Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πώς καθαρίζεις μία τσατσάρα; 

 

Συγκεκριμένα μιλάω για την "βρομιά" που πιάνουν τα δοντάκια στην πλατιά τους επιφάνεια καθώς και στην βάση τους. 

 

Πώς καθαρίζει αυτό; 

Άστη να μουλιάσει σε ζεστό νερό μισή ώρα έχοντας προσθέσει λίγη μαγειρική σόδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω ενα εγγραφο που θελω να το στειλω καπου με μειλ και με φαξ

 

1)τι μαγαζια στελνουν φαξ?(με εκτυπωσεις και τετοια?)

2)με μειλ πως στα το στειλω-πρεπει να το σκαναρω να το μεταμορφοσω σε ηλεκτρονικη μορφη και πρωωθηση??

(και παλι σε τι μαγαζια γινεται αυτο-παιζει σε κανα νετ καφε?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νετ καφε , ισως δημοσιες βιβλιοθηκες , σιγουρα σε μεγαλα βιβλιοπωλεια φωτοτυπαδικα

 

Ναι σκαναρισμα και μετα σαν συνημμένο αρχειο (εικονα δηλαδη ) στο email

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stavi, η εγκυρότερη απάντηση θα έρθει από τη γραμματεία της σχολής. Ακόμα και όταν ίσχυε ο νόμος, υπήρχαν ιδρύματα (ή και τμήματα μέσα σε ιδρύματα) που δεν τον εφάρμοζαν ή που έκαναν αλχημείες (ζητούσαν υπεύθυνη δήλωση, σε έβαζαν να υπογράψεις ότι επιθυμείς να συνεχίσεις, κτλ κτλ).

 

Άρα ακόμα και αν καταργήθηκε (δεν έβγαλα άκρη στο νετ στα γρήγορα που το κοίταξα), ό,τι και να σου πούμε ψέματα θα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stavi, η εγκυρότερη απάντηση θα έρθει από τη γραμματεία της σχολής. Ακόμα και όταν ίσχυε ο νόμος, υπήρχαν ιδρύματα (ή και τμήματα μέσα σε ιδρύματα) που δεν τον εφάρμοζαν ή που έκαναν αλχημείες (ζητούσαν υπεύθυνη δήλωση, σε έβαζαν να υπογράψεις ότι επιθυμείς να συνεχίσεις, κτλ κτλ).

 

Άρα ακόμα και αν καταργήθηκε (δεν έβγαλα άκρη στο νετ στα γρήγορα που το κοίταξα), ό,τι και να σου πούμε ψέματα θα είναι.

Σε ευχαριστώ πολυ σαξο για τον κοπο. Το εκτιμώ.

Πολυ φοβάμαι οτι ουτε η γραμματεία θα γνωριζει αλλα θα ρωτησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσα να ανοίξω θέμα στην κατηγορία δίκτυα, αλλά θέλω μια σύντομη απάντηση. Έχω ένα απλό modem/router με 4 θύρες ethernet και ενεργοποιημένο το dhcp. Αν πάρω ένα unmanaged switch με ακόμη 8 θύρες και συνδέσω την 1η θύρα του modem/router με την 1η θύρα του switch, τότε ότι συσκευές συνδέω στο switch από την 2η θύρα και μετά, θα παίρνουν αυτόματα ρυθμίσεις από το modem/router; Θέλω όλες οι συσκευές να είναι στο ίδιο ip range.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λόγου χάριν είπα 700€, είναι διαφορετικό το ποσό. Αν κάνω την μετατροπή εδώ (Σουηδία), θα χάσω 180€ περίπου. Και δεν μιλάμε για 100.000€ ώστε να μην με νοιάζει. Άκυρο δεν θα φάω, μίλησα με την ΤτΕ. Δεν είμαι απλώς κάτοικος εξωτερικού, έχω σουηδική υπηκοότητα. Δεν με πιάνουν τα capital controls.

 

 

Προφανώς κρατάω low profile..

Ανάληψη με τη maestro, αλλά να έχεις ειδοποιήσει τη σουηδική τράπεζα να σου ανεβάσει το όριο της κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω μεγαλο κινεζομαγαζο θεσ/νικη κεντρο ή δυτικα. China stores που να πωλουν κυριως ρουχα-παπουτσια.

 

Σαπφούς , από την Αναγεννήσεως προς κέντρο . Έχει άπειρα . Και στα πέριξ .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο είναι το πιο γνωστό κατάστημα με ρολόγια Seiko στη Θεσσαλονίκη;

 

Το πιο γνωστό μαγαζί με ρολόγια στη Θεσσαλονίκη είναι το Tempus. Λογικά θα έχει και Seiko. Έχει δύο καταστήματα στη Μητροπόλεως. Το ένα είναι Μητροπόλεως με Αγίας Σοφίας, αλλά έχει και κοσμήματα. Το άλλο που είναι λίγο πιο κάτω έχει μόνο ρολόγια και έχει τρελή ποικιλία. Αν είσαι από ανατολικά και βαριέσαι να κατέβεις κέντρο, έχει και ένα κατάστημ στο Cosmos.

 

Έντιτ: στην ιστοσελίδα τους (η οποία παρεμπιτπόντως είναι για την τσουτσού) φαίνεται να έχουν Seiko.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα αρχείο text με μερικές χιλιάδες λινκς από φωτογραφίες. Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για batch downloading από αρχείο;

 

εχεχε

ΧΕΧΕ

 

λογικά με c/p στο jdownloader θα κάνεις τη δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...