Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν κανεις την φορτιση μεσω ιντερνετ, παλι σου κρατανε προμηθεια;

 

Γινεται να φορτισω μια προπληρωμενη πχ της πειραως απο λογαριασμο αλλης τραπεζας;

 

δεν έχω προπληρωμένη, έχω χρεωστική. Χρεωστική σημαίνει ότι η κάρτα είναι συνδεμένη με έναν τραπεζικό λογαριασμό. Μπορείς να ψωνίσεις μόνο αν έχει λεφτά ο λογαριασμός σου. Αν με κάποιον τρόπο εγώ σου κλέψω τους αριθμούς της κάρτας ή προσπαθήσω να σου κάνω κρυφή χρέωση, αν ο λογαριασμός σου δεν έχει μέσα λεφτά θα πάρω τα @@ μου. Οπότε έχεις τον λογαριασμό μονίμως άδειο (αφήνεις 2-3 ευρώ μέσα δηλαδή), και αν σήμερα αποφασίσεις να αγοράσεις κάτι που κάνει πχ 20 ευρώ, μεταφέρεις 20 ευρώ στον άδειο λογαριασμό, στα καπάκια κάνεις την αγορά σου, φεύγουν τα 20 ευρώ, μένει πάλι άδειος ο λογαριασμός. Χρεώσεις-προμήθειες δεν υπάρχουν (εκτός αν μεταφέρεις λεφτά στον άδειο λογαριασμό από λογαριασμό άλλης τράπεζας).

 

Για τις προπληρωμένες δεν ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προσπαθώ να μπω στο taxisNet για να εκτυπώσω το εκκαθαριστικό μου.

Αλλά κάθε φορά που προσπαθώ να μπω στις εφαρμογές Ε1 μου βγάζει μήνυμα σφάλματος!

Έχει προσπαθήσει κανείς άλλος?

Ξέρω ότι το Σαβ/κο δεν μπορούσες να μπεις λόγω εργασιών συντήρησης! αλλά τώρα έχουμε Δευτέρα και δεν βλέπω κάποια σχετική ανακοίνωση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κανεις την φορτιση μεσω ιντερνετ, παλι σου κρατανε προμηθεια;

 

Γινεται να φορτισω μια προπληρωμενη πχ της πειραως απο λογαριασμο αλλης τραπεζας;

Ναι, πάλι σου κρατάνε προμήθεια. Συνήθως η φόρτιση γίνεται μέσω e-banking της ίδιας τράπεζας, λίγο δύσκολο να φορτίσεις μέσω άλλης τράπεζας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι περιεργο...

 

στην πολυκατοικια μας ενας ελληνοαμερικανος 50αρης, στο κουδουνι επανω εχει γραψει

αντι για ονομα νουμερα του στυλ 

 

134 - 32 -4738 ...

 

τι μπορει να σημαινει αυτο???

 

Σιγουρα ΔΕΝ ειναι ο κωδικος του συναγερμου του και δεν εχει κανια σχεση με αριθμ κωδικους της περιοχης πχ τηλ,ταχκωδκας κλπ

 

αμερικανικο τηλεφωνο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει τι σερφάρω γιατί το κάνω με τον Broswer του. Πρόσβαση στο Popcorn από που και ως που; Εκτός και αν όντως έτυχε οπότε κλάιν :P

Δεν ξέρω πως μπορεί να το κάνουν αλλά δεν μου φαίνεται τυχαίο! :)

κατι περιεργο...

 

στην πολυκατοικια μας ενας ελληνοαμερικανος 50αρης, στο κουδουνι επανω εχει γραψει

αντι για ονομα νουμερα του στυλ 

 

134 - 32 -4738 ...

 

τι μπορει να σημαινει αυτο???

