Προς το περιεχόμενο

hol double play@22E


simplyme

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εμπειρια μου με την χολ ειναι κακη.για να παρεις την καλυτερη τιμη πρεπει να εχεις κανει αιτηση σε αλλη εταιρια δεν αρκει να τους πεις θα φυγω.οι υπαρχοντες πελατες θεωρουνται δεδομενοι.

 

Είναι λίγο κάφροι επ'αυτού αν και εγώ hol εχω και θα κάνω και δεύτερη γραμμή με αυτή την προσφορά...Σε φίλη επειδή ήταν υφιστάμενη πελάτης δεν της κάναν την προφορά που έτρεχε εκείνη την περίοδο ( με την αιτιολογία οτι είναι για νέους πελάτες οι οποί θα πληρώναν και το τέλος ενεργοποίησης μπλα μπλα και τελικά έκοψαν νομίζω 6 ευρώ αντί για 10, κάπου εκεί ). Και κυρίως πατούσαν οτι δεν κυκλοφορούσε καμιά άλλη προσφορά ώστε να κάνω αίτηση φορητότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρια μου με την χολ ειναι κακη.για να παρεις την καλυτερη τιμη πρεπει να εχεις κανει αιτηση σε αλλη εταιρια δεν αρκει να τους πεις θα φυγω.οι υπαρχοντες πελατες θεωρουνται δεδομενοι.

 

Aυτο ειναι τακτικη ολων των εταιριων! Θυμαμαι εγω στην wind τους παρακαλαγα να μεινω στο προγραμμα που ημουν, ενω ειχε ηδη βγει καλυτερο για νεους συνδρομητες και αυτοι δεν μου το εδιναν και θα με πηγαιναν στην τιμη καταλογου 10 ευρω ακριβοτερα! Με το που εκανα φορητοτητα τσουπ μου την εδιναν την τιμη που ειχα, αλλα εγω τα ειχα παρει και συνεχησα κανονικα για Φορθνετ...

 

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω αυτην την πρακτικη των ελληνικων εταιριων... Αμα υπογραψεις εναν καινουργιο, αλλα σου φυγει ενας παλιος δεν κερδιζεις τιποτα σε νουμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω αυτην την πρακτικη των ελληνικων εταιριων... Αμα υπογραψεις εναν καινουργιο, αλλα σου φυγει ενας παλιος δεν κερδιζεις τιποτα σε νουμερα...

 

Κερδίζεις το τέλος ενεργοποίησης :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ειναι τακτικη ολων των εταιριων! Θυμαμαι εγω στην wind τους παρακαλαγα να μεινω στο προγραμμα που ημουν, ενω ειχε ηδη βγει καλυτερο για νεους συνδρομητες και αυτοι δεν μου το εδιναν και θα με πηγαιναν στην τιμη καταλογου 10 ευρω ακριβοτερα! Με το που εκανα φορητοτητα τσουπ μου την εδιναν την τιμη που ειχα, αλλα εγω τα ειχα παρει και συνεχησα κανονικα για Φορθνετ...

 

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω αυτην την πρακτικη των ελληνικων εταιριων... Αμα υπογραψεις εναν καινουργιο, αλλα σου φυγει ενας παλιος δεν κερδιζεις τιποτα σε νουμερα...

 

 

