Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνιδι ειναι απλα επος.

Ειχα να ασχοληθω με το GTA οταν τερματισα μονοκοπανια το 4o (PC version) καπου αρχες του 2009 αν θυμαμαι καλα.

 

Τελειωνω με το intro λοιπον και την 1η αποστολη με τα 2 αυτοκινητα... autosave και ξεκιναω τα καγκουριλικια.

Εκει που κοβω βολτες με ενα αυτοκινητο της πλακας, βρισκω εναν μοτοσυκλετιστη.

Τιλταρω σαν ταυρος σε υαλοπωλειο, κεντραρω κατα πανω του... ΜΠΑΑΑΑΑΑΜΜΜΜ

Φως και ηχος ο μηχανοβιος, τωρα η μοτοσυκλετα ειναι δικια μου αδερφε, σορρυ.

 

Καβαλαω λοιπον, παταω escape. Ρυθμιζω το lean forward / back. Οκ!

Ξηγιεμαι μια σουζα της πλακας... τι σκατα λεω.

Τερμα γκαζι, σκυβω μπροστα... τζιφος.

 

ROLLING BURNOUT ?!!?!? ΔΕΝ ?!!?!?

 

Ειμαστε με τα καλα μας;;; Στο GTA 4 αφηνα για κανα χιλιομετρο λαστιχο και καπνο στο δρομο προσπερνωντας σαν τον δαιμονα και πλεον δε γινεται ;;;

Οτι πιο τραγικο ο χειρισμος μοτοσυκλετας. ΞΕΝΕΡΩΜΑ απιστευτο.

 

Στα + ο χειρισμος του αυτοκινητου με χειροφρενο, πολυ ωραια ακολουθαει η καμερα και κανεις καλες εισοδους εαν το πλασαρεις σωστα στη στροφη.

 

Ωραια τα Jet ski επισης... γυρισα ολο το χαρτη απο ακρη σ'ακρη για να εξερευνησω πριν ξεκινησω με τις αποστολες.

 

 

Η κουκκιδα για mouse aim, πως αλλαζει; Δε βρισκω στοχο, ελεος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυστε μου μια απορια για το online

 

Μας εχει να αγορασουμε αυτοκινητα κλπ. Αγορασα ενα σπιτι, εκλεψα ενα αυτοκινητο, το εβαλα στο γκαραζ και μολις ξαναβγηκα ειχε gps πανω του. Οποτε πιο το νοημα να αγορασουμε αυτοκινητα; Ισως τα πολυ ακριβα να μην τα βγαζει, αυτο δεν το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα μπορουσα να εχω λιγη βοηθεια σχετικα με το reshade; Εκανα ακριβως οπως ανεφεραν ο psycho_warhead και ο Titanomaxos αρκετες σελιδες πισω αλλα μολις παω να τρεξω το game μου crasharei. Κανω αντιγραφη ολα τα αρχεια του reshade 0.16 + sweetfx 2.0 μεσα στον φακελο του gta μετα κανω αντικατασταση το preset που εχει μεσα ο φακελος sweetfx 2.0 με αυτο του k-putt και κανω και rename το reshade64.dll σε d3d11.dll αλλα το παιχνιδι μολις ανοιξει το social club και παει να γινει συνδεσει μου λεει οτι σταματησε να λειτουργει. Χωρις αυτα το παιχνιδι τρεχει κανονικα. Το λειτουργικο μου ειναι windows 7 x64.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυστε μου μια απορια για το online

 

Μας εχει να αγορασουμε αυτοκινητα κλπ. Αγορασα ενα σπιτι, εκλεψα ενα αυτοκινητο, το εβαλα στο γκαραζ και μολις ξαναβγηκα ειχε gps πανω του. Οποτε πιο το νοημα να αγορασουμε αυτοκινητα; Ισως τα πολυ ακριβα να μην τα βγαζει, αυτο δεν το ξερω.

Τα πολυ ακριβα δεν σε αφηνει να τα βαλεις νομιζω, επισης οταν αγορασεις εχει και tracker και insurance απο μονο του οποτε μπορεις να το καταστρεψεις/χασεις w/e οσες φορες θελεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θα μπορουσα να εχω λιγη βοηθεια σχετικα με το reshade; Εκανα ακριβως οπως ανεφεραν ο psycho_warhead και ο Titanomaxos αρκετες σελιδες πισω αλλα μολις παω να τρεξω το game μου crasharei. Κανω αντιγραφη ολα τα αρχεια του reshade 0.16 + sweetfx 2.0 μεσα στον φακελο του gta μετα κανω αντικατασταση το preset που εχει μεσα ο φακελος sweetfx 2.0 με αυτο του k-putt και κανω και rename το reshade64.dll σε d3d11.dll αλλα το παιχνιδι μολις ανοιξει το social club και παει να γινει συνδεσει μου λεει οτι σταματησε να λειτουργει. Χωρις αυτα το παιχνιδι τρεχει κανονικα. Το λειτουργικο μου ειναι windows 7 x64.

