Προς το περιεχόμενο

hol double play@22E


simplyme

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε τους φούστιδες... Και στην αρχή του χρόνου τους έκανα παζάρια για να με κατεβάσουν έστω και λίγο από τα 41 και με ανανέωσαν για 1 χρόνο ακόμα με κάποια έκπτωση. Τότε τους είχα πει πως υπολόγισα τα χρήματα και θα έβγαινα και πάλι έστω ελάχιστα κερδισμένος αν διέκοπτα και μετά ξαναπλήρωνα τέλος ενεργοποίησης για να πάρω την νέα τιμή και πως δεν κώλωνα να το κάνω έτσι για το γαμώτο. Ε χωρίς δεύτερη κουβέντα μου βάλανε την έκπτωση. Τώρα όμως έχω δέσμευση για 1 χρόνο :mad:  θα κάνω υπολογισμούς αύριο και θα δω, μπορεί πάλι να βγαίνω κερδισμένος αν διακόψω και ξαναμπω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορείς να το παίξεις αλλιως όμως.

Πχ...εμένα η γραμμή είναι στο όνομα της μάνας μου, τις συνεννοήσεις ανανεώσεις κτλ όμως τα κάνω εγώ. Μπορω εγώ κάλλιστα να ανανεωσω και την επόμενη να πάρει η μάνα μου και να πει...."με ποιον ανανεωσατε κύριοι; η γραμμη είναι στο ονομα μου." και να τους ρίξει τρελό άκυρο, μην σου πω μέχρι και μήνυση σηκώνει. Κι ας έχουν οσες κι οτι ηχογραφήσεις θέλουν...όσο δεν έχουν με κείνη να τους δίνει το οκ....πίκρα!

Γνωστή μου που είχε το πακέτο double play με απεριόριστα σταθερά μονο, στα 24 ευρώ...με αίτηση φορητοτητας της το πήγανε στα 12 για ενα χρονο!

Εγώ πήρα χτες για τη νέα προσφορά και δεν μου την κανουν, σαν υφιστάμενο πελάτη. Οποτε...ωρα για αίτηση φορητότητας.

 

Κατι τετοια μλκιες θα κανουν ορισμενοι Ελληναρες και πρηζουν μετα τους υπολοιπους με την γραφειοκρατια τους...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοια μλκιες θα κανουν ορισμενοι Ελληναρες και πρηζουν μετα τους υπολοιπους με την γραφειοκρατια τους...

 

Για δοκίμασε καλομαθημενε ελληναρα να κανεις ανανέωση σε όνομα αλλου σε κάποια σοβαρή χώρα και θα σου πω εγώ αν μπορείς.

Αλλιως αν πάρω αύριο και κάνω καμια ανανέωση στο όνομα σου για 5ετια...μην σε χαλασει και μιλάς παλι για μλκιες ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δοκίμασε καλομαθημενε ελληναρα να κανεις ανανέωση σε όνομα αλλου σε κάποια σοβαρή χώρα και θα σου πω εγώ αν μπορείς.

Αλλιως αν πάρω αύριο και κάνω καμια ανανέωση στο όνομα σου για 5ετια...μην σε χαλασει και μιλάς παλι για μλκιες ε;

 

Δεν στο γυρισα σε προσωπικο και ουτε σε χαρακτηρισα οπως εκανες εσυ. Ξερεις μου ειναι πολυ ευκολο να το κανω και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν στο γυρισα σε προσωπικο και ουτε σε χαρακτηρισα οπως εκανες εσυ. Ξερεις μου ειναι πολυ ευκολο να το κανω εγω.

Ελα τώρα που δεν το γυρισες σε προσωπικό και δεν χαρακτηρισες...σε νοήμονες μιλάς. Εκεί είναι το ποστ σου και φαίνεται τι ειπες και σε ποιον απευθυνοσουν και πως.

