Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω να νοικιάσω χρόνια, αλλα back in the day όλοι είχανε "κανόνα"=όριο: 2ημερο αν θυμάμαι καλά- κι από 'κει και πέρα έμπαινε "πρόστιμο" -μισό ευρώ?- για κάθε έξτρα μέρα.

 

Αλλά ποιος ο λόγος να θέλεις να το κρατήσεις 6 μήνες? Φτιάχνεις ένα "αντίγραφο ασφαλείας" (sic) και το επιστρεφεις στην ώρα του. Άσε που για τόσο μεγάλο διάστημα, δεν παίζει, θα είχαν βαρέσει κανένα τηλεφώνημα να τσεκάρουν. Εκτός αν άλλαξε τόσο το σύστημα πια...

 

Τοσο χρονικο διαστημα δεν υπαρχει λογος οχι , εκτος αν καποιος το εχει ξεχασει για πολυ καιρο και μετα απο την μη δυνατοτητα αποπληρωμης χρεους κανει στασει πληρωμων ουσιαστικα  :P

Και ισχυει αυτο που λες .Βεβαια εγω τις κραταω αρκετα μερικες φορες γιατι τις δινω και στο αδελφο μου πχ η σε κανα φιλο  και μοιραζομαστε το χρηματα.Αλλα επεσα σε μια υπαλληλο που δεν ηθελε να μου νοικιασει αλλες γιατι ειχα 5,6 καθυστερουμενες.Φυσικα εκραξα αγρια αυτη την ανευθυνη επιδειξη εξουσιας και κατ' εμε και αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα  :P

Υπαρχουν και αλλα  κενα βεβαια.Τι γινεται αν καποιος υπαλληλος χρεωσει απο λαθος η εσκεμμενα dvd σε εσενα ? Πως αποδεικνυεις οτι δεν εισαι ελεφαντας ? Για να μην μιλησω για τα προσωπικα δεδομενα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά.

Έψαχνα στο νετ σε ποίο τμήμα της ΔΟΥ που ανήκω πρέπει να πάω για να πάρω φορολογική ενημερότητα και είδα ότι γίνετε και ιντερνετικα.

 

Έκανα λοιπόν λογαριασμό εκεί και μου έβγαλε ένα μήνυμα ότι πρέπει να πάω στην ΔΟΥ για να παραλάβω τον κλειδάριθμο μου.

 

Οι ερωτήσεις μου:

Εγώ δεν έχω κάνει φορολογική δήλωση θα μπορέσω να τον πάρω?

Πρέπει να πάω υποχρεωτικά στην ΔΟΥ που ανήκω? Σε ποίο τμήμα της ΔΟΥ πρέπει να πάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νοικιαζεις ενα dvd.

 

...Τι μου θύμισες! Τότε που τα νοίκιαζα σε ...πακέτα των 20 κάθε μέρα, έφτιαχνα ...αντίγραφα ασφαλείας(!!!) και τα επέστρεφα αυθημερόν!

 

Βιντεοκλαμπατζής: «Μα, πως γίνεται να βλέπεις 20 ταινίες την ημέρα;» (απονήρευτος ή ρομαντικός; )

 

Η αφεντιά μου: «Είμαι αετός εγώ παλικάρι μου! Τα βλέπω σε fast forward...»

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις τι παιζει με την emgoldex?

Εχω δει αρκετους να ασχολουνται με αυτην,και επειδη δεν την εχω ψαξει,ξερει κανεις τι παιζει?Αλλη μια πυραμιδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μου πει κάποιος πώς θα τσεκάρω αν το flash player μου είναι σωστά εγκατεστημένο για τον firefox;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρει κανείς απο που να αγοράσω μαγνήτες νεοδυμίου? χρειάζομαι έναν - δυο κυλινδρικούς 1cm διάμετρο περίπου, ~0.5cm παχος...κάποιος που νάχει ξαναπάρει δλδ. μη μου πουλήσουνε καμιά παπάτζα  ^_^

 

ps. δε τους θέλω για το σωληνάκι της βενζίνης  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτές οι εικόνες που βάζουν στο φουμπού με ποιο πρόγραμμα γίνονται; πως μπορώ δηλαδή να γράψω πάνω στις δικές μου εικόνες τις δικές μου μαλακίες;560523_417629064991619_49963232_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτές οι εικόνες που βάζουν στο φουμπού με ποιο πρόγραμμα γίνονται; πως μπορώ δηλαδή να γράψω πάνω στις δικές μου εικόνες τις δικές μου μαλακίες;560523_417629064991619_49963232_n.jpg

Υπάρχουν αρκετά εγώ προτείνω το photoscape δωρεάν και εύκολο στην χρήση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση

 

τα ide to usb cables τα παιρνουμε με τροφοδοτικο ή χωρις?

 

THANKS

Για 2.5" δίσκο δε χρειάζεσαι.

Για δίσκους που θέλουν τροφοδοσία (3.5") χρειάζεσαι. Αν διαθέτεις ήδη ή έχεις άλλο μέσο τροφοδοσίας για να του δώσεις ρεύμα, μην το πάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...