Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Αυτό το πράγμα να γίνεται το γάλα γιαούρτι, σφραγισμένο, στο ψυγείο, στους 15 βαθμους εξωτερική θερμοκρασία, πριν καν περάσει η ημερομηνία λήξης μόνο σ'αυτή τη χώρα το βλέπω.. 

Ελλάδα ποτέ δεν έχω δει γάλα να χαλάει έτσι γρήγορα. Εδώ κάθε φορά αν δεν το πιείς 2 μερες μετά που το πήρες και σφραγισμένο σε ψυγείο να είναι χάλασε.

Παλια επερνα χαρτοκουτα φρεσκο γαλα και μετα απο 2 μερες που το ανοιγα βρωμαγε. Το συζηταγα με τους δικους μου και εψαξαν και καπου βρηκαν οτι :

Οι γαλακτοβιομηχανιες μπορουν ΝΟΜΙΜΑ να επανα-αποστειρωνουν το γαλα που δεν εχει πουληθει

Εχεις ενα χαρτοκουτο γαλα που ειναι κοντα στην ημερομηνια ληξης ή εχει ληξει εδω και 1-2 μερες. Δεν εχει ανοιχτει /πουληθει. Το σουπερμαρκετ το επιστρεφει στην εταιρια, η εταιρια το ξανα-αποστηρωνει οπως ειναι και το ξαναστελνει για πουλημα.

Αυτο μπορει να γινει 2-3 φορες ή και 4

Τσεκαρε χαρτοκουτα γαλα, απο κατω εχουν κατι μπλε αριθμους τυπωμενους που φαινονται μεταγενεστεροι και ειναι στη σειρα 1 2 3 . Ε, αυτο ειναι ποσες φορες εχει παει-ερθει το γαλααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Και ολα αυτα νομιμαααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Τι χαρααααααααααααααα!!!!!!

Αυτο ισχυει μονο στα χαρτοκουτα φρεσκο γαλα. Στα πλαστικα μπουκαλια φρεσκο γαλα, οχι.

//

τα ταμεια της ΔΕΗ θα δουλευουν μονο Δε-Τε-Πα για πληρωμες λογαριασμων λεει. wtf !

//

πηρα green cola να δοκιμασω

//

παρα πολλες δουλειες μαζεμενες, βαρεθηκα ρε, θελω λιγο ησυχια να αραξω με nodejs και τα ρεστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συ μπανάνες? Και γω

B)

 

μπανανα συκο.o συνδυασμος.

και χορταινει και ειναι τοσσσοοοοο γλυκκκααααα :wub:

δερφούλαμ συκα δεν τρώω γιατι μικρός ειχα βρει σε ενα σκουλίκια και μου έμεινε απο τότε 

αλλα δεν ειναι θέμα να χορτάσω ,στις 6 το πρωί μισό κιλό μηλόπιτα με τον καφέ μου στις 11 μπανάνες και μηλα , μετά μια κατσαρόλα μακαρόνια με κιμά για μεσημέρι και χωριάτικη με φέτα, μια απ τα ίδια για το βράδυ και πριν τον ύπνο μισο κιλό γιαούρτι με κανέλα

και μια μπουκάλα κοκα λαιτ με παγάκια :3

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τσεκαρε χαρτοκουτα γαλα, απο κατω εχουν κατι μπλε αριθμους τυπωμενους που φαινονται μεταγενεστεροι και ειναι στη σειρα 1 2 3 . Ε, αυτο ειναι ποσες φορες εχει παει-ερθει το γαλααααααα!!!!!!!!!!!!!!

Και ολα αυτα νομιμαααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Τι χαρααααααααααααααα!!!!!!

Αυτο ισχυει μονο στα χαρτοκουτα φρεσκο γαλα. Στα πλαστικα μπουκαλια φρεσκο γαλα, οχι.

παιζει να μην υπάρχει μεγαλύτερο ελληνιο hoax απο τους τυπωμενους αριθμούς.

Μιλάω για πλαστικό μπουκάλι.

 

και ποιος τρέχει τώρα στο ταχυδρομείο με τον απάλευτο τον ταχυβρώμο στου λουσιφερ τη μάνα;

 

4 χλμ για το πακέτο και 4 να γυρίσω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ

 

Βρήκα ενα επιστημονικο περιοδικό που με ενδιαφέρει και λέω , ας δω πόσο είναι η συνδρομή .

 

150$ / έτος  as individual

 

Δε λέω , το περιοδικό ειναι κορυφή αλλα δε θελω να δωσω ετσι λεφτα που δεν τα δουλεψα εγω αλλα είναι απο των γονιών μου .

 

πφφ

Ποιο είναι εάν επιτρέπεται;

Γιατί στα 13$ φαίνεται λογική τιμή για επιπέδου SciAM/Nature.

 

καλημερα κοσμε.δεν ειχε μαρμελαδα κι ετσι θα φαω μακαρονια απο χθες γιατι με τσαι μονο δεν βγαινει.

 

δεν ξερω αν φταιει η βροχη ή το οτι ακομα δεν εχω δουλεια αλλα ειμαι depressed...αντε να βγει το sims 4 να σκασει κανα χαμογελο.

 

Με συγχωρείς κιόλας,αλλά είτε μαρμελάδα είτε μακαρόνια;Τι περίεργα γούστα είναι τούτα; :S

Περαστικά στο θέμα κατήφεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το ποδήλατο θα πάω. Αλλά σήμερα τίγκα στις δουλειές.

 2 πλυντήρια + άπλωμα , να μαγειρέψω, να πάω να πάρω κρέατα, να πάω να κάνω βιβλιοδεσία, να τα πάρω να τα πάω εκεί που πρέπει, να πάρω το πακέτο, να αλλάξω σεντόνια, και το βράδυ για χαλάρωση να κάνω συντήρηση στο ποδήλατο. Και κάπου ανάμεσα να καλέσω στη δουλειά γιατί έχω ένα μήτιγκ.

 

Είμαι η Μαίρη Παναγιωταρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...