Απλα το κόβω εδώ το οφτοπικ μιας και δεν απαντησες αν σε σοβαρή χώρα θα μπορουσες να κανεις ανανέωση σε όνομα αλλου. Το οτι εδώ βρίσκουν και κάνουν οι διάφορες εταιρίες χωρίς αντίσταση απο την πλειονότητα, το ξέρουμε. Το να σε έχουν όμως πείσει οτι σου κανουν κι εξυπηρέτηση απο πανω με το να σου παραβιάζουν προσωπικά δεδομένα, καταπατανε δικαιώματα σου κτλ και να το χαίρεσαι κι απολαμβάνεις κιόλας...παει σε άλλο επίπεδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα τώρα που δεν το γυρισες σε προσωπικό και δεν χαρακτηρισες...σε νοήμονες μιλάς. Εκεί είναι το ποστ σου και φαίνεται τι ειπες και σε ποιον απευθυνοσουν και πως.

Απλα το κόβω εδώ το οφτοπικ μιας και δεν απαντησες αν σε σοβαρή χώρα θα μπορουσες να κανεις ανανέωση σε όνομα αλλου. Το οτι εδώ βρίσκουν και κάνουν οι διάφορες εταιρίες χωρίς αντίσταση απο την πλειονότητα, το ξέρουμε. Το να σε έχουν όμως πείσει οτι σου κανουν κι εξυπηρέτηση απο πανω με το να σου παραβιάζουν προσωπικά δεδομένα, καταπατανε δικαιώματα σου κτλ και να το χαίρεσαι κι απολαμβάνεις κιόλας...παει σε άλλο επίπεδο.

 

Απευθυνομουν σε αυτον που το κανει. Δεν εγραψες οτι το κανεις εσυ ωστε να απευθυνω σε εσενα και να το γυρισω σε προσωπικο επιπεδο. Εκρινα μια συμπεριφορα. Αν δεν καταλαβαινεις τη διαφορα γιατι εχεις τη μυγα, τοτε δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω.

 

Οσο για το σοβαρη χωρα και τα λοιπα, τι να πω; Τρομερο επιχειρημα. Τι σχεση εχει αυτο με τη συμπεριφορα του ελληναρα που πρωτα θα μιλησει ο γιος στο τηλεφωνο για να κλεισει μια συμφωνια και την επομένη θα παρει ο πατερας/μητερα του για να πει οτι δεν ηταν αυτος/η και να την ακυρωσει;

 

Προσωπικα δεδομενα; παραβιαση;εεε; Ο,τι να 'ναι. Νταξει καθενας θα βρει καποιο τροπο για να δικαιολογησει τη συμπεριφορα του. Ο αλλος μπορει να σου πει "θελω να τους σφιξω τα λουρια για αυτο πρωτα κλεινω την συμφωνια και μετα βαζω τον κατοχο να παρει τηλεφωνο και να τους απειλησει."

 

Οσο και να προσπαθεις να το ωραιοποιησεις, ο ελληναρας, θα ειναι ελληναρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απευθυνομουν σε αυτον που το κανει. Δεν εγραψες οτι το κανεις εσυ ωστε να απευθυνω σε εσενα και να το γυρισω σε προσωπικο επιπεδο. Εκρινα μια συμπεριφορα. Αν δεν καταλαβαινεις τη διαφορα γιατι εχεις τη μυγα, τοτε δεν εχω κατι αλλο να προσθεσω.

 

Οσο για το σοβαρη χωρα και τα λοιπα, τι να πω; Τρομερο επιχειρημα. Τι σχεση εχει αυτο με τη συμπεριφορα του ελληναρα που πρωτα θα μιλησει ο γιος στο τηλεφωνο για να κλεισει μια συμφωνια και την επομένη θα παρει ο πατερας/μητερα του για να πει οτι δεν ηταν αυτος/η και να την ακυρωσει;

 

Προσωπικα δεδομενα; παραβιαση;εεε; Ο,τι να 'ναι. Νταξει καθενας θα βρει καποιο τροπο για να δικαιολογησει τη συμπεριφορα του. Ο αλλος μπορει να σου πει "θελω να τους σφιξω τα λουρια για αυτο πρωτα κλεινω την συμφωνια και μετα βαζω τον κατοχο να παρει τηλεφωνο και να τους απειλησει."

 

Οσο και να προσπαθεις να το ωραιοποιησεις, ο ελληναρας, θα ειναι ελληναρας.