 

Τσέκαρε το ποστ μου στην σελίδα 221 του thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πολυ ακριβα δεν σε αφηνει να τα βαλεις νομιζω, επισης οταν αγορασεις εχει και tracker και insurance απο μονο του οποτε μπορεις να το καταστρεψεις/χασεις w/e οσες φορες θελεις. 

 

Εχεις δικιο. Ενα σενταν που εβαλα το μετετρεψε σε ενα τελειως κανονικο αυτοκινητο. Το εβγαλα, το εκαψα και αφαιρεθηκε απο το garage. Δεν ηξερα πιο ευκολο τροπο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...λοιπον...εχτες καθώς έβγαινα από το διαμέρισμα μου ήταν ένας sniper και μου έριχνε.Κάθε φορα  που πέθαινα και ξανα έμπαινα στο παιχνίδι ήταν κάπου εκεί κοντά και μου έριχνε συνέχεια...αφου έγινε αυτό 5-6 φορές είπα να του στείλω τους Mercenaries ...αφου τον καθάρισαν ο τύπος άρχισε να γραφει διαφορα υβριστικά μηνύματα και τον έβρισα με ότι λέξεις μου ερχόταν στο μυαλό εκείνη την ώρα ...τωρα...υπαρχει περίπτωση να μου κάνει κανα report η οτιδήποτε...μη φάω κανα ban αυτό φοβάμαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο διαμερισματάκι πήρες; 

 

Λυστε μου μια απορια για το online

 

Μας εχει να αγορασουμε αυτοκινητα κλπ. Αγορασα ενα σπιτι, εκλεψα ενα αυτοκινητο, το εβαλα στο γκαραζ και μολις ξαναβγηκα ειχε gps πανω του. Οποτε πιο το νοημα να αγορασουμε αυτοκινητα; Ισως τα πολυ ακριβα να μην τα βγαζει, αυτο δεν το ξερω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε το ποστ μου στην σελίδα 221 του thread.

 

Το ειδα το ποστ σου φιλε μου πριν ποσταρω.Δεν ισχυει τουλαχιστον για μενα. Το windows 7 platform ειναι εγκατεστημενο! Αλλη γνωμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει bug στο πρώτο heist με το Λέστερ μετά από την τράπεζα που πάμε και την τσεκαρουμε εξωτερικά. Έχει βρει κανείς λύση; Το παιχνίδι δεν κολλάει ακριβώς, απλά δεν ακούει σε κανένα πλήκτρο.. Αυτό γίνεται μόλις επιστρέψουμε στο γκαράζ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει bug στο πρώτο heist με το Λέστερ μετά από την τράπεζα που πάμε και την τσεκαρουμε εξωτερικά. Έχει βρει κανείς λύση; Το παιχνίδι δεν κολλάει ακριβώς, απλά δεν ακούει σε κανένα πλήκτρο.. Αυτό γίνεται μόλις επιστρέψουμε στο γκαράζ..

 

Ναι μου συνέβη και εμένα και ξαναέκανα το heist.

Γενικά έχει θέματα το online, τα heists δεν αξίζει να τα κάνεις με τυχαία άτομα μιας και τις περισσότερες φορές είναι αποτυχία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα χαμηλοτερα settings (ολα Normal - OFF) σε 720/768p καπως θα το τρεξει, αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα το ευχαριστηθεις.

 

@GIOVINCO Κλεισε το Reflection MSAA, αχρηστο σου ειναι.

Με τη δευτερη μπαρα (Population Variety) στο 0% θα βλεπεις πολυ συχνα τα ιδια οχηματα και τους ιδιους πεζους, δοκιμασε να την ανεβασεις λιγο. (Δεν εχει επιπτωση στις επιδoσεις, αλλα θελει VRAM).

Μια χαρα σου τρεχει κατα τ'αλλα.

Ευχαριστώ φίλε. Θα κάνω μια προσπάθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...