Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το παιχνίδι με 5στερες ομάδες είναι pinball με πάνω από 8 γκολ σε κάθε ματς...4στερες ομάδες το πολύ ή manual αν θέλετε να δείτε φυσιολογικό αριθμό goals 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα το παιχνίδι στο PS3. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι το θεωρούν το καλύτερο FIFA που έχει κυκλοφορήσει. Το παιχνίδι πάσχει σε πολλά σημεία και ήδη έχουν αναφερθεί αρκετά.

 

Οι αμυντικοί είναι περισσότερο διακοσμητικά στοιχεία παρά κάτι ουσιαστικό. Ο τρόπος που κινούνται στο γήπεδο είναι τραγικός και μου θυμίζει ποδοσφαιράκια άλλων δεκαετιών. ΑΙ για κλάματα.

 

Υπάρχει το εξής οξύμωρο στο παιχνίδι. Ενώ οι τερματοφύλακες πιάνουν τα άπιστα, το σκορ συνήθως θυμίζει αγώνα μπάσκετ (που λέει ο λόγος). Εν τω μεταξύ είναι προτιμότερο να περάσεις τον τερματοφύλακα παρά να σουτάρεις συρτά.

 

Το animation επίσης μέτριο, ενώ ο ρυθμός του αγώνα γρηγορότερος απ' ότι θα έπρεπε στο normal. Μιλάω για ομάδες με 3-3.5 αστεράκια.

 

Δυστυχώς με τέτοιες πωλήσεις που έχει κάνει το παιχνίδι δεν βλέπω να αλλάζει κάτι στο μέλλον. Εκτός αν ξυπνήσει η Konami και προσφέρει τίποτα της προκοπής.

 

Edit:

 

H άμυνα είναι broken. Έχουμε φαινόμενα του τύπου παίρνω την μπάλα με έναν παίκτη κάνω ντρίπλες, φθάνω στο τέρμα και γκολ. Σε κάθε ματς όμως.

Επεξ/σία από Bourdoulas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω τον Ramires αλλαγή(στον πάγκο) στον αγώνα μου έχει στη θέση του τον Salah;Έχει κι άλλος αυτό το bug;

 

Επίσης 10/17 ομάδες που χω παίξει είναι Real,έλεος δηλαδή.Τουλάχιστον συνήθως είναι άσχετοι οπότε φορτώνω γκολ και ξεσπάω χαχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα σήμερα και το παιχνίδι είναι απίστευτο ,τρομερή ατμόσφαιρα και τα γραφικά στο ps4 δεν περίμενα να είναι τόσο φοβερά,πόσο μάλλον για τα animation!!Μα λάτρεψα τις λεπτομέρειες που έχει η φετινή έκδοση στον αγωνιστικό χώρο πιό πολύ,απλά μου φάνηκε λίγο δύσκολο το παιχνίδι και θέλει συνήθεια το gameplay του.

 

Πολύ μπροστά απο όποιο ποδοσφαιράκι έχει κυκλοφορήσει το fifa 15.

 

υγ κάτι reviews για bugs που διάβαζα δεν παρατήρησα κάτι και σιγά μην σκάσω απο τις μαλακίες που έγραφε σε κάποιο ελληνικό σάιτ(δεν θα το ονομάσω) γιατί έτσι τις χαρακτηρίζεις αν τις ακούσεις λελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι γινεται στο Online αν και οπως γραφουν ολοι & φυσικα εαν δεν παιζει κανεις με manual το οποιο απο μονο του κανει τα γκολ πιο δυσκολα, στο vs human το gameplay θα ειναι "περιεργο".

Ομως στο φετινο φιφα οσον αφορα το gameplay στο offline  vs cpu, το παιχνιδι ,για εμενα ειναι μακαραν καλυτερο απο ποτε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι online η άμυνα είναι περισσότερο στο legacy αντί στο tactical, δλδ απλά με το πάτημα ενός κουμπιού όπως γινόταν πριν το Fifa12 χωρίς το συνεχές πάτημα του LT για positioning και γιαυτό ίσως και τις πρώτες μέρες γινόταν αυτό το goal festival. Τώρα που άρχισαν να καταλαβαίνουν το χειρισμό οι players είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα.

