Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

:)

 

so what? εγω και εκατομμύρια άλλοι που το έκοψαν

οπως πάντα λεω τη γνώμη μου σύμφωνα απο εμπειρία κ όχι απο αυτά που ακούω/διαβάζω

 

κ άσχετα με το ποστ σου κάτι άλλο για το κάπνισμα που ενας χαζός εθισμός ,προσφέρει λίγα εως τίποτα και παίρνει πολλά

οποιος καπνίζει(μη πω και να πινει αλκοολ , άστο στην άκρη) και νομίζει οτι μπορεί να κατακρίνει οσους παίρνουν αναβολικά , πινουν χασις , lsd , μανιταρια και κάποια ακόμα που και που ειναι για γέλοια

 

και οι ίδιοι ειναι δέσμιοι μιας ηλίθιας συνήθειας που αρχίζει σε μικρές ηλικίες τις περισότερες φορές σαν μαγκιά/cool και καλύπτετε πίσω απο τον μανδύα του "και εσύ το κανεις" , "τόσοι το κάνουν " , "ειναι νόμιμο άρα καλό"

 

guess what , ολα τα παραπάνω και πολλά ακόμα (εκτός meth/ηρωίνης κ κάτι ψιλά ) ειναι πολυ λιγότερο βλαβερά για εμας κ τους γύρω μας απο το τσιγάρο. Για την ακρίβεια ολα αυτά μαζι δεν πλησιάζουν την βλαβερότητα του τσιγάρου.

 

η Ελληνική κοινωνία λειτουργεί με στρουθοκαμιλισμό by default, δώστους πρέζα στα περίπτερα κ θα κερνάνε πρέζα τα παιδιά τους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλημερα κοσμε.δεν ειχε μαρμελαδα κι ετσι θα φαω μακαρονια απο χθες γιατι με τσαι μονο δεν βγαινει.

 

δεν ξερω αν φταιει η βροχη ή το οτι ακομα δεν εχω δουλεια αλλα ειμαι depressed...αντε να βγει το sims 4 να σκασει κανα χαμογελο.

black-and-white-chris-brown-depressed-gi

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

so what? εγω και εκατομμύρια άλλοι που το έκοψαν

οπως πάντα λεω τη γνώμη μου σύμφωνα απο εμπειρία κ όχι απο αυτά που ακούω/διαβάζω

 

 

 

 

εγώ έκοψα το κάπνισμα αλλα όχι τα άλλα

έκανα ενα ξεσκαρτάρισμα και βρήκα οτι το μόνο που μου έκανε κακό ηταν αυτό

και έτσι ακόμα κ τώρα που θα μπορούσα να καπνίζω κ πάλι δεν το κάνω κ ουτε πρόκειται

προτιμώ ολα τα άλλα που δεν τολμάνε οι περισότεροι ούτε να δοκιμάσουν(δεν έχουν σχέση με το γυμναστήριο κλπ) λογο οτι ειναι άσχετοι και παραπληροφορημενοι και να σφυζω απο υγεία/ομορφιά/δύναμη με τον συνολικό τρόπο ζωής μου

 

 

από την προσωπική εμπειρία μέχρι το παίζω ιστορία γιατί εγώ ξέρω κι εσείς όχι (αλήθεια πως ξέρεις; σπούδασες; ) είναι μεγάλη η απόσταση. πόσο μάλλον όταν δεν μας αναφέρεις ποια είναι τα άλλα και το αφήνεις στο φλου.

 

Κοινώς να χαμε να λέγαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ

 

Βρήκα ενα επιστημονικο περιοδικό που με ενδιαφέρει και λέω , ας δω πόσο είναι η συνδρομή .

 

150$ / έτος  as individual

 

Δε λέω , το περιοδικό ειναι κορυφή αλλα δε θελω να δωσω ετσι λεφτα που δεν τα δουλεψα εγω αλλα είναι απο των γονιών μου .

 

πφφ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από την προσωπική εμπειρία μέχρι το παίζω ιστορία γιατί εγώ ξέρω κι εσείς όχι (αλήθεια πως ξέρεις; σπούδασες; ) είναι μεγάλη η απόσταση. πόσο μάλλον όταν δεν μας αναφέρεις ποια είναι τα άλλα και το αφήνεις στο φλου.

 

Κοινώς να χαμε να λέγαμε.

