Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γλυκό θέλω, τι λεμονάκι. Πρέπει να 'ναι κάνα εξάμηνο εκεί μέσα. Κομπλέ φαίνεται. Να το τολμήσω λες;

 

edit, ελήφθη. Υπογλυκαιμία σήμερα.

 

Ελα ρε 6μηνο, νομιζα τον ειχες καμια εξαετια.. Λιγες σταγονες λεμονι, δεν θα χασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει πετρωσει;

 

Με το δάχτυλο έτσι έδειχνε, αλλά ήταν μάλλον λόγω θερμοκρασίας ψυγείου. Στο κόψιμο ήταν κομπλέ. Στη γεύση επίσης. Με έφτιαξες, ευχαριστώ που έκανες τον κόπο να τσεκάρεις τον δικό σου!

 

@κρις, στο επόμενο ντου που θα κάνω, θα δοκιμάσω. ελπίζω να μην τρολλάρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για υπογλυκαιμιες

 

Εχετε στο δουλαπι

ενα κουτι μαρφατ

ενα κουτι ζαχαρουχο

γλυκο του κουταλιου

 

στο ψυγειο

μια φιλαδελφεια

χυμο λεμονι

 

Οταν εμφανιστουν οι υπογλθκαιμιες

πεταμε σε ενα μπολ τα παραπανω εκτος απο το γλυκο του κουταλιου τα μιξαρουμε με μιξερ, μετα πεταμε και το γλυκο του κουταλιου, μετα καταψυξη μετα απο 10 λεπτα κουταλι και βουρ στο γλυκο.

 

Μπομπα το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω το ielts και ψάχνω φροντιστήρια. Εχει κανεις καμια προσωπική γνωμη για τα axon σαν φροντιστηρια?

Σήμερα πήγα σε αυτούς να πάρω πληροφορίες και δεν λέω, με εντυπωσίασαν έτσι όπως μου τα είπαν αλλά μου κάναν και κάτι χαζά του στυλ μου είπαν αρχική τιμή 960 ευρώ και μετά μου λένε ''΄θα σας κάνουμε μια έκπτωση στα 250 ευρώ''. Δηλαδή 710 ευρω έκπτωση? South park μου θύμισε το σκηνικό και μου ξύνισε. Καμια γνώμη κάποιος?

Tο καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις κάποιο sample test για να δεις που είναι οι γνώσεις σου....εγώ προσωπικά στο 1ο test που είχα κάνει είχα πάρει 6.5 και έτσι αποφάσισα να κάνω κάποια μαθήματα (1 φορά την βδομάδα) ποιο πολύ για σιγουριά και για το speaking που χώλαινα.Αυτήν την στιγμή είμαι σε επίπεδο 7-7.5 και ελπίζω να ανέβω κοντά στο 8 ...Τώρα για τα axon δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα από πλευράς επιτυχιών..... όχι ότι είναι άθλιο αλλά why take the risk? ...δεν έχεις φίλους γνωστούς που να έχουν πάει σε φροντιστήρια και να είναι ικανοποιημένοι με το συγκεκριμένο δίπλωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω το ielts και ψάχνω φροντιστήρια. Εχει κανεις καμια προσωπική γνωμη για τα axon σαν φροντιστηρια?

Σήμερα πήγα σε αυτούς να πάρω πληροφορίες και δεν λέω, με εντυπωσίασαν έτσι όπως μου τα είπαν αλλά μου κάναν και κάτι χαζά του στυλ μου είπαν αρχική τιμή 960 ευρώ και μετά μου λένε ''΄θα σας κάνουμε μια έκπτωση στα 250 ευρώ''. Δηλαδή 710 ευρω έκπτωση? South park μου θύμισε το σκηνικό και μου ξύνισε. Καμια γνώμη κάποιος?

 

Σε axon είχα κάνει proficiency αγγλοιταλικών προ αμνημονεύτων χρόνων. Όλα καταλήγουν σε τί καθηγητή θα πέσεις και δεν έχει να κάνει σε καμία περίπτωση με το φροντιστήριο/αλυσίδα γενικά.

