Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χάλια ήταν τελικά η κονσέρβα, δεν ξαναπαίρνω.

Δηλαδή διάβασες μωρά καλαμπόκια, βλαστάρια ΜΠΑΜΠΟΥ, φύτρες φασολιών και νεροκάστανα και είπες δεν θα προλαβαίνω τους οργασμούς ε?

 

Μα βλαστάρια μπαμπού ρε φίλε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή διάβασες μωρά καλαμπόκια, βλαστάρια ΜΠΑΜΠΟΥ, φύτρες φασολιών και νεροκάστανα και είπες δεν θα προλαβαίνω τους οργασμούς ε?

 

Μα βλαστάρια μπαμπού ρε φίλε?

Nόμιζα ότι θα γινόμουν ολτέρνατιβ, αλλά ήταν πολύ ωμό το αποτέλεσμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ειμαι σιγουρος οτι θα παρω το δωρο των Χριστουγέννων απο τον προηγουμενο εργοδοτη;

 

Μου εδωσε τις αποδείξεις απο την αποζημειωση μου και τον τελευταιο μισθο που τις εχω κρατησει. Το δωρο μου δηλωσε οτι θα το καταβαλει καπου στις 23/12/15 πραγμα που ηταν νομιμο απο μερια του.

 

Υπαρχει περιπτωση να μην το βαλει; να δηλωσει οτι δεν μου το δινει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψάχνω κάμποση ώρα μια λίγο παλαιά διαφήμηση που έχει τον χαρακτηριστικό διάλογο:

- Ειρωνία; Πνευματάκι; Ποιός νομίζετε ότι είστε κύριος; Ο στάθης ψάλτης στα τσακάλια;

- Μα κύριε αστυνόμε ο γαρδέλης έπαιζε στα τσακάλια..

 

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο, παίζει να την βρούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξιζει το customer support απο την Πειραως ή να το ακυρωσω;

 

http://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/kathimerines-synallages/ypiresia-piraeus-customer-protection

 

 

Επισης, επειδη δινω ενοικιο 400 ευρω το μηνα και ειναι δυσκολο να το πληρωνω τις πρωτες ημερες, συνηθως μετα τις 15-20 του μηνος, γινεται με καποιο τροπο να πληρωνω διαφορετικα; Πληρωνομαι στην Alpha Bank και το ενοικιο το δινω στην Πειραως.

 

Ειχα παει για να ζητησω e-banking στην Alpha Bank και μου ζητησαν ( ξανα ) καποια δικαιολογητικα. Το θεμα ειναι οτι ειχα κανει αιτηση Online και μου ηρθε ταχυδρομικα μετα απο μια εβδομαδα ενα Pin. ( Που ισως σημαινει οτι για να σταλει το pin, που ειναι το username (;?) δεν χρειαζονται δικαιολογητικα; ) Αν παω στη τραπεζα με αυτο το Pin, θα μου δωσουν τους κωδικους ή θα ζητησουν παλι τα δικαιολογητικα;

 

Τελος, υπαρχει καποιος τροπος να πληρωσω λογαριασμο ΕΥΔΑΠ που εχει ληξει, εκτος του να παω στο καταστημα; Γινεται μεσω e-banking;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλάθος χτές μπήκα Περιφερειακό Υμηττού (γαμώ τα GPS), πέφτω σε διόδια, κοιτάζω το πορτοφόλι: λιγότερο απο 1 ευρώ μέσα. Μου λέει ο τύπος "οκ, θα σου κόψω έντυπο αδυναμίας πληρωμής". Και γράφει αυτό (υπογεγραμμένο και με τα στοιχεία μου) οτι πρέπει εντός 30 ημερών να πληρώσω τα 2.80€ σε κάποιο σταθμό διοδίων της Αττικής Οδού. Τίποτε άλλο. Σε (ειλικρινή-αφελή) ερώτησή μου τι θα γίνει αν δεν καταφέρω εντός 30 ημερών να διέλθω ώστε να πληρώσω (επειδή είμαι κάτοικος μακρινής επαρχίας π.χ.) ο υπάλληλος απάντησε κουτοπόνηρα "εε θα δούμε τότε τι θα γίνει..."

 

Και η ερώτησή μου είναι, τι θα γίνει αν δεν τους τα πληρώσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλάθος χτές μπήκα Περιφερειακό Υμηττού (γαμώ τα GPS), πέφτω σε διόδια, κοιτάζω το πορτοφόλι: λιγότερο απο 1 ευρώ μέσα. Μου λέει ο τύπος "οκ, θα σου κόψω έντυπο αδυναμίας πληρωμής". Και γράφει αυτό (υπογεγραμμένο και με τα στοιχεία μου) οτι πρέπει εντός 30 ημερών να πληρώσω τα 2.80€ σε κάποιο σταθμό διοδίων της Αττικής Οδού. Τίποτε άλλο. Σε (ειλικρινή-αφελή) ερώτησή μου τι θα γίνει αν δεν καταφέρω εντός 30 ημερών να διέλθω ώστε να πληρώσω (επειδή είμαι κάτοικος μακρινής επαρχίας π.χ.) ο υπάλληλος απάντησε κουτοπόνηρα "εε θα δούμε τότε τι θα γίνει..."

 

Και η ερώτησή μου είναι, τι θα γίνει αν δεν τους τα πληρώσω;

Μόνο εκεί επιτόπου μπορείς να πληρώσεις; Κάπως αλλιώς δεν γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση τρακαρίσματος ποδηλάτου με αυτοκίνητο, τι ισχύει; Καλείς την αστυνομία σαν κανονικό τροχαίο; Υπάρχει ακόμα εκείνος ο γελοίος νόμος όπου χρειάζεσαι δίπλωμα ποδηλάτη για να είσαι καλυμμένος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...