καλά ναι τζάμπα τα έγραψα

έπρεπε να πω απλά οτι οποιος θέλει να το κόψει το κόβει ,κ οτι η δικαιολογία δεν μπορώ ειναι δικαιολογία του κώλου άρα ο storm μπορεί να το κόψει άνετα αμα γουστάρει να το κόψει και αφου οπως ειπε ειναι συνειδητή επιλογή why not?

πολλές φορές πέφτουμε στην παγίδα να πιστεψουμε οτι επειδή δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς κάτι δεν μπορούν κ οι άλλοι.

όσο για τις σπουδές και το ιστορία που λες κάποια πράγματα ειναι εμπειρίες και μόνο εμπειρικά τα καταλαβαίνεις , όσο διαβάζεις για αυτά θα παραμένεις άσχετος με το θέμα.

 

ειναι οπως οι γυναίκες που μιλάνε για στρατό, κάπου τα διάβασαν/άκουσαν αλλα αυτό που διάβασαν ηταν η άποψη κάποιου τρίτου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ναι τζάμπα τα έγραψα

έπρεπε να πω απλά οτι οποιος θέλει να το κόψει το κόβει ,κ οτι η δικαιολογία δεν μπορώ ειναι δικαιολογία του κώλου άρα ο storm μπορεί να το κόψει άνετα αμα γουστάρει να το κόψει και αφου οπως ειπε ειναι συνειδητή επιλογή why not?

πολλές φορές πέφτουμε στην παγίδα να πιστεψουμε οτι επειδή δεν μπορούμε να κάνουμε εμείς κάτι δεν μπορούν κ οι άλλοι.

όσο για τις σπουδές και το ιστορία που λες κάποια πράγματα ειναι εμπειρίες και μόνο εμπειρικά τα καταλαβαίνεις , όσο διαβάζεις για αυτά θα παραμένεις άσχετος με το θέμα.

 

ειναι οπως οι γυναίκες που μιλάνε για στρατό, κάπου τα διάβασαν/άκουσαν αλλα αυτό που διάβασαν ηταν η άποψη κάποιου τρίτου

Είπε κανείς πως δεν μπορεί να το κόψει; εμείς απλά του γράψαμε πως είναι πολύ νωρίς να εκτεθεί σε τσιγάρα και ότι μπορεί να μπει σε πειρασμό να υποκύψει.

όσο για το εμπειρικά έχει μια βάση αυτό που λες αλλά  αν είναι έτσι δεν θα χρειάζοταν οι σχολές και οι σπουδές,οι σχολές είναι η βάση και η μετέπειτα εμπειρία,η εξέλιξη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κυράμ σε πειράζω , ακομα να με μάθεις ? :-D
:3

πάω να φάω μια κατσαρόλα μακαρόνια με κιμά κ επανέρχομαι
έχω να φάω απ τσι 6 το πρωί αν εξαιρέσεις δυο μπανάνες και δυο μηλα που έφαγα στις 11 και έχω λυσσάξει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω να φάω απ τσι 6 το πρωί αν εξαιρέσεις δυο μπανάνες και δυο μηλα που έφαγα στις 11 και έχω λυσσάξει

 

 

Και συ μπανάνες? Και γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω να φάω απ τσι 6 το πρωί αν εξαιρέσεις δυο μπανάνες και δυο μηλα που έφαγα στις 11 και έχω λυσσάξε

 

μπανανα συκο.o συνδυασμος.

και χορταινει και ειναι τοσσσοοοοο γλυκκκααααα :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πράγμα να γίνεται το γάλα γιαούρτι, σφραγισμένο, στο ψυγείο, στους 15 βαθμους εξωτερική θερμοκρασία, πριν καν περάσει η ημερομηνία λήξης μόνο σ'αυτή τη χώρα το βλέπω.. 

Ελλάδα ποτέ δεν έχω δει γάλα να χαλάει έτσι γρήγορα. Εδώ κάθε φορά αν δεν το πιείς 2 μερες μετά που το πήρες και σφραγισμένο σε ψυγείο να είναι χάλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαλ, τα ραδιοκύματα απορροφώνται από το νερό, ακριβώς η λειτουργία του φούρνου μικροκυμάτων. Όταν βρέχει και η υγρασία είναι στα χαι της..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...