Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο φορτιστής του κινητού μου έχει output 1.0A.

Αγόρασα φορτιστή αυτοκινήτου ο οποίος έχει έξοδο 2.0Α, θα έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία;

 

Επίσης με βολεύει να το φορτίζω στον υπολογιστή μέσω usb, επηρεάζει αυτό την απόδοση της μπαταρίας σε βάθος χρόνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο φορτιστής του κινητού μου έχει output 1.0A.

Αγόρασα φορτιστή αυτοκινήτου ο οποίος έχει έξοδο 2.0Α, θα έχει κάποιο πρόβλημα η μπαταρία;

 

Επίσης με βολεύει να το φορτίζω στον υπολογιστή μέσω usb, επηρεάζει αυτό την απόδοση της μπαταρίας σε βάθος χρόνου;

Το σημαντικοτερο ειναι να ειναι ιδια τα volt ολων των φορτιστων με αυτο που απαιτει η μπαταρια. Οσον αφορα τα Αμπερ, οσο περισσοτερα, τοσο μικραινει ο χρονος φορτισης. Του αυτοκινητου θα μειωσει το χρονο 50% ενω το usb του υπολογιστη θα τον αυξησει κατα 50% καθως βγαζει 0,48Α, παντα σε σχεση με τον αυθεντικο φορτιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του αυτοκινητου θα μειωσει το χρονο 50% ενω το usb του υπολογιστη θα τον αυξησει κατα 50% καθως βγαζει 0,48Α, παντα σε σχεση με τον αυθεντικο φορτιστη.

 

Πέρα απτο χρόνο φόρτισης δηλαδή δεν επηρεάζεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απτο χρόνο φόρτισης δηλαδή δεν επηρεάζεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας;

Σε γενικές γραμμές λένε ότι όσο πιο αργά φορτίζει τόσο καλύτερα. Στην πράξη δε νομίζω ότι κάνει διαφορά. Όταν περάσουν τα χρόνια της θέλει αλλαγή, τώρα αν είναι να σου κρατήσει και λίγο καιρό παραπάνω σιγά, αναλώσιμο είναι. Πιο πιθανό είναι να έχεις αλλάξει κινητό πριν "χαλάσει" η μπαταρία από τις γρήγορες φορτίσεις :-)

 

Πάντως οι φορτιστές αυτοκινήτου δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστοι...έχω δει 2-3 καμένα smartphone από φορτιστή αυτοκινήτου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε requirements μεταπτυχιακού βλέπω αυτό:

 

"Our minimum entry requirement for this programme is a 2:1 (upper second class) UK Honours degree (or an honours degree from a non-UK institution which is judged by the University to be of equivalent worth)"

 

Ο ισοδύναμος βαθμός πτυχίου ελληνικού πανεπιστημίου για το 2:1 (upper second class) ποιος είναι; >7.5;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε requirements μεταπτυχιακού βλέπω αυτό:

 

"Our minimum entry requirement for this programme is a 2:1 (upper second class) UK Honours degree (or an honours degree from a non-UK institution which is judged by the University to be of equivalent worth)"

 

Ο ισοδύναμος βαθμός πτυχίου ελληνικού πανεπιστημίου για το 2:1 (upper second class) ποιος είναι; >7.5;

 

Ίσως έχει να κάνει με το πανεπιστήμιο (και το αγγλικό και το Ελληνικό).

 

Σε παλιά ίδια ερώτησή μου στο Warwick αν το πτυχίο του ΕΜΠ είναι 2:1 μου είχαν πει ναι εφόσον είναι πάνω από 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μουφα γυαλια καγκουρικα rayban με γυαλιστερο φακο και χρωμα στο σκελετο που βρισκουμε στη θεσσαλονικη? Θελω αυτα που κανουν γυρω στα 7 ευρω και δν ειναι εντελως ψευτικα και οχι αυτα που κανουν 3 και ειναι εντελως ψευτικα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μουφα γυαλια καγκουρικα rayban με γυαλιστερο φακο και χρωμα στο σκελετο που βρισκουμε στη θεσσαλονικη? Θελω αυτα που κανουν γυρω στα 7 ευρω και δν ειναι εντελως ψευτικα και οχι αυτα που κανουν 3 και ειναι εντελως ψευτικα...

