Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 6,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά στο xbox 360 θυμάμαι είχε αυτόματο aim αλλά μπορούσες παράλληλα να το κάνεις και λίγο free aim,ποιά επιλογή διαλέγω γιατί παίζω με χειριστήριο και είναι δύσκολο το σκέτο free aim.Επιπλέον μου έχεις στις ρυθμίσεις το παλιό xbox 360 controller,πώς μπορώ να έχω του xbox one?Το παιχνίδι σε σχέση με το 360 που έπαιζα παλιότερα,δείχνει τρομερά βελτιωμένο και πάει πάρα πολύ καλά στην 970 μου με όλα very high.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το εχω παιξει και στο 360,με το pc της υπογραφης θα κανω κατι ή μην το δοκιμασω καν?Αν πρεπει να το παιξω με τα ιδια γραφικα σαν του 360[πχ medium],αστο δεν αξιζει πιστευω η ταλαιπωρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και το εχω παιξει και στο 360,με το pc της υπογραφης θα κανω κατι ή μην το δοκιμασω καν?Αν πρεπει να το παιξω με τα ιδια γραφικα σαν του 360[πχ medium],αστο δεν αξιζει πιστευω η ταλαιπωρια.

Εχεις καλο επεξεργαστη αν και παλιος ειναι απο αυτους που κρατανε γερα ακομα και τωρα. Η Gpu σου ειναι επισης πολυ αξιολογη για αυτα που προσφερει και το κοστος της,το μονο που θα μπορουσες λιγο να βελτιωσεις ειναι να πηγαινες σε 8Gb ram. παρολα αυτα το Pc σου ειναι παραπανω απο ικανο για να σου προσφερει εμπειρια καλυτερη απο τις νεες κονσολες,για το δε 360 δεν το σχολιαζω καν η μερα με την νυχτα.

 

Επισης για τα Controller που αναφερθηκαν πιο πισω το παν ειναι τα χρηματα και μετα η εγγυηση.

 

Το Logitech F310 ειναι το καλυτερο αξιολογο εσυρματο Gamepad,συμβατο με ολα τα παιχνιδια του Pc(αυτα που υποστηριζουν τουλαχιστον gamepad :P)κατω των 25ευρω και με την μεγαλυτερη εγγυηση στα gamepad δηλαδη 3χρονια.

Οποιος λοιπον θελει την καλυτερη αλλα και φθηνοτερη επιλογη εσυρματου gamepad με μεγαλη κιολας εγγυηση για οσους το κοιταζουν αυτο,παει σε αυτο. Το δε 360 ειναι η δευτερη επιλογη στα 32+ευρω καλη προταση για τα χρηματα του.

 

Το XboxOne αν και παρα πολυ καλο,εχει το κακο οτι προσωρινα μεχρι να βγει φετος ο ανταπτορας για ασυρματο αποτελει την ακριβοτερη επιλογη ενσυρματου gamepad,καθως ειναι σχεδον 2πλασια η τιμη του απο το F310. Παρολα αυτα ειναι παρα πολυ καλο και ποιοτικο για οποιον δεν εχει οικονομικο θεμα.

 

Στα ενσυρματα τωρα υπαρχει το 360 στα 40ευρω το οποιο ομως οπως και το Logitech F710 λειτουργουν με μπαταριες,αρα για καποιον που θα αγορασει επαναφορτιζομενες μπαταριες ανεβενει λιγο ακομα το κοστος.

Υπαρχει και το 360 wireless Plug n play,αλλα σε αυτα ξεφευγει παρα πολυ η τιμη του.

 

 

Εγω προσωπικα μαλλον με βλεπω να παιζω σε Gamepad περισσοτερο καθως και τα προηγουμενα σε αυτο τα επαιζα και με βολεψε αρκετα,δεν ξερω βεβαια για την πρωτου προσωπου καμερα που εκει λογικα βολευει περισσοτερο το ποντικι και πληκτρολογιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει τροπος να βαλεις δικα σου κομματια  μουσικης να παιζουν στο ραδιο οπως μπορουσες να το κανεις αυτο σε καποιες παλαιοτερες εκδοσεις? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δουλευει και ασυρματα και ενσυρματα με τα Windows και φορτιζει μεσω USB. Για ασυρματα θα χρειαστεις και ενα EDR Bluetooth USB Adapter, οπως και αυτο το προγραμματακι.

 

Για το ds4, το bt adapter πρεπει να λεει EDR απο διπλα? Δηλαδη στο skroutz οσα λενε EDR ειναι συμβατα?

Επισης το ds4 ειναι plug n play για το gtav?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσωπικα μαλλον με βλεπω να παιζω σε Gamepad περισσοτερο καθως και τα προηγουμενα σε αυτο τα επαιζα και με βολεψε αρκετα,δεν ξερω βεβαια για την πρωτου προσωπου καμερα που εκει λογικα βολευει περισσοτερο το ποντικι και πληκτρολογιο.

