Προς το περιεχόμενο

FIFA 15 [Έκδοση για Consoles]


aslanG7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το πρώτο τρέιλερ για το FIFA 15

 

 

Παρουσιάστηκαν τα νέα χαρακτηριστικά του FIFA 15 από τον Dave Rutter, επικεφαλή του παιχνιδιού. Περισσότερα τζαρτζαρίσματα, οι παίκτες θα αντιδρούν με βάση τις περιστάσεις στο παιχνίδι και τον χαρακτήρα τους. Το κοινό θα έχει πιο ενεργή συμμετοχή. Στον τομέα των γραφικών, θα φαίνεται η βροχή ή η λάσπη στις μπλούζες, ενώ ακόμα και τα δοκάρια θα τραντάζονται όταν η μπάλα θα εφάπτεται πάνω τους. Το φετινό μοτο είναι "Feel the Game"

 

Πηγη gameworld.gr

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 592
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Ενα βελτιωμενο στις λεπτομερειες φιφα14 ps4 και αυτο μου αρκει. Βλεπω διορθωσεις σε αυτα που με ενοχλουσαν. Κινηση παικτων, στριψηματα, φυσικη μπαλας, χαμηλωμα κεφαλιων κλπ. Παλι βλεπω πολυ σκαφτη μπαλια τρυπα, αλλα απο τους ασχετους assisted φλωρους που παιζουν δεν περιμενω κατι παραπανω. Οταν θα παιξω offline Με παρεα σε slow και ολα manual με τα γνωστα sliders ολα θα ειναι οπως πρεπει σουπερ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακράν ότι καλύτερο έχουμε δει σε ηλεκτρονικό ποδοσφαιράκι:

http://www.ign.com/videos/2014/08/15/fifa-15-gameplay-demo-ign-live-gamescom-2014

Φανταστειτε το αυτο σε slow ταχυτητα και manual χειρισμό πόσο κοντά στον ρεαλισμό φτάνουμε. Μπράβο στην ΕΑ που κάθε χρόνο βελτιώνει ουσιαστικά το παιχνίδι της. Αλλαγές μικρές και μεγάλες παντού, δίνουν μια φοβερή εμπειρία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και να φανταστείς οτι η μαγνητοσκόπηση και το upload σε video στο Internet χαλάει πάρα πολύ την πραγματική ανάλυση ,τα γραφικά και ποιότητα του video.Δηλαδη στο PS4/Xbox one/PC πρέπει να το παίξεις για να δείς με τα ίδια σου τα μάτια τα πραγματικά γραφικά/ανάλυση κτλ/

Επεξ/σία από BLuE_PaNtHeR
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

εγω φιφα δεν ξανα ακουμπαω αν δεν κοψουν τη μαλακια με το momentum/handicap και πριν ξεκινησει το ματς το φιφα εχει αποφασισει οτι η σουανσυ θα γαμει δε πα να παιζει με την διαγαλαξιακη συνομοσπονδια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που παίζω παρέα με φίλους σε slow/manual διπλό δεν έχω κανένα handicap σε ps4. Μια χαρά πόρωση. Παίξε Manual και ξεχνα το handicap...Tωρα για ματς μονος σου εναντιον της ΑΙ δεν με απασχολουν και πολυ. Τα ποδοσφαιρακια εχουν φτιαχτει 90% για παρεα και 10% για μονος σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς polakis τo handicap δεν έχει να κάνει με slow/manual. Μακάρι να εξαφανίζονταν έστω με τον συγκεκριμένο χειρισμό.

Επαναλαμβανω αν παιξεις manual δεν υπαρχει handicap. Μαλλον δεν εχεις παιξει ποτε manual και δεν γνωριζεις. Αν κανεις λαθος δεν θα σκοραρεις στο manual ειτε στο 45 ειτε στο 90...Και μιλαω παντα για human vs human...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα sliders (πχ του orion) δεν αποσκοπούν και στο να εξαλείψουν το handicap;

 

Και manual/slow που παίζω, αν είναι ενάντια της AI, υπάρχουν στιγμές που είναι λες και παίζω ενάντι διαγαλαξιακών αστέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα sliders (πχ του orion) δεν αποσκοπούν και στο να εξαλείψουν το handicap;

 

Και manual/slow που παίζω, αν είναι ενάντια της AI, υπάρχουν στιγμές που είναι λες και παίζω ενάντι διαγαλαξιακών αστέρων

 

Τα sliders φυσικα και βοηθουν να εξαλειφθει το handicap αλλα μονο εναντιον της CPU οπου εγω δεν ασχολουμαι καν γιατι παιζω μονο με παρεες διπλά. Στο διπλό το manual/slow αρκει. Ασχετα που εγω εχω πειραγμενα sliders για περισσοτερο ακομα ρεαλισμό στο διπλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως μιλαω για handicap στο online seasons...εχω διαλυσει το σαλονι απο τα νευρα μου!αμα εκει βαλεις filter για manual και βρεις αντιπαλο πριν γερασεις ενημερωσε με!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναλαμβανω αν παιξεις manual δεν υπαρχει handicap. Μαλλον δεν εχεις παιξει ποτε manual και δεν γνωριζεις. Αν κανεις λαθος δεν θα σκοραρεις στο manual ειτε στο 45 ειτε στο 90...Και μιλαω παντα για human vs human...

Και εγώ επιμένω ότι το handicap δεν έχει να κάνει με manual. Δηλαδή όταν οι παίκτες της αντίπαλης ομάδας έχουν το momentum τι παραπάνω κάνεις με το manual; Όταν ξαφνικά οι παίκτες σου δεν μπορούν να πάρουν τα πόδια τους;

 

Δεν αντιλέγω ότι μειώνεται ως έναν βαθμό καθώς οι πάσες και τα σουτ εξαρτώνται από εσένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...