Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ήθελα την άποψή σας για το αν έχετε παρκάρει στο ελ.βενιζελος..συμφέρει απο τιμή και τετεια..θα παμε εξω για πεντε μερες 3ατομα..το κόστος αποτι ειδα ειναι25ε για να παρκαρεις στο Ρ3 μας συμφέρει απο το να παρουμε λεωφορειο-προαστιακο??

Βρίσκεις και πιο φθηνά σίγουρα. Κατέβασε το parkaround. Όλα τα parking σχεδόν, έχουν και δωρεάν shuttle bus για να σε αφήσουν έξω από το Ελ Βενιζέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ξαναρωτησω γιατί χάθηκε στο νήμα η ερώτηση.

Παρηγγειλα από GearBest,Ali κάποιες μπαταρίες και υγρά για ηλεκτρονικό τσιγάρο και νου είπαν λίγο πολύ ότι πλέον δεν μπορούν να στείλουν λόγο νέου κανονισμού για τα αεροπλάνα που βγήκε. Γνωρίζει κάποιος αυτή την απόφαση για το τι μπορούμε να παραγγείλουμε και τι όχι;

Φαντάζομαι ισχύει σε όλες τις ταχυδρομικές ότι ισχύει και στο HongKongPost:

http://www.hongkongpost.hk/en/about_us/whats_new/notices/index_id_71.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω εκτυπωτη που να μην χρειαζεται αποκλειστηκα υπολογιστη, γιατι πολλες φορες κατεβαζω αρχεια στο κινητο οπως λογαριασμους και θελω να τα εκτυπωνω κατευθειαν.

 

Υποψιν δεν εχω ουτε υπολογιστη, ουτε ίντερνετ σπιτι .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσότεροι εκτυπωτές πλέον έχουν WiFi.

Πριν αγοράσεις, ψάχνεις να δεις αν υπάρχει εφαρμογή για κινητό.

Πρόσφατα ρύθμισα έναν HP (μπλιαχ) σε ένα πελάτη μου, να τυπώνει από το κινητό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω εκτυπωτη που να μην χρειαζεται αποκλειστηκα υπολογιστη, γιατι πολλες φορες κατεβαζω αρχεια στο κινητο οπως λογαριασμους και θελω να τα εκτυπωνω κατευθειαν.

 

Υποψιν δεν εχω ουτε υπολογιστη, ουτε ίντερνετ σπιτι .

Μπορείς μέσω NFC ή wifi direct.

Εδω η σελίδα της hp που εξηγεί πως μπορείς να το κανεις.

http://www8.hp.com/us/en/m/ads/mobility/wireless-direct-printing.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο μου ειναι το p8lite οπου εχει και τις δυο λειτουργίες, αρα πρεπει να βρω εναν εκτυπωτή που να δεχρτσι απευθείας εκτύπωση απο κινητο με φθηνα αναλωσιμα.

 

Οποιος εχει δοκιμάσει καποιον, ας μου δωσει το λινκ να το παραγγειλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για θυμιστε μου λιγο την νομοθεσια.Για την αντικατασταση ελλατωματικου προιοντος (και την ολη διαδικασια ) ειναι αποκλειστικα υπευθυνο το καταστημα απο οπου αγορασες το προιον η εχουν καποιο νομικο πατημα για να σε παραπεμψουν στην εταιρεια κατασκευης (η οποια εχει πολιτικη να το αντικαθιστα και να στο φερνει σπιτι ), δηλαδη με λιγα λογια στις καλενδες ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για θυμιστε μου λιγο την νομοθεσια.Για την αντικατασταση ελλατωματικου προιοντος (και την ολη διαδικασια ) ειναι αποκλειστικα υπευθυνο το καταστημα απο οπου αγορασες το προιον η εχουν καποιο νομικο πατημα για να σε παραπεμψουν στην εταιρεια κατασκευης (η οποια εχει πολιτικη να το αντικαθιστα και να στο φερνει σπιτι ), δηλαδη με λιγα λογια στις καλενδες ? 

 

Δες εδώ:

 

Εάν εμπόρευμα που αγοράσατε οπουδήποτε στην ΕΕ αποδειχτεί ελαττωματικό ή δεν ανταποκρίνεται στα διαφημιζόμενα χαρακτηριστικά, ο πωλητής οφείλει είτε να επισκευάσει ή να αντικαταστήσει αυτό το εμπόρευμα δωρεάν είτε να σας μειώσει την τιμή ή να σας επιστρέψει τα χρήματά σας

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/index_el.htm#!

 

Ολόκληρος ο νόμος:

 

http://eur-lex.europa.eu/legal-content/EL/TXT/?qid=1444920189744&uri=CELEX:31999L0044

 

Επίσης

 

Το καινούργιο μου τηλέφωνο δεν λειτουργεί. Με ποιον πρέπει να επικοινωνήσω, με τον έμπορο ή με τον κατασκευαστή;

 

Εξαρτάται από το ποιο από τα δύο είδη εγγύησης προϊόντοςico-external-link.png θέλετε να επικαλεστείτε: τη νομική ή την εμπορική εγγύηση.

Η νομική εγγύηση είναι δεσμευτική για τον έμπορο. Ισχύει για δύο χρόνια και καλύπτει προϊόντα που έχουν αγοραστεί στην ΕΕ.

Ο έμπορος ή ο κατασκευαστής μπορούν επίσης να σας χορηγήσουν εμπορική εγγύηση, οι γενικοί και ειδικοί όροι της οποίας περιλαμβάνονται στη σύμβαση. Οι όροι της εμπορικής εγγύησης του κατασκευαστή ίσως να σας συμφέρουν περισσότερο από τους όρους της νομικής εγγύησης. Η εμπορική εγγύηση δεν αντικαθιστά τη διετή νομική εγγύηση. Ακόμη και αν σας έχει χορηγηθεί μονοετής εμπορική εγγύηση όταν αγοράζετε ένα προϊόν, μπορείτε να κάνετε χρήση της διετούς νομικής εγγύησης για να απαιτήσετε αποκατάσταση της ζημίας από τον έμπορο μετά την παρέλευση ενός έτους, αλλά εντός της διετίας από την αγορά βάσει της νόμιμης εγγύησης.

 

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees-returns/faq/index_el.htm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Yπαρχει καποιος File Host για να ανεβει ενα αρχειο 600ΜΒ? 

 

Ψαχνω για κατι που να μη θελει registers κλπ για να κατεβει το αρχειο. Επισης dropbox, drive κλπ εχουν απορριφθει (απο αυτον  που ενδιαφερεται αμεσα) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχει καποιος File Host για να ανεβει ενα αρχειο 600ΜΒ? 

 

Ψαχνω για κατι που να μη θελει registers κλπ για να κατεβει το αρχειο. Επισης dropbox, drive κλπ εχουν απορριφθει (απο αυτον  που ενδιαφερεται αμεσα) :)

 

filedropper.com

 

mediafire.com (θέλει registration μόνο για αυτόν που ανεβάζει το αρχείο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...