Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελευταία φορά που χρειάστηκε να βγάλω ένα ήταν για το στρατό, όπου από τα 6 αδέρφια το ένα είναι από άλλο γάμο. Περιλάμβανε όλα όσα ζητάει και το δικό σου.

Μου το βγάλανε αμέσως. Αλλά εγώ πήγα στο δημαρχείο γιατί συνήθως εκεί βγαίνουν και εκεί έχουν όλα τα στοιχεία σου.

 

 

Καλα, και που ξερει ο Δημος τη σπουδαστικη ιδιοτητα του αδελφου μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα, και που ξερει ο Δημος τη σπουδαστικη ιδιοτητα του αδελφου μου?

Μπερδεύτηκες, το κείμενο λέει πως για την σπουδαστικη ιδιότητα θα χρειαστεί "βεβαίωση αναγνωρισμένης τριτοβάθμιας σχολής πανεπιστημιακής ή τεχνολογικής εκπαίδευσης

ή αναγνωρισμένου εκπαιδευτικού ιδρύματος της ημεδαπής ή αλλοδαπής από την οποία να προκύπτει το χρονικό

διάστημα σπουδών."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα τηλέφωνο στο κεπ της περιοχής σου να σου πουν αν περιλαμβάνει αυτά που θέλεις και πήγαινε βγάλε,στο βγάζουν επί τόπου.

εγώ έβγαλα πιστοποιητικό στις κυκλάδες και όλα μου τα χαρτιά είναι στην Θεσσαλονίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστοποιητικό οικογενειακης κατάστασης βγαίνει αμέσως, το άλλο δεν ξέρω.

Εγώ πάω και το βγάζω στο δημαρχείο, αν πας σε κεπ μπορεί να σου πουν ότι θα κάνει 1-2 μέρες (εκτός και αν άλλαξε κάτι και το βγάζουν αμεσως)

Πηγαινε σε ΚΕΠ. Αν σου πιυν ελα σε δυο μερες ζητα τους να τηλεφωνησουν στο Δημο σου και να το ζητησουν με fax σε αυτους. Θα το κανουν. Ειναι εγκυρο και με fax
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτηκες, το κείμενο λέει πως για την σπουδαστικη ιδιότητα θα χρειαστεί "βεβαίωση αναγνωρισμένης τριτοβάθμιας σχολής πανεπιστημιακής ή τεχνολογικής εκπαίδευσης

ή αναγνωρισμένου εκπαιδευτικού ιδρύματος της ημεδαπής ή αλλοδαπής από την οποία να προκύπτει το χρονικό

διάστημα σπουδών."

 

Σωστα...

Οι φουστηδες ζητανε τα κερατα τους, μονο πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων δε ζητανε (πλεον) :)

Κι ολ' αυτα γιαυτο το 1 τοις χιλιοις που εχεις πιθανοτητα να σε παρουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα απο το κινητο ουτε σήμερα δεν με αφηνει.

Υπολογιστη τωρα δεν εχω

Προσπαθω τωρα απο υπολογιστη και δεν μπαινει. Εχει προβλημα το site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα...

Οι φουστηδες ζητανε τα κερατα τους, μονο πιστοποιητικο κοινωνικων φρονηματων δε ζητανε (πλεον) :)

Κι ολ' αυτα γιαυτο το 1 τοις χιλιοις που εχεις πιθανοτητα να σε παρουν.

Δικιο εχουν να τα ζητανε. Αν δεν τα ζητουσαν ολοι θα δηλωναμε πολυτεκνοι και με δεκα χρονια προϋπυρεσια. Βεβαια επρεπε να τα ζητουν ΜΟΝΟΝ στους επιτυχοντες ΜΕΤΑ την επιλογη
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρόσληψη έγινε 10/3, και για τον 1ο χρόνο δικαιουμαι 20 μέρες, δηλαδή 1,666 την ημέρα.

Το επίδομα θα βγει με βάση πόσες μέρες άδειας δικαιομουν μέχρι το καλοκαίρι ή μέχρι τα Χριστούγεννα?

Ή με βάση πόσες μέρες άδειας έχω πάρει μέχρι το καλοκαίρι ή τα Χριστούγεννα?

Για ολο το ετος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να στειλεις μια βαλίτσα κάπου με αεροπλάνο, χωρις να εισαι επιβάτης; Αν ναι, και αν το έχει κανει κάποιος, η τιμή είναι η ίδια με το αν η βαλίτσα ήταν ενος επιβάτη; (πχ. 20 ευρω τα 20 κιλα, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να στειλεις μια βαλίτσα κάπου με αεροπλάνο, χωρις να εισαι επιβάτης; Αν ναι, και αν το έχει κανει κάποιος, η τιμή είναι η ίδια με το αν η βαλίτσα ήταν ενος επιβάτη; (πχ. 20 ευρω τα 20 κιλα, κλπ)

 

Δε νομίζω να γίνεται αυτό, γιατί ακόμα και αν είσαι επιβάτης και έχεις παραδώσει τη βαλίτσα σου αλλά για κάποιο λόγο δεν εμφανιστείς στο boarding, οι βαλίτσες βγαίνουν για να αφαιρεθεί η δική σου (για λόγους ασφαλείας). Αυτός είναι και ένας λόγος καθυστέρησης των πτήσεων.

 

Αν ξέρει κάποιος σίγουρα ας μας πει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να στειλεις μια βαλίτσα κάπου με αεροπλάνο, χωρις να εισαι επιβάτης; Αν ναι, και αν το έχει κανει κάποιος, η τιμή είναι η ίδια με το αν η βαλίτσα ήταν ενος επιβάτη; (πχ. 20 ευρω τα 20 κιλα, κλπ)

 

Γίνεται, λέγεται αποστολή cargo, σα το ασυνόδευτο στα ΚΤΕΛ.

Θυμάμαι για μια κούτα μεγάλη και κάνα 30άρι κιλά (όσο θυμάμαι) είχα δώσει 80 για Αθήνα-Κοπεγχάγη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...