 

Με ενδιαφέρει κι εμένα, παρακαλώ απαντήστε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μουφα γυαλια καγκουρικα rayban με γυαλιστερο φακο και χρωμα στο σκελετο που βρισκουμε στη θεσσαλονικη? Θελω αυτα που κανουν γυρω στα 7 ευρω και δν ειναι εντελως ψευτικα και οχι αυτα που κανουν 3 και ειναι εντελως ψευτικα...

Πάρε αυτά με τα 3€, εντελώς ψεύτικα είναι και τα 2!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει στην Αριστοτέλους κατεβαίνοντας αριστερά, στα μαγαζιά πριν μπεις στο στενό για την Άθωνος.Για "ποιότητα" δεν ξέρω αλλά έχει αρκετά μεγάλη ποικιλία.

Η διαφορά στη τιμή πιστεύω έχει να κάνει και με το ποιος/που το πουλάει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει στην Αριστοτέλους, κατεβαίνοντας αριστερά στα μαγαζιά πριν μπεις στο στενό για την Άθωνος.Για "ποιότητα" δεν ξέρω αλλά έχει αρκετά μεγάλη ποικιλία.

Η διαφορά στη τιμή πιστεύω έχει να κάνει και με το ποιος/που το πουλάει

έτσι πιστεύω και γω, από ένα μαγαζάκι μπορεί να τα πάρεις 5€ πχ και σε ένα τουριστικό μέρος 10€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μουφα γυαλια καγκουρικα rayban με γυαλιστερο φακο και χρωμα στο σκελετο που βρισκουμε στη θεσσαλονικη? Θελω αυτα που κανουν γυρω στα 7 ευρω και δν ειναι εντελως ψευτικα και οχι αυτα που κανουν 3 και ειναι εντελως ψευτικα...

 

Πάρτε original ρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο το μαγαζάκι στην αριστοτελους ειναι το μόνο που ξέρω και έλεγα μπας και υπάρχει κανένα αλλο. Για τον σταθμό του οσε έχω ακούσει αλλα δεν τσέκαρα ακομα. Μεταξύ των γυαλιών των 3 ευρώ και των 7 υπάρχει διαφορά. Οι πακιστανοί έχουν των 3 ευρώ κ σου σπάνε πανεύκολα. Ειναι πολύ σκληρό πλαστικό. Ενώ των 7 ειναι κάπως πιο ελαστικό. Τωρα κάποιοι πουλάν των τριών ευρώ στα 5 και άλλοι των 7 στα 10. Πάντως όλα τα μουφα δεν είναι ίδια. Αυτα των 7 αξίζουν. Έχω πάρει κ απο τα δυο είδη αλλα θέλω διαφορετικό χρωμα τωρα και αριστοτελους δεν έχει, αν και τα ανανεώνει συχνά. (Γ*μω την ποζεροκαγκουρια μας)

Πάρτε original ρε!

Δε δίνω πάνω από 10 ευρώ για γυαλιά. Καλύτερα να τα δωσω σε ποντίκια πληκτρολόγια κ διαφορα τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις θα καεί ο αμφιβληστροειδής σας .

 

μπάη δε γουέη , χτες καλη ωρα είχα αντίστοιχη συζήτηση και άκουγα να λένε πως πολύς ( ;;; ) κόσμος αγοράζει απο τον δρόμο μούφα γυαλιά και έπειτα πάει σε μαγαζί με οπτικά και ζητάνε να τους βάλουνε κανονικά κρύσταλλα όπως άν θα πηγαίνανε για ανταλλακτικά .

Παίζει κάτι τέτοιο ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ασύρματα σετ πληκτρολόγιο-ποντίκι, είναι όλα με έναν/μονό δέκτη usb;

Πιστεύω πως ναι , πήρα δώρο της αδερφής μου αυτό : http://www.logitech.com/en-au/product/wireless-combo-mk220?crid=27, έχει έναν δέκτη και για τα δύο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...