Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Μηπως κατα τυχη πηρε κανεις την εφημερίδα Αγορά την Κυριακή να μου πει το tracklist του cd που εδινε δωρο?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για εναρξη ατομικης επιχειρησης χρειαζεται εγγραφη στον ΟΑΕΕ.

Απο το site, ζητουν τα παρακατω

 

 

 

1. Αίτηση - Απογραφική δήλωση.

2. Φωτοαντίγραφο δελτίου αστυνομικής ταυτότητας

3. Στοιχείο προσδιορισμού της έδρας και των τυχόν υποκαταστημάτων της επιχείρησης, που είναι: μισθωτήριο συμβόλαιο ή υπεύθυνη δήλωση Ν. 1599/1986 δωρεάν παραχώρησης χώρου θεωρημένα από την αρμόδια Δ.Ο.Υ. του εκμισθωτή ή τίτλος ιδιοκτησίας.

4. Στοιχεία χαρακτηρισμού του προσώπου ως παλαιού ή νέου ασφαλισμένου.

 

 

Φανταζομαι το 1 το βρισκεις εκει. Το 2 οκ, το 3 ζητα το μισθωτηριο θεωρημενο απο τη ΔΟΥ. Ομως το μισθωτηριο υποτιθεται το καταθετει ηλεκτρονικα ο ιδιοκτητης κι εγω κανω αποδοχη παλι ηλεκτρονικα, οποτε τι φαση?

Επισης το 4 που αναφερεται?

Μηπως εννοει εκτυπωση του μισθωτηριου; Εχει επιλογη που το αποθηκευεις σε pdf, οπως το εκκαθαριστικο.

Αυτό δεν το έχω ξανακούσει!

Ωωω ναι...πηγαινεις σε καταστημα του παροχου σου και σου εκτυπωνει κατι τυπου υ/δ με οσους αριθμους εχεις στο συγκεκριμενο παροχο. Αν στη ν υ/δ εχει αριθμους που ειχες καποτε αλλα δε χρησιμοποιεις πλεον, δε στους διαγραφουν επιτοπου, εχει αλλη διαδικασια. Ξεκινησε νομιζω απ οταν αρχισαν να δηλωνονται κ τα καρτοκινητα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως εννοει εκτυπωση του μισθωτηριου; Εχει επιλογη που το αποθηκευεις σε pdf, οπως το εκκαθαριστικο.

Ωωω ναι...πηγαινεις σε καταστημα του παροχου σου και σου εκτυπωνει κατι τυπου υ/δ με οσους αριθμους εχεις στο συγκεκριμενο παροχο. Αν στη ν υ/δ εχει αριθμους που ειχες καποτε αλλα δε χρησιμοποιεις πλεον, δε στους διαγραφουν επιτοπου, εχει αλλη διαδικασια. Ξεκινησε νομιζω απ οταν αρχισαν να δηλωνονται κ τα καρτοκινητα.

Άνοιξα λογαριασμό στην Εθνική πριν περίπου ένα χρόνο (ή 10-11 μήνες κάτι τέτοιο) και δεν μου ζήτησαν αυτό το χαρτί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μπει κανείς ποτέ στο deep /dark web? Είχα μία συζήτηση τις προάλλες γι' αυτό το θέμα και μπορώ να πω πως... ανατρίχιασα λίγο με αυτά που άκουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξα λογαριασμό στην Εθνική πριν περίπου ένα χρόνο (ή 10-11 μήνες κάτι τέτοιο) και δεν μου ζήτησαν αυτό το χαρτί!

Τα τελευταια 2 χρονια μου το χουν ζητησει σε καποιες περιπτωσεις , τελευταια που θυμαμαι πηγα να παρω κωδικους ιντερνετ απο εθνικη κ μου το ζητησε ο υπαλληλος. Ισως να ειναι αναλογα την τραπεζα κ τι θες να κανεις κ μερικες φορες κ θεμα υπαλληλου.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταια 2 χρονια μου το χουν ζητησει σε καποιες περιπτωσεις , τελευταια που θυμαμαι πηγα να παρω κωδικους ιντερνετ απο εθνικη κ μου το ζητησε ο υπαλληλος. Ισως να ειναι αναλογα την τραπεζα κ τι θες να κανεις κ μερικες φορες κ θεμα υπαλληλου.

Μάλλον ναι. Σήμερα μια γνωστή μου πήγε στη eurobank για κάρτα που έχει λήξει (για λογαριασμό που υπάρχει ήδη δηλαδή) και της ζητήσανε όλα αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ναι. Σήμερα μια γνωστή μου πήγε στη eurobank για κάρτα που έχει λήξει (για λογαριασμό που υπάρχει ήδη δηλαδή) και της ζητήσανε όλα αυτά!

Στην εθνικη πριν λιγο καιρο που πηγα για επανεκδοση καρτας (ειχα χασει την αναληψεων), δε μου το ζητησε :)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το fb μονο εμενα κολλαει? δν βλεπω καποιο topic/ειδηση

 

 

Έχει μπει κανείς ποτέ στο deep /dark web? Είχα μία συζήτηση τις προάλλες γι' αυτό το θέμα και μπορώ να πω πως... ανατρίχιασα λίγο με αυτά που άκουσα.

 

εκει εχουν θεση οσα δεν εχουν στο clearnet. Internet δεν ειναι μονο το google, facebook και youtube :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις καμια ιδεα αν θα κανουν οι αγροτες καταληψη στα τρενα? Γιατι παιζει αυτη η ειδηση απο χθες και ενω θελω να παω θεσσαλονικη, φοβαμαι δεν θα μπορω να επιστρεψω την Κυριακη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως κατα τυχη πηρε κανεις την εφημερίδα Αγορά την Κυριακή να μου πει το tracklist του cd που εδινε δωρο?

Ευχαριστώ

Έλα storm,δεν την πήρα αλλά το βρήκα  :-)

 

post-227832-0-00448800-1454957871_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει εχουν θεση οσα δεν εχουν στο clearnet. Internet δεν ειναι μονο το google, facebook και youtube :)

Ποτέ δεν είπα πως το internet είναι μόνο αυτά, είμαι ενημερωμένη στο τι υπάρχει εκεί μέσα. Μία απλή ερώτηση έκανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είπα πως το internet είναι μόνο αυτά, είμαι ενημερωμένη στο τι υπάρχει εκεί μέσα. Μία απλή ερώτηση έκανα..

 

αν εισαι ενημερωμενη, τοτε δν υπαρχει λογος ανατριχιλας. Εξαλλου θα μπορουσες να κανεις και μονη σου μια ξεναγηση να παρεις μια ιδεα ή βασικα μια καλυτερη ιδεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εισαι ενημερωμενη, τοτε δν υπαρχει λογος ανατριχιλας. Εξαλλου θα μπορουσες να κανεις και μονη σου μια ξεναγηση να παρεις μια ιδεα ή βασικα μια καλυτερη ιδεα.

Έκανα ναι.. όλα "οκ'

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μπει κανείς ποτέ στο deep /dark web? Είχα μία συζήτηση τις προάλλες γι' αυτό το θέμα και μπορώ να πω πως... ανατρίχιασα λίγο με αυτά που άκουσα.

 

Είχα πετύχει μια ωραία σελίδα που αγόραζες πλαστά εικοσάρικα. Κώλωσα να παραγγείλω όμως. Λέω μην ελέγχονται οι φάκελοι κι έρθουν κι οι τσέοι μαζί με τον ταχυδρόμο στην πόρτα μου. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...