 

Προσωπικά πάντως δεν μου αρέσει γιατί το tactical defending προσδίδει σε περισσότερο ρεαλισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ έχω τον Ramires αλλαγή(στον πάγκο) στον αγώνα μου έχει στη θέση του τον Salah;Έχει κι άλλος αυτό το bug;

 

Επίσης 10/17 ομάδες που χω παίξει είναι Real,έλεος δηλαδή.Τουλάχιστον συνήθως είναι άσχετοι οπότε φορτώνω γκολ και ξεσπάω χαχα.

Αν δεν θέλεις να παίζεις όλο με Ρεάλ κλπ πάρε ομάδα 4.5 αστέρων. Έχει πολύ καλές ομάδες και γίνονται ωραία ματς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτό που γράφει από μόνο του όποια γκολ του φαίνονται ωραία και τα ανεβάζει αυτόματα στο προφίλ μας το ελέγχουμε από κάπου? (μιλάω για την έκδοση του one)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αυτό που γράφει από μόνο του όποια γκολ του φαίνονται ωραία και τα ανεβάζει αυτόματα στο προφίλ μας το ελέγχουμε από κάπου? (μιλάω για την έκδοση του one)

 

Καταρχάς δεν πρόκειται ποτέ να βάλεις ωραίο goal,george. :devil:  :shock:  :-D  :-D

 

Όσα γράφει μόνο του τα αποθηκεύει προσωρινά για κάποιες ημέρες ,μάλλον κάπου άλλου και όχι τoπικά στο δίσκο του xbox.

Για να μπορέσεις να τα ενβάσεις στο προφίλ σου ώστε να τα βλέπουν οι φίλοι σου (από το smartglass ή από το xbox τους) θα πρέπει να πας στο game dvr -->upload studio διαλέγεις trim και μετά το clip που θέλεις. Πατάς finish και στο τέλος σε ρωτάει αν θες να το κάνεις μόνο upload και share ή να το βάλεις και στο One drive (της microsoft) όπου εκεί έχεις free 15 gb για να τα έχεις και κάπου μαζεμένα ή για να τα κάνεις download ή για να τα βάλεις στο youtube.Επιλέγεις αυτό που θελεις και όλοι σου οι φίλοι βλέπουν το clip.

 

Δεν ξέρω αν σε διαφώτισα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς δεν πρόκειται ποτέ να βάλεις ωραίο goal,george. :devil:  :shock:  :-D  :-D

 

Όσα γράφει μόνο του τα αποθηκεύει προσωρινά για κάποιες ημέρες ,μάλλον κάπου άλλου και όχι τoπικά στο δίσκο του xbox.

Για να μπορέσεις να τα ενβάσεις στο προφίλ σου ώστε να τα βλέπουν οι φίλοι σου (από το smartglass ή από το xbox τους) θα πρέπει να πας στο game dvr -->upload studio διαλέγεις trim και μετά το clip που θέλεις. Πατάς finish και στο τέλος σε ρωτάει αν θες να το κάνεις μόνο upload και share ή να το βάλεις και στο One drive (της microsoft) όπου εκεί έχεις free 15 gb για να τα έχεις και κάπου μαζεμένα ή για να τα κάνεις download ή για να τα βάλεις στο youtube.Επιλέγεις αυτό που θελεις και όλοι σου οι φίλοι βλέπουν το clip.

 

Δεν ξέρω αν σε διαφώτισα.

Γι'αυτό είπα "του φαίνονται ωραία" :P

Ναι, thanks για την ανάλυση! Απλά μπήκα από το pc στο xbox.com στο προφίλ μου και είδα κάμποσα κλιπάκια εκεί και μου έκανε εντύπωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το online είναι τραγικό. Οποιοσδήποτε γρήγορος παίκτης μπορεί τρέχοντας περιφερειακά να προσπεράσει όλη την άμυνα. Βλάκες αυτοί που παίζουν έτσι αλλά και τραγικό και το παιχνίδι που δεν καταλαβαίνει τη διαφορά του να τρέχει κάποιος με τη μπάλα στα πόδια και κάποιος χωρίς αυτήν. Καταλήγω ότι το online του 14 ήταν πολύ καλύτερο από αυτή τη φόλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να ήταν μόνο αυτό. Οι άμυνα κάθεται και κοιτάει αμήχανα αντί να πάει προς τον παίκτη που έχει την μπάλα. Γενικά το φαινόμενο όπου ένας παίκτης παιρνει την μπάλα από την σέντρα και βάζει γκολ έχει επιστρέψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...