απαραδεκτη πολιτικη WIND, εγω προσωπικα εχω δηλωσει, ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ WIND. μικροπολιτικες και πονηριες απο ολοκληρη εταιρεια, χειροτερη, ακομη και στην απλη καθημερινοτητα δεν εχω ξανασυναντησει. το συμβολαιο μου εληγε μετα απο 12μηνο και επειδη ειχα υπ' οψιν οτι θα παει +13 ευρω στο παγιο, τους επαιρνα ενα μηνα πριν ληξει ξανα και ξανα, για να ανανεωσω το συμβολαιο. Η απαντηση ηταν θα επικοινωνησει ενας εκπροσωπος μαζι σας για να σας κανει προσφορα. Και περιμενα,περιμενα για 3 μηνες, αλλα η WIND με χρεωνε κανονικα τα 35+ ευρω στο παγιο, τη στιγμη που ΟΛΟΣ ο ανταγωνισμος χρεωνε για την ιδια υπηρεσια 20 ευρω. Κοροιδια σκετη. Κι οταν αποφασισα να αλλαξω εταιρεια, για 40 ευρω υπολοιπο που ειχε απομεινει ως εκρεμμοτητα απληρωτο λογω της πολιτικης τους να χρεωνουν ο,τι θελουν, βαλαν εισπρακτικες να με παιρνουν συνεχεια, επιστολες να με απειλουν οτι θα βαλουν δικηγορους, ωσπου με ζαλισαν τοσο πολυ που πηγα και τα εδωσα, αν και ημουν σιγουρος πως σε οποιοδηποτε δικαστηριο θα με αθωωναν. απλα δεν αντεχα αλλα το πρηξιμο. Θυμαμαι χαρακτηριστικα πως με παιρναν ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ στο κινητο και σε δυο σταθερα, για να μου πουν με υφος "χρωστατε ταδε ευρω, πότε θα τα πληρωσετε"

 

γι αυτο το ξαναλαεω,ακομη και τσαμπα να το βαλουν το παγιο ακομη και να με πληρωνουν για να γινω συνδρομητης ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ WIND.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις έκανα αίτηση (νομίζω).

 

Έβαζα στοιχεία και πάταγα "επόμενο" και στο τελος με έβγαλε πάλι στην αρχική σελίδα χωρίς κάποιο μήνημα "η αίτηση σας ολοκληρώθηκε".

 

Έκανε κανένας άλλος να μου πει αν είναι φυσιολογικό αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απιστευτοι οι ανθρωποι! Συνδρομητής 9 χρονια εχουμε συμβολαιο που ληγει στις 9/5/2014. Εχθες μας κανουν προσφορά μεσω τηλεφωνου με 25.5 ευρω για 24mbps+60' κινητα+σταθερα+hol tv και συμφωνουμε. Σημερα βλέπω την προσφορα και βρισκουν δικαιολογιες για να μην μας την δωσουν. Τελικα καταληγουμε στο να φυγουμε απο hol και με το που το ακούει λεει θα σας παρει αυριο εκπροσωπος για να μιλησετε. Υπαρχει περιπτωση να ζητησουν χρήματα σπασιματος συμβολαιου; Δεν υπεγραφει τιποτα απλα μεσω τηλεφωνου μιλησαμε. Σημερα ηρθε sms οτι ενεργοποιηθηκε το πρόγραμμα που συμφωνησαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απιστευτοι οι ανθρωποι! Συνδρομητής 9 χρονια εχουμε συμβολαιο που ληγει στις 9/5/2014. Εχθες μας κανουν προσφορά μεσω τηλεφωνου με 25.5 ευρω για 24mbps+60' κινητα+σταθερα+hol tv και συμφωνουμε. Σημερα βλέπω την προσφορα και βρισκουν δικαιολογιες για να μην μας την δωσουν. Τελικα καταληγουμε στο να φυγουμε απο hol και με το που το ακούει λεει θα σας παρει αυριο εκπροσωπος για να μιλησετε. Υπαρχει περιπτωση να ζητησουν χρήματα σπασιματος συμβολαιου; Δεν υπεγραφει τιποτα απλα μεσω τηλεφωνου μιλησαμε. Σημερα ηρθε sms οτι ενεργοποιηθηκε το πρόγραμμα που συμφωνησαμε.

 

από όσο γνωρίζω, εφόσον είσαι υφιστάμενος συνδρομητής και κάνεις ανανέωση συμβολαίο μέσω τηλεφώνου, δεν χρειάζεται να υπογράψεις κάτι. η συνομιλία κατά την οποία δέχτηκες ηχογραφήθηκε και λειτουργεί σαν την υπογραφή σου.

