Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εννοεις αναψε στιγμιαια και εσβησε?

γιατι να αλλαξει μπαταρια?συνηθως για το δυναμο αναβει το λαμπακι..ποσα χρονια  εχεις την μπαταρια?

Ανναψε για 5-10 λεπτα , ξεθωριασμενα. Εσβησε και αναψε παλι μετα απο μια βδομαδα για ενα δυο λεπτα. Τωρα εχει τρεις μερες να αναψει. Η μπαταρια ειναι της μανας του, Αγορασμενο καινουριο το αυτοκινητο τον ΙΑΝ-10. Εχω κανει 152000 km. Αλλα δεν ειναι θεμα μπαταριας., Ειναι θεμα δυναμο. Παντως στην μετρηση που κανεμε την φορτιζε. Και λεω αφου φορτιζει να το αφησω για λιγο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ειναι θεμα δυναμο αλλα και η μπαταρια σου ειναι αρκετα παλια!!!

πολλα μπορει να παιζουν ως απλα να βραχυκυκλωνει το λαμπακι απο κατι αλλο!

γιατι δεν το πας να σου διαβασουν τον εγκεφαλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοούσα όλους όσους έχουν κάνει. Εγώ πχ τα εχω στο private και δεν φαινονται. Επίσης έχω σελίδα με χιλιάδες likes (της δουλειάς) και βλέπω μόνο μερικές εκατοντάδες από αυτούς.

I stand corrected λοιπον, δεν ηξερα για το οριο οταν φτασεις τις χιλιαδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάποιος δεν παραλάβει ένα συστημένο που του έχει έρθει, αυτό πού και πώς επιστρέφεται;

Ως απλό στον αποστολέα; Ως συστημένο πάλι και πάει και το παραλαμβάνει από το ταχυδρομείο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I stand corrected λοιπον, δεν ηξερα για το οριο οταν φτασεις τις χιλιαδες.

 

Δεν ξερω αν είναι όριο ή απλά ρυθμίσεις απορρήτου. Παντως οι διαχειριστές της σελίδας δεν μπορούν σίγουρα να ξέρουν αν έχεις κάνει like στο διαγωνισμό τους γιατί δεν φαίνεται πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι αντιστοιχο των powerlines που τοποθετουμε στο οικιακο δικτυο,μπορει να γινει μεσω του δικτυου της ΔΕΗ(υψηλη ή μεσαια ή χαμηλη ταση)?Ειναι εφικτο κατι τετοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που θέλω να αγοράσω κάτι θήκες για το κινητό πως τις αγοράζω από το ebay? Μπορώ και με VISA?

 

http://www.ebay.com/itm/Afan-Hard-Shell-Slim-Sandstone-Black-Back-Cover-Case-For-Oneplus-One-A0001-/171623891920?hash=item27f594c3d0:g:ljsAAOSwaNBUdtCx

 

**Απάντηση με quote παρακαλώ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγκριθηκε στον ανηψιο μου μεσω οαεδ για κοινωνικο τουρισμο

Επειδη εγω ποτε δεν εχω παει διακοπες ετσι ωστε να του πω,ξερει κανεις να μου πει τι παιζει να του τα μεταφερω;

Εψαξα στο ιντερνετ και λεει επιλεγεις ημερομηνια κτλπ και πας σε καποια ξενοδοχεια με αρκετα μειωμενη τιμη για καποιες μερες.καπως ετσι ειναι;αξιζει;εκανε αιτηση πριν 3 μηνες και του λεει στο site που εβαλε τον κωδικο οτι εγκριθηκε.

Οποια πληροφορια ευπροσδεκτη!

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατι αντιστοιχο των powerlines που τοποθετουμε στο οικιακο δικτυο,μπορει να γινει μεσω του δικτυου της ΔΕΗ(υψηλη ή μεσαια ή χαμηλη ταση)?Ειναι εφικτο κατι τετοιο?

 

γενικά ναι. στη διανομή (χαμηλη ταση) πχ έχεις σήματα που ενεργοποιουν τους μετρητές στα νυχτερινά τιμολόγια, ανάβουνε φώτα στους δρόμους κτλ. 

οι έξυπνοι μετρητές ενέργειας που βάζει η δεη πιλοτικά, στέλνουνε και παίρνουνε data μέσω των καλωδίων του ρέυματος. (power line communication)

αν παντως εννοείς για internet όχι δεν παίζει. παιζουνε μέχρι συγκεκριμένη αποσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκριθηκε στον ανηψιο μου μεσω οαεδ για κοινωνικο τουρισμο

Επειδη εγω ποτε δεν εχω παει διακοπες ετσι ωστε να του πω,ξερει κανεις να μου πει τι παιζει να του τα μεταφερω;

Εψαξα στο ιντερνετ και λεει επιλεγεις ημερομηνια κτλπ και πας σε καποια ξενοδοχεια με αρκετα μειωμενη τιμη για καποιες μερες.καπως ετσι ειναι;αξιζει;εκανε αιτηση πριν 3 μηνες και του λεει στο site που εβαλε τον κωδικο οτι εγκριθηκε.

Οποια πληροφορια ευπροσδεκτη!

 

Αρχίζει πρώτα με μια επίσκεψη στο σάιτ του οαεδ να βρει το

"Αρχείο με το Μητρώο Παρόχων (Τουριστικών Καταλυμάτων)"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που θέλω να αγοράσω κάτι θήκες για το κινητό πως τις αγοράζω από το ebay? Μπορώ και με VISA?

 

http://www.ebay.com/itm/Afan-Hard-Shell-Slim-Sandstone-Black-Back-Cover-Case-For-Oneplus-One-A0001-/171623891920?hash=item27f594c3d0:g:ljsAAOSwaNBUdtCx

 

**Απάντηση με quote παρακαλώ.. 

 

Θα σου πω την πρόσφατη προσωπική μου εμπειρία.

 

Από την προηγούμενη εβδομάδα προσπαθούσα να κάνω μία αγορά από το βρατανικό ebay (.co.uk) με χρήση χρεωστικής κάρτας VISA. Το ποσό που είχε η κάρτα ήταν παραπάνω από επαρκές και σε καμία περίπτωση δεν πλησίαζα το όριο των 420 ευρώ/εβδομάδα. Παρόλα αυτά η κάρτα μου έτρωγε άκυρο. Κάποια στιγμή αποφάσισα να κάνω την αγορά από το γερμανικό ebay (.de). Η συναλλαγή έγινε κανονικά και πλέον περιμένω να παραλάβω. Η μόνη λογική εξήγηση που μπόρεσα να βρω (δεν μίλησα με την τράπεζα) ήταν ότι πιθανόν κάτι παίζει με τη μετατροπή συναλλαγματος, γιατί στο βρετανικό ebay η χρέωση θα γινόταν σε λίρες Αγγλίας ενώ στο γερμανικό έγινε σε ευρώ.

 

Αυτό που θες να παραγγείλεις είναι σε δολάρια και η αποστολή θα γίνει από Κίνα, οπότε εάν ισχύει αυτό που σου είπα, μάλλον θα φας άκυρο. Ενημέρωσε για το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...