 

Σιγουρα ΔΕΝ ειναι ο κωδικος του συναγερμου του και δεν εχει κανια σχεση με αριθμ κωδικους της περιοχης πχ τηλ,ταχκωδκας κλπ

Στα πλήκτρα των σταθερών τηλεφώνων σε κάθε αριθμό έχει και γράμματα. Μήπως για κάποιο δικό του λόγο έγραψε το όνομά του έτσι; (κάθε αριθμός να αντιστοιχεί σε γράμμα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ήξερε το Youtube πως πριν λίγο είχα δει το SouthPaw από το PopCorn Time και μου έβγαλε στα προτεινόμενα Sountracks της ταινίας;

 

Tο Popcorn Time στέλνει στοιχεία στο Google Analytics και απο εκει μέσω του cookie που έχεις όταν συνδέεσαι στο Youtube, γίνεται η ταυτοποίηση.

 

https://news.ycombinator.com/item?id=7378865

 

https://github.com/popcorn-time/popcorn-app/blob/master/js/tracking.js

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθώ να μπω στο taxisNet για να εκτυπώσω το εκκαθαριστικό μου.

Αλλά κάθε φορά που προσπαθώ να μπω στις εφαρμογές Ε1 μου βγάζει μήνυμα σφάλματος!

Έχει προσπαθήσει κανείς άλλος?

Ξέρω ότι το Σαβ/κο δεν μπορούσες να μπεις λόγω εργασιών συντήρησης! αλλά τώρα έχουμε Δευτέρα και δεν βλέπω κάποια σχετική ανακοίνωση!

 

κι εμένα σφάλμα με βγάζει. Οπότε προφανώς οι συντηρητές είναι καθυστερημένοι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλοι και Φίλες Θεσσαλονικείς :

 

Έχετε κατά νού μήπως, κατά προτίμηση Ανατολικά ( max μέχρι Βούλγαρη) σε κανέναν δρόμο να έχει πάρει το μάτι σας κανέναν σωρό με μπάζα απο ανακαίνιση ξερωγώ , και μεταξύ αυτών, πεταμένα παλιά πατζούρια ;

 

 

a.jpg

 

 

Αν ναι , θα με βόλευε να με βοηθήσετε να βρω !

 

 

χαρούμενη ενημέρωση ( ξέρω στα @@ σας αλλά )

 

στο παραδίπλα στενό και 30 δευτερόλεπτα πρωτού τα πάρει πρέφα ο "Αλέξανδρος, το καλό παιδί", ένας απο τους 4 τοπικους πλανώδιους παλιατζήδες , βρήκα έξω απο κάδο 2 δίφυλλα πατζούρια σχεδόν 2 μέτρα το καθένα.

Θα φτιάξω φωτοθρεντ, αν όλα πάνε καλά με το εγχείρημα.

Απλά πλέον λέμε το κόνσεπτ να περιλαμβάνει κατασκευή τραπεζιού με τα 3/4 του ενός πατουρίου , ΚΑΙ (επίφοβο μεν όσο αφορά το βάρος, αλλά έχουμε θετική σκέψη ) με το άλλο 2 μετρο ---> μίνι καναπέ αλλά οχι για χοντρούς .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τις προάλλες από το σούπερ μία κονσέρβα, αλλά μόλις παρατήρησα ότι δεν έχει το σύστημα για να ανοίγει(!). Είναι και από τις δύο μεριές έτσι:

Cans.jpg

 

Πως σκατά το ανοίγουμε τώρα αυτό? Κάποιο από τα δύο ανοιχτήρια του ελβετικού θα κάνει δουλειά ή πάει για πέταμα? (υποθέτω πως το πριόνισμα αποκλείετα γιατί θα πάει για πέταμα μετά το φαΐ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δουλειά πρέπει να γίνει με τέτοιο εργαλείο

d5e0f8db296ae1f7.jpg

Χωνεις η μεγαλύτερη μύτη στον εξωτερικό κύκλο του καπακιου, το κοπανας λίγο με το χέρι και αφού κάνει τρύπα, αρχίζεις να το πας βόλτα γύρω γύρω στο αυλάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...