Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποια είναι η διάκριση μεταξύ "ηλεκτρικών" και "ηλεκτρονικών" συσκευών; Για παράδειγμα γιατί δε λέμε ηλεκτρικός υπολογιστής ή ηλεκτρονική κουζίνα; Με ρεύμα και τσιπάκια λειτουργούν και τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παίζει το pc να κολάει λόγω θερμοκρασίας γενικότερα; Δεν έχει και κανα σύστημα ψύξης της προκοπής.

 

Ναι μπορει να κολλαει αλλα μιλαμε για υψηλες τιμες , τρεξε το HWmonitor να δεις τις θερμοκρασιες .Επισης κανε ελεγχο του σκληρου δισκου με το hard disk sentinel .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι μπορει να κολλαει αλλα μιλαμε για υψηλες τιμες , τρεξε το HWmonitor να δεις τις θερμοκρασιες .Επισης κανε ελεγχο του σκληρου δισκου με το hard disk sentinel .

75 ο ένας και 79 ο άλλος. Θεωρείται πολύ αυτό; Intel Core 2 στα 1,86 GHz

 

 

Επίσης, ξέρουμε κάνα κόλπο για να μην μαζεύει μυγάκια και σκουλικάκια ο κάδος των σκουπιδιών; Δεν γεμίζει ούτε στο μισό σε 3 μέρες για να τα αλλάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

75 ο ένας και 79 ο άλλος. Θεωρείται πολύ αυτό; Intel Core 2 στα 1,86 GHz

 

 

Επίσης, ξέρουμε κάνα κόλπο για να μην μαζεύει μυγάκια και σκουλικάκια ο κάδος των σκουπιδιών; Δεν γεμίζει ούτε στο μισό σε 3 μέρες για να τα αλλάζω.

 

 

εγω ξερω ενα κολπο. Αγοραζεις μικροτερο καδο και αλλαζεις την σακουλα καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

75 ο ένας και 79 ο άλλος. Θεωρείται πολύ αυτό; Intel Core 2 στα 1,86 GHz

 

 

Αν δεν τρέχεις κάποια βαριά εφαρμογή, τότε ναι,είναι τσιμπημένες οι τιμές άλλα πιστεύω όχι τόσο ώστε να έχεις κολλήματα.Καλό είναι να βρεις την μέγιστη  θερμοκρασία λειτουργίας του επεξεργαστή (Τmax), για να δούμε πόσο απέχεις από ο όριο .

 

Τον δίσκο τσέκαρε  http://www.hdsentinel.com/download.phpκαι ρίξε και ένα καθάρισμα και αλλαγή πάστας.

 

Tι cpu usage έχεις όταν παρουσιάζονται  τα κολλήματα ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την μέγιστη πως την βρίσκω; Για τον δίσκο έκανα όλες τις δουλείες από τα Windows (defrag, ελέγχους για σφάλματα κτλ). Δεν κοίταξα για usage. Στον Chrome παρουσιαζόντουσαν τα κολλήματα (5 καρτέλες μαξ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτο /κοβεις -  ραβεις και μετατρεπεις τα mp4 σου σε οποια μορφη θελεις πανευκολα

 

 

χωρίς να θέλω να βάλω κανέναν σε κόπο.. σε περίπτωση που το ξέρετε ήδη...

 

μπορώ να βάλω υπότιτλους μ'αυτό; το έψαξα αλλά δεν το βρήκα παρόλλο που λέει κάτι για subtitles τελικά δεν βρήκα πως μπένουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτη η πικλοσαλατα που βαζουν στα cheesburgers στα Goody's τι ειναι? Εννοω που την πουλανε (μαρκα κλπ)? Δεν εχω εντοπισει κατι στα s/m.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη η πικλοσαλατα που βαζουν στα cheesburgers στα Goody's τι ειναι? Εννοω που την πουλανε (μαρκα κλπ)? Δεν εχω εντοπισει κατι στα s/m.

Αγγουρομαγιονέζα λέγεται και αν δεν την βρεις συσκευασμένη, θα την βρεις σε σούπερ μάρκετ χύμα, εκεί που κόβουν τα τυριά /αλλαντικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αγγουρομαγιονέζα λέγεται και αν δεν την βρεις συσκευασμένη, θα την βρεις σε σούπερ μάρκετ χύμα, εκεί που κόβουν τα τυριά /αλλαντικά.

Ευχαριστω :D

Επισης, αλλη ερωτηση, το Δημαρχειο Παγκρατιου που βρισκεται? Με αναζητηση στο google μου βγαζει μονο της Καισαριανης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, αλλη ερωτηση, το Δημαρχειο Παγκρατιου που βρισκεται? Με αναζητηση στο google μου βγαζει μονο της Καισαριανης..

To Παγκράτι είναι Δήμος Αθηναίων.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γατα μου ανεβαινει στο νεροχυτη και τον λερωνει. Θα μπορουσα να κανω κατι; Δε θελω να κλεινω τις πορτες της κουζινας, τις θελω ανοιχτες για να κανει ρευμα και να αεριζεται το σπιτι, και επειδη παω στην κουζινα συχνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...