Προς το περιεχόμενο

Grand Theft Auto V [GTA 5][PC]


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε τι ανάλυση φίλε μου? 1440p? Γενικά είναι αρκετά απαιτητικό από cpu. Έκλεισα το HT στον ι7 στα 4.2 και έβλεπα κάτι 80-90%. Στο loading χτυπούσαν 100% και οι 4 πυρήνες

1080p

 

Είναι πολύ βαρύ το παιχνίδι εκτός πόλης. Μιλάμε να τα έχεις σχεδόν ΟΛΑ τα details ανοιχτά βέβαια, υπερ-μάξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εστι για σενα το full ολα? :P Γίνεται με την 580,ουτε καν τα textures σε very high θα εχεις, but anyway. Αμα στα ματια σου ειναι ολα νερο, τοτε νερο, αλλα full δεν είναι :P

 

Σε 1680x1050 Max Graphics settings χωρις τα Advanced Graphics και χωρις MSAA λογικα το σηκωνει η GTX580 κι ας υπερβει τη VRAM της. Τωρα το τι εννοει νερο δεν ξερω.. Στην πολη παντως καλα θα παιζει πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Federacion Τι εστι για σενα το full ολα? :P Γίνεται με την 580,ουτε καν τα textures σε very high θα εχεις, but anyway. Αμα στα ματια σου ειναι ολα νερο, τοτε νερο, αλλα full δεν είναι :P

Κοίτα εντός παιχνιδιού που το έχω μόλις μια μέρα όλες τις ρυθμίσεις τις έχω τέρμα. Έχει κ άλλου ρυθμίσεις;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Νερό εννοώ σχεδόν πάντα 60 fps.

Νομίζω όλοι αυτό θα πρέπει να εννοούμε έτσι;

Δεν το μέτρησα ακόμη αλλά αυτή την αίσθηση έχω.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Δουλευει και ασυρματα και ενσυρματα με τα Windows και φορτιζει μεσω USB. Για ασυρματα θα χρειαστεις και ενα EDR Bluetooth USB Adapter, οπως και αυτο το προγραμματακι.
 
Για το ds4, το bt adapter πρεπει να λεει EDR απο διπλα? Δηλαδη στο skroutz οσα λενε EDR ειναι συμβατα?
Επισης το ds4 ειναι plug n play για το gtav?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανήλθε στο Link.png Site: nuuvem αλλά, δεν ξέρω αν το έλεγε και πριν, γράφει region locked. Θα υπάρξει θέμα; Το έχει πάρει κανείς;

 

Το γράφει πως είναι μόνο για Βραζιλία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα εντός παιχνιδιού που το έχω μόλις μια μέρα όλες τις ρυθμίσεις τις έχω τέρμα. Έχει κ άλλου ρυθμίσεις;

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Νερό εννοώ σχεδόν πάντα 60 fps.

Νομίζω όλοι αυτό θα πρέπει να εννοούμε έτσι;

Δεν το μέτρησα ακόμη αλλά αυτή την αίσθηση έχω.

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Επειδή μόλις τσέκαρα και τις λοιπές ρυθμίσεις παρα κάτω, όντως φουλ όλα (εκτός από το ΑΑ) μετρημένα με ρίχνει στα 28-30 fps που είναι playable μεν, αλλά θα κάνω κάποιες τελικά υποχωρήσεις αναγκαστικά.

 

Οπότε ναι νερό δεν είναι, είμουν βιαστικός και σας ζητώ συγγνώμη.

 

Παρεπιμπτόντως ομόρφυνε αρκετα το παιχνιδακι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,Ειμαι σε μια αποστολη με τον μικλε και τον τρεβορ σε αυτη:

 

Εκείνη που πρέπει να ρίξεις το αεροπλάνο

 

Και πάντα οταν την τελειώνω μου κρασαρει το game την έχω κανει 4 φορές κρασσαρει οταν παει να αλλαξει στον φρακλιν.

Τι μπορώ να κάνω ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή μόλις τσέκαρα και τις λοιπές ρυθμίσεις παρα κάτω, όντως φουλ όλα (εκτός από το ΑΑ) μετρημένα με ρίχνει στα 28-30 fps που είναι playable μεν, αλλά θα κάνω κάποιες τελικά υποχωρήσεις αναγκαστικά.

 

Οπότε ναι νερό δεν είναι, είμουν βιαστικός και σας ζητώ συγγνώμη.

 

Παρεπιμπτόντως ομόρφυνε αρκετα το παιχνιδακι.

Και εάν βγείς εκτός πόλης θα πέσει στα 10 :) Είναι βαρύ το παιχνίδι και ακόμη και η 980 λυγίζει. Άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε η R* giveaway ένα pc που όπως λέει τρέχει το GTA V ultra 4K 60FPS. Αν θυμάμαι καλά είναι με εξής hardware :

I7 5930

16GB DDR4

2x Titan X

SSD 250gb

 

Δηλαδή σε ένα pc που το κόστος του φτάνει τα 5000+€ για να το τρέχεις ultra! Μα καλά είναι δυνατόν να έχουμε τόσα χρήματα να στήσουμε ένα τέτοιο μηχάνημα για παίξουμε το game στα ultra και για κάθε παιχνίδι που βγαίνει να θέλει δικό του pc ? Που πάμε...?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλε η R* giveaway ένα pc που όπως λέει τρέχει το GTA V ultra 4K 60FPS. Αν θυμάμαι καλά είναι με εξής hardware :

I7 5930

16GB DDR4

2x Titan X

SSD 250gb

 

Δηλαδή σε ένα pc που το κόστος του φτάνει τα 5000+€ για να το τρέχεις ultra! Μα καλά είναι δυνατόν να έχουμε τόσα χρήματα να στήσουμε ένα τέτοιο μηχάνημα για παίξουμε το game στα ultra και για κάθε παιχνίδι που βγαίνει να θέλει δικό του pc ? Που πάμε...?!

Όταν έχεις τέτοιο πύργο, και έχεις σκάσει 5 χιλιάρικα όπως είπες, έχεις και ένα 4K monitor, οπότε καταλαβαίνεις ότι τα χρήματα δεν είναι το πρόβλημα για αυτή την περίπτωση.

 

Τα 4Κ όπως και να το δεις, δεν είναι mainstream ανάλυση και δεν μπορούν να την απολαμβάνουν οι περισσότεροι ανά τον κόσμο.

Είναι πολλά τα λεφτά, λίγα τα games που όντως αξίζουν και έχουν φτιαχτεί για να παίζουν σε τέτοιες αναλύσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 
Για το ds4, το bt adapter πρεπει να λεει EDR απο διπλα? Δηλαδη στο skroutz οσα λενε EDR ειναι συμβατα?
Επισης το ds4 ειναι plug n play για το gtav?

 

 

 

Παντου δουλευει το DS4. Εχει κατι drivers που πατανε πανω στου xbox αλλα ΚΑΝΟΥΝ ΠΑΠΑΔΕΣ!

Αφηστε που εχει και track pad, ειναι ασύρματο, ελαφρύ!!! Ουτε mouse δεν χρειαζεσαι!!!

 

To χειριστήριο δουλευει ΑΙΩΝΕΣ καλυτερα στο PC, παρα στον ΚΟΥΒΑ το PS4. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...