τους με sync, αλλά και standalone εφαρμογές.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Πρώτες εντυπώσεις από τα 8.1: Η μπαταρία θέλει πλέον φόρτιση 2 φορές την ημέρα.. Δεν μπορώ να συνδεθώ στο ιντερνετ μέσω data, αλλά μόνο με wi-fi.. Επιτέλους file manager!.. Παρά πολλές νέες ρυθμίσεις, άλλες χρήσιμες άλλες υπερβολικές.. Τα νέα πλακίδια με το φόντο υπέροχα.. Με το store δεν έχω πρόβλημα όπως άλλοι.. Κινητό samsung ativ s.. Αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει με το internet μέσω data, ευπρόσδεκτος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...