Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αυτό μου θύμισες την Άστον Βίλα στο 10 ή το 11 όπου με κάτι Γιανγκ και κάτι άλλα μαύρα τσιτάχ σου έβαζε γκόλ απο αντεπίθεση χωρίς να πάρεις χαμπάρι. Κλασσική cheatoμάδα στο online με Defensive-Counter Attack settings.

 

Και ο λόγος φυσικά είναι πως στο Fifa παραδοσιακά speed >>>> all. Όταν λοιπόν μου είχαν φτιάξει την Aston Villa των 4 αστεριών, που όμως η ταχύτητα των επιθετικών και των χαφ της ήταν εφάμιλλη των πεντάστερων ομάδων, καταλαβαίνετε τι τεράστιο πλεονέκτημα είχαν όσοι επέλεγαν αυτή την ομάδα (και λόγω του match making έπαιζαν με αργούς αντιπάλους 3,5-4 αστεριών).

 

Στην Ανζί υπήρχε το φαινόμενο Ετό, όπου για κάποιο αποτρόπαιο λόγο οι devs του παιχνιδιού ξαφνικά αποφάνθηκαν ότι πρόκειται για τον καλύτερο επιθετικό του Σύμπαντος. Όλα αυτά είναι θέμα ημερών μέχρι να εντοπιστούν από τους χρήστες και να γίνουν exploit στο online ενώ φυσικά η ΕΑ διορθώνει (αν το κάνει κιόλας) την κατάσταση με το πάααασο της.

 

Φέεεετα. :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ο λόγος φυσικά είναι πως στο Fifa παραδοσιακά speed >>>> all. Όταν λοιπόν μου είχαν φτιάξει την Aston Villa των 4 αστεριών, που όμως η ταχύτητα των επιθετικών και των χαφ της ήταν εφάμιλλη των πεντάστερων ομάδων, καταλαβαίνετε τι τεράστιο πλεονέκτημα είχαν όσοι επέλεγαν αυτή την ομάδα (και λόγω του match making έπαιζαν με αργούς αντιπάλους 3,5-4 αστεριών).

 

Στην Ανζί υπήρχε το φαινόμενο Ετό, όπου για κάποιο αποτρόπαιο λόγο οι devs του παιχνιδιού ξαφνικά αποφάνθηκαν ότι πρόκειται για τον καλύτερο επιθετικό του Σύμπαντος. Όλα αυτά είναι θέμα ημερών μέχρι να εντοπιστούν από τους χρήστες και να γίνουν exploit στο online ενώ φυσικά η ΕΑ διορθώνει (αν το κάνει κιόλας) την κατάσταση με το πάααασο της.

 

Φέεεετα. :-(

το online του φετινού Fifa με κάνει να μνημονεύω Fifa08 και όχι άδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά είναι σίγουρο αυτό?

 

Δεν το αμφισβητώ απλώς ρωτώ γιατί ψάχνοντας είδα ότι το Update αναφέρει μόνο τα παρακάτω & τίποτα περί gameplay.

Παντως τρομερο το παιχνιδακι αλλα ρα παιδια καποιες στιγμες κατανταει τρέλλα αυτο με τους goalkeepers,ειναι σαν να εχουν σουπερ δυναμεις :-) 

 

Title update notes
  • Fixed 'search-by-name' functionality in Career Mode.
  • Added the latency indicator to FIFA 15 Ultimate Team so fans can view health of connection before entering an online match.
  • Improved set-piece cameras in Online Seasons for Guest players.
  • Corrected home crowds in Match Day Live matches.
  • PS4 - Fixed occurrences where the player would be unable to progress at the end of a FUT match due to the post-match menus not appearing.
  • Xbox One - Fixed occurrences where post-match menus do not appear after a FUT Single Player Season match.
  • Fix to hospitality upgrades in Career Mode and Pro Clubs.
  • PS4 - Addressed exploit where players could infinitely switch kick-takers on set-pieces.
  • Xbox One - Improved stability when players change their set-piece taker.
  • PS4 - Fixed occurrence where changes to the Subs and/or Reserves are not brought into Season matches.
  • Xbox One - Fixed occurrence where Reserves not brought into Season matches.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα ήθελα να διορθώσουν το θέμα που υπάρχει με τις εντολές σε παίχτες που δεν τις κρατάει σε season ματς αλλά δεν το κάνανε απ'ό,τι είδα. Πάντα επαναφέρει τα default. Δεν ξέρω αν το αντιμετωπίζετε κι εσείς (one έκδοση)

Επεξ/σία από zio10
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να διορθώσουν το θέμα που υπάρχει με τις εντολές σε παίχτες που δεν τις κρατάει σε season ματς αλλά δεν το κάνανε απ'ό,τι είδα. Πάντα επαναφέρει τα default. Δεν ξέρω αν το αντιμετωπίζεται κι εσείς (one έκδοση)

 

Το έχω αναφέρει και εγώ πολλές φορές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να διορθώσουν το θέμα που υπάρχει με τις εντολές σε παίχτες που δεν τις κρατάει σε season ματς αλλά δεν το κάνανε απ'ό,τι είδα. Πάντα επαναφέρει τα default. Δεν ξέρω αν το αντιμετωπίζετε κι εσείς (one έκδοση)

 

Για να κρατήσει τα instructions πρέπει να κάνεις pause μέσα στο παιχνίδι και να τα αλλάξεις..

Γνωστό πρόβλημα zio.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κρατήσει τα instructions πρέπει να κάνεις pause μέσα στο παιχνίδι και να τα αλλάξεις..

Γνωστό πρόβλημα zio.

Θα το δοκιμάσω...είναι που έχω βρει και ανίκητο σύστημα και είναι κρίμα να μην μπορώ να το χρησιμοποιήσω! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό μου θύμισες την Άστον Βίλα στο 10 ή το 11 όπου με κάτι Γιανγκ και κάτι άλλα μαύρα τσιτάχ σου έβαζε γκόλ απο αντεπίθεση χωρίς να πάρεις χαμπάρι. Κλασσική cheatoμάδα στο online με Defensive-Counter Attack settings.

MaGiC_ChEeTaH εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το αναφερει στα notes  αλλα εχει φτιαξει αρκετα η αμυνα φαινεται. Βεβαια EA ειναι αυτη, συμμαζεψε την αμυνα στο Online seasons αλλα στα pro club η αμυνα δεν αλλαξε καθολου, αντιθέτως νομιζω οτι εγινε ποιο χαλια, στο seasons πλεον μπορω να παιξω αμυνα, αλλα στα clubs δεν μπορω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...