Εξακολουθείς να μην λες αν θα μπορούσες να το κανεις σε μια ευνομούμενη χώρα, αν θα τολμούσε η ίδια η εταιρία να το κανει ή θα την έπαιρνε και θα την σήκωνε απο τις μηνύσεις και τα προστιμα.

Και το προβατο, πρόβατο είναι κι έχει το βοσκό του για θεο και τον υπακούει τυφλα.

 

Τέλος απο μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα και εγω αιτηση ηλεκτρονικα για την προσφορα με τα 22ε για 12 μηνες!

Μερικες αποριες...

Στην αιτηση που θελουν να τους στειλω με mail με υπογραφη γραφει:

 

- hol double-play έως 24 Mbps, απεριόριστα σταθερά σε Ελλάδα & 47 χώρες, 60' κινητά Eλλάδος

22 € / μήνα για 24 μήνες. Στη συνέχεια 41,2 € / μήνα. Επιπλέον έκπτωση 5 € για πάντα, με συμβατό πρόγραμμα Vodafone.

Τέλος ενεργοποίησης 35,9 €. Τέλος αποσύνδεσης για τους πρώτους 12 μήνες σύνδεσης, βάσει τιμοκαταλόγου www.hol.gr

- Πρόσθετες υπηρεσίες

Πακέτο 240' προς κινητά Ελλάδος 9 € / μήνα.

 

Εγω στην επιλογη ειχα βαλει 12 και οχι 24 μηνες...

Πρεπει να πληρωσω για ενεργοποιηση 35,9?

Το τελος αποσυνδεσης τι ειναι? Η Δεσμευση δεν ειναι στους 12 μηνες εφοσον εβαλα επιλογη αυτο?

22/μηνα συνολο με φπα? Το +9 ευρω για 240' ειναι μετα τους 12 μηνες?

εμένα που έκανα επίσης 12μηνη, μου βγάζει τα παρακάτω:

 

-hol double-play έως 24 Mbps, απεριόριστα σταθερά σε Ελλάδα & 47 χώρες, 60' κινητά Eλλάδος
22 € / μήνα για 24 μήνες. Στη συνέχεια 41,2 € / μήνα. Επιπλέον έκπτωση 5 € για πάντα, με συμβατό πρόγραμμα Vodafone.
Τέλος ενεργοποίησης 35,9 €. Τέλος αποσύνδεσης για τους πρώτους 12 μήνες σύνδεσης, βάσει τιμοκαταλόγου www.hol.gr .
Τέλος αποσύνδεσης για τους πρώτους 24 μήνες σύνδεσης, βάσει τιμοκαταλόγου www.hol.gr
- Πρόσθετες υπηρεσίες
Πακέτο 240' προς κινητά Ελλάδος Δωρεάν για 24 μήνες. Στη συνέχεια 9 € / μήνα.
 
Μίλησα με εκπρόσωπο που με κάλεσε και αφού με ενημέρωσε με τα στοιχεία του, του έστειλα γραπτώς την απορία μου.
Η τηλεφωνική απάντηση που πήρα είναι ότι αν με κάτι δεν συμφωνώ μπορώ να το διορθώσω χειρόγραφα, αν και με διαβεβαίωσε ότι στο σύστημα φαίνεται κανονικά ότι η αίτηση είναι για 12 μήνες.
Απο ότι καταλαβαίνω, είναι πεδίο για text και συμπληρώνεται αυτόματα με όλο το κείμενο της προσφοράς.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εμένα που έκανα επίσης 12μηνη, μου βγάζει τα παρακάτω:

 

-hol double-play έως 24 Mbps, απεριόριστα σταθερά σε Ελλάδα & 47 χώρες, 60' κινητά Eλλάδος
22 € / μήνα για 24 μήνες. Στη συνέχεια 41,2 € / μήνα. Επιπλέον έκπτωση 5 € για πάντα, με συμβατό πρόγραμμα Vodafone.
Τέλος ενεργοποίησης 35,9 €. Τέλος αποσύνδεσης για τους πρώτους 12 μήνες σύνδεσης, βάσει τιμοκαταλόγου www.hol.gr .
Τέλος αποσύνδεσης για τους πρώτους 24 μήνες σύνδεσης, βάσει τιμοκαταλόγου www.hol.gr
- Πρόσθετες υπηρεσίες
Πακέτο 240' προς κινητά Ελλάδος Δωρεάν για 24 μήνες. Στη συνέχεια 9 € / μήνα.
 
