Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με αντικαταβολή.

Χρειαζεται τραπεζικό λογαριασμό! Στα ελτα ειχα ακουσει πως σε περνούν τηλ. και πας και παίρνεις μετρητα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρειαζεται τραπεζικό λογαριασμό! Στα ελτα ειχα ακουσει πως σε περνούν τηλ. και πας και παίρνεις μετρητα!

 

 

Με αντικαταβολή στα ελτά. εμένα δεν με πήραν τηλ,μου είπαν έλα τόσες μέρες μετά την παραλαβή να πάρεις τα χρήματα

 

Στα ΕΛΤΑ εμένα μου πλήρωσαν επιτόπου την αντικαταβολή όταν πήγα με το ειδοποιητήριο. Μετρητά εννοείται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είναι η πρώτη φορά που θα αλλάξω μπαταρία στο πολύμετρο;τι πρέπει να προσέξω;και ποια προτείνεται. Όσο πιο vfm.είναι 9ν μπαταρία.σας ευχαριστώ όλους για το χρόνο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποια σελίδα που μπορώ να συγκρίνω τιμές για να στέλνω δέματα στο εξωτερικό; 
Έχω μπερδευτεί λίγο με τα ελτα και κάνα δυο κούριερ και δεν καταλαβαίνω το κόστος της αποστολής και τι με συμφέρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή απορία: Μήπως έχει παραγίνει λίγο αυτό με τις Παρασκευές;; :)

 

Kαι νόμιζα ότι ήσουν Παρασκευοφάν.. :shock:   Αλλά δεν βλέπω και μεγάλη κίνηση, έχουμε το κλασικό σταβοθρέντ και αυτό είναι όλο. (οk και κάποια θέματα που έχουν ανακύψει από το παρελθόν  :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι νόμιζα ότι ήσουν Παρασκευοφάν.. :shock:   Αλλά δεν βλέπω και μεγάλη κίνηση, έχουμε το κλασικό σταβοθρέντ και αυτό είναι όλο. (οk και κάποια θέματα που έχουν ανακύψει από το παρελθόν  :P )

Εντάξει, αν είναι κάτι έξυπνο και καλόγουστο όλοι φαν είμαστε! :)

 

H Stavi νομίζω ότι δεν τρολάρει, εκφράζει ειλικρινείς προβληματισμούς! Παρεξηγημένη είναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο θα ταξιδεψω μονος μου με μηχανη και σκεφτομουνα να πω στα διοδια το γνωστο αδυναμια πληρωμης (με αληθινα ομως στοιχεια) ξερετε αν οντως μετα σου στελνουν τον "λογαριασμο" ή δεν εχει ερθει ποτε σε κανεναν? (φοβαμαι απλα να περασω γιατι απο οτι διαβαζω αμα υπαρχει τροχαια σου κοβουν τον κολο και πραγματικα δεν αξιζει...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν κανει διασκευή οι Πυξ Λαξ το Wild World?

Ή γενικα καποιος αλλος ελληνας ?

Πως προέκυψε η απορία; Ρωτάω γιατί μιας και δεν βλέπω κάτι σχετικό,

αναρωτιέμαι μήπως είναι λανθασμένη εντύπωση σε φάση που κάτι πήρε το αυτί σου γι' αυτό:

 

Πριν 2 περίπου χρόνια είχα φιλοξενήσει στην εκπομπή μου τον Σίμο Κοκαβέση επ’ ευκαιρία των εμφανίσεων του στο Lazy τις Πέμπτες, αλλά και παρουσιάζοντας κομμάτια από το προσωπικό του άλμπουμ, Wild World. Οι εντυπώσεις που άφησε σε μένα αλλά και στο ακροατήριο ήταν πολύ καλές, και έτσι στην φετινή κοπή της πίτας του Rockmachine.gr που έγινε (κατά παράδοση) στο Lazy, επιλέξαμε την Πέμπτη, ημέρα που εμφανίζεται. Και όλοι συμφωνήσαμε ότι περάσαμε πολύ καλά.  Έτσι την προηγούμενη εβδομάδα αποφασίσαμε με την παρέα μου να ξαναπάμε. Οι εντυπώσεις ήταν πολύ καλές. Άψογα προβαρισμένο το blues trio (Σίμος Κοκαβέσης Κιθάρα, τραγούδι, Άκης Πετρινιώτης μπάσο και Νίκος Τσάβαλος ντραμς) με την προσθήκη σε ορισμένα κομμάτια της Μαρκέλλας Παναγιώτου στα φωνητικά, χωρίς να κουράζουν με μακρόσυρτα σόλο και επιτηδευμένες ερμηνείες, κρατούν το ενδιαφέρον του κοινού ζεστό. Ο Κοκαβέσης έδωσε βάρος στο προσωπικό του άλμπουμ παίζοντας τουλάχιστον 5 κομμάτια , με εντυπωσιακότερο το  Sonic Blues, αλλά και σε διασκευές κλασικών blues rock anthems των Gallagher, Hendrix,  ZZ Top, Lynyrd Skynyrd και Led Zeppelin. Κάθε Πέμπτη ο Κοκαβέσης προσπαθεί να πλουτίσει το πρόγραμμα με ένα καλεσμένο, και τη συγκεκριμένη Πέμπτη καλεσμένος ήταν ο Νίκος Γιαννάτος , μπασίστας των Πυξ Λαξ και παλαιότερα μέλος του συγκροτήματος του Παύλου Σιδηρόπουλου. Σίγουρα είχε τη διάθεση αλλά η εικόνα που μού άφησε ήταν ξεπερασμένο ελληνικό δωδεκάμετρο rock, της δεκαετίας του ’80 . Σαν βραδιά, οι εντυπώσεις ήταν θετικές, γιατί συνήθως σε τέτοιου  βραδιές, υπερτερούν τα συνεχή σόλο που τελικά απροσανατολίζουν. Ο Κοκαβέσης μπορεί να μην είναι ο καλύτερος blues rock τραγουδιστής, αλλά σίγουρα είναι καλός κιθαρίστας.  Εξ’ άλλου για αυτό έχει μαζί του την Μαρκέλλας Παναγιώτου που στον τομέα «ερμηνεία» παίρνει τα εύσημα. Τελικά 'βγήκε' η επιμονή του Σπύρου με την Blues Πέμπτηστο Lazy!

http://www.rockmachine.gr/2015/03/12-2015-lazy-club.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...