Προς το περιεχόμενο

The Official Off Topic Thread


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • viper2005

    3016

  • nicoc89

    2388

  • revolver1990

    1933

  • TriLoBiTe

    1810

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Η περιπέτεια που λέγεται "ανανέωση διαβατηρίου"...

 

Βγάλε φωτό,τρέχα ΔΟΥ-στήσου ουρά,τρέχα αστυνομία-ξαναστήσου ουρά.

 

Περνάνε 5 μέρες...περνάει μια βδομάδα...περνάνε 10 μέρες και η online εφαρμογή να λέει οτι δέν καταχωρήθηκε ποτέ αίτηση.

 

Προβληματίζομαι ταμάλα και πάω στην αστυνομία.Ο φωτομαλάκας τα είχε κάνει σκατά και οι φωτογραφίες κόπηκαν λόγω "κακού φωτισμού".Κινητό/σταθερό είχα δώσει κανονικά,ούτε που ασχολήθηκαν για ενημέρωση.

 

Ο μπατσομαλάκας,θεώρησε οτι μία βλακεία δέν ήταν αρκετή,οπότε ολοκλήρωσε το κλάστερφακ βάζοντας λάθος όνομα στην αίτηση απόρριψης.Απο Γεωργάτος Γιώργος > Γεωργάκος Αθηνά.

 

Οπότε θα πρέπει να:

-ξαναβγάλω φωτογραφίες (10 ευρώ)

-ξαναβγάλω παράβολο στη ΔΟΥ (5 ευρώ)

-ξαναστηθώ στην ουρά

-ελπίσω οτι θα ξεμπλέξουν τα μπούτια τους,γιατί πρέπει πρώτα να μου "ξεχρεώσουν" την παλιά αίτηση,πρίν προχωρήσουν σε νέα.

 

και εγώ πετάω 1/11...

 

kill-you-fuck-the-body.jpg

 

Για παράβολο e-paravolo @ gsis & πληρώνεις με κάρτα & εκτυπώνεις και είσαι κομπλέ (το ίδιο έκανα για αλλαγή ταυτότητας).

Για τις φωτογραφίες μερικοί φωτογράφοι καλύπτουν περιπτώσεις απόρριψης (τουλάχιστον έτσι μου είπε ο δικός μου), τσέκαρε το...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στην εφορία παράβολο ??? Άλλαξε το καθεστώς ???

 

 

Σε αλλά νέα που λέει και μια ψυχή η μέρα κυλάει όμορφα και δε μπορώ να πιάσω τίποτα

 

απορώ πώς κρατιέσαι για να μην το σκάσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι στην εφορία παράβολο ??? Άλλαξε το καθεστώς ???

 

 

Σε αλλά νέα που λέει και μια ψυχή η μέρα κυλάει όμορφα και δε μπορώ να πιάσω τίποτα

σπάστο με καρφίτσα! 

εγώ αμα το πάθω το σπάω με τα δόντια

 

----------

 

fresh !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τέσσερις (4) μέρες το βγάζουν το διαβατήριο.Όταν όμως δουλεύεις 10 ήμερο σερί 7:00~16:00 (effectively ξυπνάς 5:00 και γυρνάς σπίτι 17:00),είναι και πράγματα που πρέπει να κάνεις...όπως πχ. μαγείρεμα.

Επίσης η φύση της δουλειάς μου δέν μου επιτρέπει να ξέρω a priori πότε και πόσες μέρες άδειας θα έχω.Θεωρώ τυχερό τον εαυτό μου που το γνώριζα 20 μέρες πριν!

 

Απο εκεί και πέρα,περιμένω οτι ο κάθε κόπανος θα κάνει την δουλειά του... για την οποία και πληρώνεται και όχι οτι θα μπεί σε full retard mode.

>4 ημερες

>ελλαδα

 

Pick one =]

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το ανέφερε τις προάλλες ο rabbit, δε σημαίνει πως πρέπει να postάρετε photos από /wtf χωρίς spoiler.

Στέλνω photos απο /wtf σε άγνωστους φίλους στο fb σε ανύποπτο χρόνο.

 

 

 

 

Οι μισοί με έχουν διαγράψει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...