βέβαια, νομίζω ότι από τη στιγμή που "υπογράφεις" νέο συμβόλαιο (με τον ένα τρόπο ή τον άλλο) έχεις κάποιες ημέρες περιθώριο για υπαναχώρηση από αυτό χωρίς κυρώσεις.

καλό θα είναι να ψαχτείς άμεσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από όσο γνωρίζω, εφόσον είσαι υφιστάμενος συνδρομητής και κάνεις ανανέωση συμβολαίο μέσω τηλεφώνου, δεν χρειάζεται να υπογράψεις κάτι. η συνομιλία κατά την οποία δέχτηκες ηχογραφήθηκε και λειτουργεί σαν την υπογραφή σου.

βέβαια, νομίζω ότι από τη στιγμή που "υπογράφεις" νέο συμβόλαιο (με τον ένα τρόπο ή τον άλλο) έχεις κάποιες ημέρες περιθώριο για υπαναχώρηση από αυτό χωρίς κυρώσεις.

καλό θα είναι να ψαχτείς άμεσα!

Μπορείς να το παίξεις αλλιως όμως.

Πχ...εμένα η γραμμή είναι στο όνομα της μάνας μου, τις συνεννοήσεις ανανεώσεις κτλ όμως τα κάνω εγώ. Μπορω εγώ κάλλιστα να ανανεωσω και την επόμενη να πάρει η μάνα μου και να πει...."με ποιον ανανεωσατε κύριοι; η γραμμη είναι στο ονομα μου." και να τους ρίξει τρελό άκυρο, μην σου πω μέχρι και μήνυση σηκώνει. Κι ας έχουν οσες κι οτι ηχογραφήσεις θέλουν...όσο δεν έχουν με κείνη να τους δίνει το οκ....πίκρα!

ενας φιλος μου εχει με 20 ευρω/μηνα triple play της hol... :-( τι μου λετε τωρα...

Γνωστή μου που είχε το πακέτο double play με απεριόριστα σταθερά μονο, στα 24 ευρώ...με αίτηση φορητοτητας της το πήγανε στα 12 για ενα χρονο!

Εγώ πήρα χτες για τη νέα προσφορά και δεν μου την κανουν, σαν υφιστάμενο πελάτη. Οποτε...ωρα για αίτηση φορητότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως ομως δεν θα εχει κινητα-διεθνη...

 

2 ωρες προς κινητα , διεθνη δεν θυμαμαι.

@Αlxnks 

το ιδιος και ο φιλος μου, με αιτηση φορητοτητας για να παει στην forthnet του εκαναν αυτη την προσφορα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω αιτηση ηλεκτρονικα για την προσφορα με τα 22ε για 12 μηνες!

Μερικες αποριες...

Στην αιτηση που θελουν να τους στειλω με mail με υπογραφη γραφει:

 

- hol double-play έως 24 Mbps, απεριόριστα σταθερά σε Ελλάδα & 47 χώρες, 60' κινητά Eλλάδος
22 € / μήνα για 24 μήνες. Στη συνέχεια 41,2 € / μήνα. Επιπλέον έκπτωση 5 € για πάντα, με συμβατό πρόγραμμα Vodafone.
Τέλος ενεργοποίησης 35,9 €. Τέλος αποσύνδεσης για τους πρώτους 12 μήνες σύνδεσης, βάσει τιμοκαταλόγου www.hol.gr

- Πρόσθετες υπηρεσίες

Πακέτο 240' προς κινητά Ελλάδος 9 € / μήνα.

 

Εγω στην επιλογη ειχα βαλει 12 και οχι 24 μηνες...

Πρεπει να πληρωσω για ενεργοποιηση 35,9?

Το τελος αποσυνδεσης τι ειναι? Η Δεσμευση δεν ειναι στους 12 μηνες εφοσον εβαλα επιλογη αυτο?

22/μηνα συνολο με φπα? Το +9 ευρω για 240' ειναι μετα τους 12 μηνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...