Εγώ έτυχα στα 2-3 χρόνια εκει μέσα σε καθηγητάρες αλλα και σε μοσχάρια. Άκρη θα βγάλεις μόνο αν βρείς κάποιον που να έχει πάει στο συγκεκριμένο που σε βολεύει και σου σχολιάσει τους καθηγητές (αν δεν έχουν αλλάξει γιατί είναι φύγε εσύ/έλα εσύ each year)

 

Τώρα ielts (αν δε θυμάμαι λάθος) δεν είναι αυτό που ζητάνε απο "χ" και πάνω για κάποια μεταπτυχιακά; Άπειροι γλωσσικά ανάπηροι γνωστοί μου (και πρίν και μετά τα μαθήματα) πήραν αξιοπρεπείς βαθμούς χωρίς να έχουν ιδιαίτερη ιδέα απο τη γλώσσα οπότε δε νομίζω οτι θα έχεις θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε axon είχα κάνει proficiency αγγλοιταλικών προ αμνημονεύτων χρόνων. Όλα καταλήγουν σε τί καθηγητή θα πέσεις και δεν έχει να κάνει σε καμία περίπτωση με το φροντιστήριο/αλυσίδα γενικά.

Εγώ έτυχα στα 2-3 χρόνια εκει μέσα σε καθηγητάρες αλλα και σε μοσχάρια. Άκρη θα βγάλεις μόνο αν βρείς κάποιον που να έχει πάει στο συγκεκριμένο που σε βολεύει και σου σχολιάσει τους καθηγητές (αν δεν έχουν αλλάξει γιατί είναι φύγε εσύ/έλα εσύ each year)

 

Τώρα ielts (αν δε θυμάμαι λάθος) δεν είναι αυτό που ζητάνε απο "χ" και πάνω για κάποια μεταπτυχιακά; Άπειροι γλωσσικά ανάπηροι γνωστοί μου (και πρίν και μετά τα μαθήματα) πήραν αξιοπρεπείς βαθμούς χωρίς να έχουν ιδιαίτερη ιδέα απο τη γλώσσα οπότε δε νομίζω οτι θα έχεις θέμα.

 

ισχυει γιατι διαβαζα και εγω toefl σε περιπτωση που δεν θα δεχοντουσαν [λογω CPE] την αιτηση μου σε ενα MSc...

αλλα με michigan cpe ηταν more than covered

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Θέλω να πάρω το ielts και ψάχνω φροντιστήρια. Εχει κανεις καμια προσωπική γνωμη για τα axon σαν φροντιστηρια?

Σήμερα πήγα σε αυτούς να πάρω πληροφορίες και δεν λέω, με εντυπωσίασαν έτσι όπως μου τα είπαν αλλά μου κάναν και κάτι χαζά του στυλ μου είπαν αρχική τιμή 960 ευρώ και μετά μου λένε ''΄θα σας κάνουμε μια έκπτωση στα 250 ευρώ''. Δηλαδή 710 ευρω έκπτωση? South park μου θύμισε το σκηνικό και μου ξύνισε. Καμια γνώμη κάποιος?

 

Σε κάνω εγώ δωρεάν ρε μούτρο. Στέλνε εκθέσεις με μαιλ να στις διορθώνω και ρίχνουμε σκαιπ για λίγο μπλα-μπλα. Στρώσε τον κώλο σου και διάβασε κομματάκι για τα λοιπά. Δε μένουμε και μακριά, βρισκόμαστε και φάτσα-φάτσα για περαιτέρω διευκρινήσεις.

 

Σοβαρά μιλάω :)

 

Y.Γ. Για αξον δεν ξέρω, άσε που το φροντιστήριο μου είναι μέρος ανταγωνιστκής αλυσίδας, οπότε... Πάντως ισχύει κατά 99% αυτο που ειπε ο φίλος παραπάνω ότι ειναι κατά βάση θέμα καθηγητή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις κάποιο sample test για να δεις που είναι οι γνώσεις σου....εγώ προσωπικά στο 1ο test που είχα κάνει είχα πάρει 6.5 και έτσι αποφάσισα να κάνω κάποια μαθήματα (1 φορά την βδομάδα) ποιο πολύ για σιγουριά και για το speaking που χώλαινα.Αυτήν την στιγμή είμαι σε επίπεδο 7-7.5 και ελπίζω να ανέβω κοντά στο 8 ...Τώρα για τα axon δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα από πλευράς επιτυχιών..... όχι ότι είναι άθλιο αλλά why take the risk? ...δεν έχεις φίλους γνωστούς που να έχουν πάει σε φροντιστήρια και να είναι ικανοποιημένοι με το συγκεκριμένο δίπλωμα?

