Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Instructions

 

  1.  
    • 1

      Identify the type of paint, if possible. Water-based cleaners will have no effect on oil-based paint, and mineral spirits won't remove latex (water-based) paint.

    • 2

      Rub the paint stain with isopropyl (rubbing) alcohol, the kind available at drug stores and pharmacies. If it softens and starts to remove the paint, it's water-based. Isopropyl alcohol will not remove oil-based paint.

    • 3

      Mix hot water and mild detergent in a bucket. Scrub the stain with an abrasive kitchen sponge. Use very hot water--saturate a rag and leave it for several minutes over the dried paint to soften it before scrubbing.

    • 4

      Use chemical paint remover or acetone for oil-based paint and stubborn stains. Some paint removers are gentle, using citrus oil to soften and lift paint. Most paint removers are brushed or sprayed on the stain, allowed to work for 5 to 15 minutes, then cleaned or scraped off. Follow label directions.

    • 5

      Use a toothbrush or wire brush to gently scrub the paint from the wood grain. Work with the grain of the wood instead of across it so the bristles can scrape the paint out.

    • 6

      Sand the wood, if there is still a stain remaining after you've worked at it with other methods. This won't remove the paint stain, but will remove the stained surface of the wood.

 

 

Tips & Warnings

  • If the paint is more of a blob or drip, try using a paint scraper or the edge of a credit card to scrape it from the wood.

  • Acetone is the main ingredient in nail polish remover, which will remove both oil- and water-based paint from bare wood.

  • Paint remover and acetone will destroy any underlying finish--only use it on bare wood unless you are planning to refinish the entire surface.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18.3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θελω να αρχισω μαθηματα γερμανικων και να δοσω οσο πιο γρηγορα γινεται για το επιπεδο c1.Εψαξα λιγο στο διαδικτυο αλλα θελω να μου πειτε και εσεις μια γνωμη.Ειναι καλυτερα να κανω ιδιαιτερα , φροντηστηριο , μεσω ιντερνετ ? Τι λετε να ψαξω? Δεν θελω να παει πανω απο 10 μηνες.

 

Καλά θα αρχίσεις από το 0 -φαντάζομαι έτσι όπως το πες- μια δύσκολη αντικειμενικά γλώσσα και θες σε 10 μήνες να δώσεις για τσέιάιν; Μέσω ίντερνετ το ξεχνάς, ιδιαίτερα λογικά είναι η βέλτιστη λύση αλλά θέλει πολλά ντάλαρς. Για σπουδές θες να φύγεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, βλέπω ότι πολλές κάλτσες μου γίνονται πολύ σκληρές με τον καιρό. Φταίει που κάνω να τις αλλάξω μέρες και γεμίζουν ιδρωτίλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, βλέπω ότι πολλές κάλτσες μου γίνονται πολύ σκληρές με τον καιρό. Φταίει που κάνω να τις αλλάξω μέρες και γεμίζουν ιδρωτίλα;

Πλύσιμο παίζει? Εγώ δεν το έχω πετύχει αυτό, σκληρένουν από τον ιδρώτα ναι αλλά με το πλύσιμο οκ..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, βλέπω ότι πολλές κάλτσες μου γίνονται πολύ σκληρές με τον καιρό. Φταίει που κάνω να τις αλλάξω μέρες και γεμίζουν ιδρωτίλα;

τζηζους

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, βλέπω ότι πολλές κάλτσες μου γίνονται πολύ σκληρές με τον καιρό. Φταίει που κάνω να τις αλλάξω μέρες και γεμίζουν ιδρωτίλα;

Λολ ρε μαν. Διμηνο κοντευουν σε μενα τα σεντονια αλλα αυτο λογο εξεταστικης. Στον μηνα σιγουρα αλλαζουν. Και οσο για δουλειες σπιτιου, στον μηνα πανω γινονται ολες. Εσυ τι φαση? Με τα παπουτσια κοιμασαι και γινονται τοσο χαλια?

Λολ ρε μαν. Με τις κάλτσες κοιμάσαι κάθε βράδυ;

 

Πώς σου φάνηκε; Νομίζω πώς σου την είπα τώρα.

 

Α ρε. Όλοι τέλειοι είστε πίσω απτις οθόνες σας.

 

seth-thinking.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανησυχώ που υπάρχει κόσμος που φοράει τις κάλτσες πάνω από μία φορά.

Τι σημαίνει αυτό;

Πως αν εσύ τις φοράς μια φορά επί 3 μέρες χωρίς να τις βγάλεις δεν είναι ανησυχητικό;

:P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω να κάνω μια ερώτηση επιστημονικής φύσεως, αλλά είναι τέτοια που μπορεί να πέσει πολύ τρολλάρισμα. Να την ρίξω;

 

 

Περιμένουμε ακόμα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και νερό σκέτο και σφουγγάρισμα. Δοκίμασα σε μερικά σημεία ντεμακιγιαζ αλλά με δεν ξέρω τι επιπτώσεις μπορεί να έχει στο παρκέ.

 

Με νέφτι δοκίμασες; Ρίξε λίγο σε ένα πανί και μετά τρίψιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...