Μίλησα με εκπρόσωπο που με κάλεσε και αφού με ενημέρωσε με τα στοιχεία του, του έστειλα γραπτώς την απορία μου.
Η τηλεφωνική απάντηση που πήρα είναι ότι αν με κάτι δεν συμφωνώ μπορώ να το διορθώσω χειρόγραφα, αν και με διαβεβαίωσε ότι στο σύστημα φαίνεται κανονικά ότι η αίτηση είναι για 12 μήνες.
Απο ότι καταλαβαίνω, είναι πεδίο για text και συμπληρώνεται αυτόματα με όλο το κείμενο της προσφοράς.

 

 

και εγώ το ίδιο ακριβώς έκανα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε υφιστάμενους συνδρομητές hol double play με 24mbit ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά εντός και εκτός ελλάδος, ζητήστε μείωση τιμής στα 33 ευρώ (-20% από το πάγιο των 41 ευρώ που είστε τώρα) και 5 ώρες προς κινητά Ελλάδας και θα σας το κάνουν.

 

εγώ μόλις το ενεργοποίησα

Επεξ/σία από gr234567
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τον Μάρτιο που ανανέωσα μου έδωσαν με 22 ευρώ Απεριόριστα Αστικά-Υπεραστικά-Διεθνείς , 24αρι νετ, και 720' κινητά

 

 

Να αναφέρω ότι μόλις έκανα αίτηση στη HOL με πήρε η φορθ και μου έδωσε αντιπροσφορά τα παραπάνω στα 22.90 το μήνα

για να μείνω, με δέσμευση 1 έτος και δέσμευση τιμής απο μεριά τους για πάντα. Προφανώς δέχτηκα αφού υπερκαλύπτει τις ανάγκες μου. 

Απέφυγα και τα έξοδα ενεργοποίησης κτλ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>σε υφιστάμενους συνδρομητές hol double play με 24mbit ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά εντός και εκτός ελλάδος, ζητήστε μείωση τιμής στα 33 ευρώ (-20% από το πάγιο των 41 ευρώ που είστε τώρα) και 5 ώρες προς κινητά Ελλάδας και θα σας το κάνουν.</p>

<p> </p>

<p>εγώ μόλις το ενεργοποίησα</p>

 

Εμένα μου έχουν κάνει καλύτερη προσφορά με λιγότερα χρήματα.

 

Επίσης χτες έκανα και εγώ φορητότητα σε αυτό το πρόγραμμα. Άντε να δούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλή η προσφορα της hol

Για κάποιον που δεν θελει εξωτερικό και πολλά κινητά  , παίζει τώρα και μια προσφορά

απο cyta στα 18 ευρώ double play ( ίσως 8 mbit ? καπου το σημειωσα αλλα δεν βρισκω τωρα το χαρτι !!!) , αστικά , υπεραστικά και 60 λεπτά κινητά νομίζω, και  χωρίς τα 36 ευρώ  τέλος ενεργοποιησης , αλλα με 24 μήνες δέσμευση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mate τα πακέτα τους αναφέρονται όλα εδώ αναλυτικά, δε χρειάζεται να ψάχνεις χαρτιά. :)

Τα 8mbps εν έτει 2014 (και 2 χρόνια συμβόλαιο, ήμαρτον) και στα 19 ευρώ είναι λίγο ανέκδοτο. Γενικά τα πακέτα της Cyta παραμένουν αρκετά πιο ασύμφορα σε σχέση με όλους τους υπόλοιπους. Βασικά δεν έχω καταλάβει γιατί έχουν πελάτες ακόμα... Μόνο λόγω άγνοιας ή εξαιρετικά ελλιπούς γνώσης μπορώ να σκεφτώ ότι θα πήγαινε κάποιος σε Cyta.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...