 

Δυστυχώς δεν ξέρω κανέναν που να πήγε, αλλιώς θα είχα ρωτήσει. Πάντως στην ενημέρωση που έκαναν (τα axon) είπαν ότι κανείς δεν έχει αποτύχει στο συγκεκριμένο πτυχίο και ότι αν αποτύχεις η επόμενη χρονιά είναι δωρεάν. (λόγια του αέρα, αλλά κλάιν)

 

Κλάιν λοιπόν:

 

Σε axon είχα κάνει proficiency αγγλοιταλικών προ αμνημονεύτων χρόνων. Όλα καταλήγουν σε τί καθηγητή θα πέσεις και δεν έχει να κάνει σε καμία περίπτωση με το φροντιστήριο/αλυσίδα γενικά.

Εγώ έτυχα στα 2-3 χρόνια εκει μέσα σε καθηγητάρες αλλα και σε μοσχάρια. Άκρη θα βγάλεις μόνο αν βρείς κάποιον που να έχει πάει στο συγκεκριμένο που σε βολεύει και σου σχολιάσει τους καθηγητές (αν δεν έχουν αλλάξει γιατί είναι φύγε εσύ/έλα εσύ each year)

 

Τώρα ielts (αν δε θυμάμαι λάθος) δεν είναι αυτό που ζητάνε απο "χ" και πάνω για κάποια μεταπτυχιακά; Άπειροι γλωσσικά ανάπηροι γνωστοί μου (και πρίν και μετά τα μαθήματα) πήραν αξιοπρεπείς βαθμούς χωρίς να έχουν ιδιαίτερη ιδέα απο τη γλώσσα οπότε δε νομίζω οτι θα έχεις θέμα.

 

Το να το πάρω είναι το τελευταίο. Σκοπός μου είναι να μάθω όντως αγγλικά και κυρίως να μπορώ να βγάλω άκρη με τον άλλον. Γιατί όπως είπα και πριν με τις σειρές έχω μάθει να καταλαβαίνω τι λέει ο άλλος, αλλά όταν έρθει η σειρά μου να πω κάτι είναι που ξεκινάει το πρόβλημα.

 

 

Σε κάνω εγώ δωρεάν ρε μούτρο. Στέλνε εκθέσεις με μαιλ να στις διορθώνω και ρίχνουμε σκαιπ για λίγο μπλα-μπλα. Στρώσε τον κώλο σου και διάβασε κομματάκι για τα λοιπά. Δε μένουμε και μακριά, βρισκόμαστε και φάτσα-φάτσα για περαιτέρω διευκρινήσεις.

 

Σοβαρά μιλάω :)

 

Y.Γ. Για αξον δεν ξέρω, άσε που το φροντιστήριο μου είναι μέρος ανταγωνιστκής αλυσίδας, οπότε... Πάντως ισχύει κατά 99% αυτο που ειπε ο φίλος παραπάνω ότι ειναι κατά βάση θέμα καθηγητή.

 

:wub:

 

Το εκιμώ, αλήθεια. Αν τελικά δεν πάω σε φροντιστήριο θα καταχραστώ την καλοσύνη σου. :-D

 

(Που είναι το φροντιστηριο σου?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω σε πολλά φροντιστήρια ισχύει αυτό γιατί το να αποτύχεις είναι μέν δυνατό αλλα πρέπει να προσπαθήσεις.

Για το speaking αντίστοιχα έχω όλη την καλή διάθεση για ποδηλατάδα να κουνηθούμε και λιγάκι και chat στα αγγλικά περι ανέμων και υδάτων μέχρι να αναλύουμε τα περι συγγραφικής ιδιότητας του μπουκόφσκι και το άν τελικά η robin είναι όντως η bride του barney ή θα δούμε κάποιο twist στο 8x01. Ακόμα και additionally σε ότι μαθήματα κάνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...