Τα fps για μένα ηταν απο τους τελευταίους μου ενδοιασμούς αλλά από τη στιγμή που αποφάσισα να δοκιμασω far cry 4 (μιας και αρχικά ο χειρισμός με ποντίκι είχε θέματα, αλλά με controller δούλευε σωστά από τη πρώτη μέρα) και τελικά συνήθισα και σε dying light συνέχισα ήδη ψημένος πλέον χωρίς το παραμικρό πρόβλημα ούτε και τα fps δε με αποτρέπουν για χειριστήριο προκειμένου να παίζω σε τηλεόραση

 

Fps με ποντίκι μόνο αν παίζω ενάντια σε ανθρώπους και σαν τελευταίο κάστρο έχουν μείνει τα strategy που αντικειμενικά δεν παίζω πολλά

 

Η τηλεόραση και το ασύρματο χειριστήριο πλέον είναι για μένα η default επιλογή, η μεγάλη οθόνη έστω και 1080 είναι τελείως άλλη φάση, όποτε βάζω καμιά φορά να παίξω σε monitor ξενερωνω

 

Ανυπομονω πλέον να μπορέσω κάποια στιγμή να παίζω σε 4Κ TV και να έχω και ενα monitor (όχι κάτι το ιδιαίτερο κάνα φθηνό ips) για τις βασικές δουλειές

 

Άπαξ και μπει η τηλεόραση στο PC δεν υπάρχει γυρισμος και σε 1080 είναι αρκετά προσιτή αγορά ακόμα και τώρα

 

Αναβαθμίζεις την οπτική σου εμπειρία κατά πολύ χωρίς να επεμβεις ουσιαστικά και να αναβαθμίσεις το υπόλοιπο hardware σου.

Καλύτερα να δώσεις 300€ να πάρεις μια τηλεόραση παρά κάρτα για να παίζεις με λίγα παραπάνω settings σε ένα 23-24αρι μόνιτορ

 

Για τα 27αρια 2Κ δεν έχω άποψη αλλά λόγω κόστους και λόγω του ότι είναι ημίμετρα στην ουσία και μια ενδιάμεση κατάσταση για το 4Κ που είναι ο απώτερος στόχος, απλά τα προσπερνάω

 

Σορρυ για το off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει τροπος να βαλεις δικα σου κομματια  μουσικης να παιζουν στο ραδιο οπως μπορουσες να το κανεις αυτο σε καποιες παλαιοτερες εκδοσεις? 

Φυσικά!

 

Βάζεις τα κομμάτια που θες στον φάκελο:

έγγραφα-->Rockstar Games--> GTA V--> User Music

και μετά στην επιλογή σταθμού επιλέγεις το self radio (αν θυμάμαι καλά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oh shit! Για την αναλυση αυτη ειναι overkill το PC σου.. :P

κ όμως στα παιχνίδια που παίζω δυστυχώς με κόβει ο συνδιασμός επεξεργαστή-μητρικής πχ BF4.

στα μισά με κόβει το κακό port στα υπόλοιπα μισά με κόβει η Vram κάπου στο ενδιάμεσο είναι τα καλά γραμμένα παιχνίδια

τέλος πάντων, θα περιμένω να δω μέχρι το καλοκαίρι πως θα πάει η κατάσταση απο χρηματική άποψη μήπως και πάρω φτηνότερα τη retail έκδοση να γλυτώσω το κατέβασμα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά!

 

Βάζεις τα κομμάτια που θες στον φάκελο:

έγγραφα-->Rockstar Games--> GTA V--> User Music

και μετά στην επιλογή σταθμού επιλέγεις το self radio (αν θυμάμαι καλά)

Κατα πασα πιθανότητα θα εχεις κολλήματα στο game σου αμα το ενεργοποιησεις, οποτε θα ηταν καλύτερα να περιμένεις να το φτιάξουν αυτο.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο φουλ ολα ε; Νερό κιολας...μαλιστα.

 

ρε συ, ναι. Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος 1680x1050 παίζω.

 

Να τραβήξω βιντεάκι με fraps να σας το δείξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ όμως στα παιχνίδια που παίζω δυστυχώς με κόβει ο συνδιασμός επεξεργαστή-μητρικής πχ BF4.

στα μισά με κόβει το κακό port στα υπόλοιπα μισά με κόβει η Vram κάπου στο ενδιάμεσο είναι τα καλά γραμμένα παιχνίδια

τέλος πάντων, θα περιμένω να δω μέχρι το καλοκαίρι πως θα πάει η κατάσταση απο χρηματική άποψη μήπως και πάρω φτηνότερα τη retail έκδοση να γλυτώσω το κατέβασμα :-D

 

Ναι βρε καταλαβαινω, για πλακα το ειπα το overkill. Στην αναλυση που παιζεις θα εισαι ~60% πανω σε αποδοση, σε σχεση με τα 1080p.

Προβλεπω Medium Textures και Shadows (λογο VRAM) και τα αλλα στο High.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Federacion Τι εστι για σενα το full ολα? :P Γίνεται με την 580,ουτε καν τα textures σε very high θα εχεις, but anyway. Αμα στα ματια σου ειναι ολα νερο, τοτε νερο, αλλα full δεν είναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...