Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη οποιος κανει νεους λογ/σμους απαγορευεται απ αυτους η αναληψη?

Δεν απαγορεύεται αλλά είναι δύσκολο να ανοίξεις λογαριασμούς. Μόνο μισθοδοσίας (θέλει χαρτί πρόσληψης) και φοιτητικούς ανοίγουν (για παιδιά που σπουδάζουν σε άλλη πόλη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

στο facebook διαχειριζομαι καποιες σελιδες και εδω και λιγες μερες οταν παω να μπω αντι για χρηστης με το ονομα της σελιδας δε μου αλλαζει η εικονα προφιλ με την εικονα της σελιδας και δεν μπαινει στον τοιχο της σελιδας αλλα στον τοιχο μου σαν χρηστης

 

Με το chrome δουλευει αλλα με τον Firefox οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που θα κανεις νεους λογαριασμους;

Εννοεις θα ανοιξεις νεους τραπεζικους λιγαριασμους;

 

Φυσικα, αυτο εννοω.

 

Που και πως μπορει να κανει κανεις νεους λογ/σμους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη οποιος κανει νεους λογ/σμους απαγορευεται απ αυτους η αναληψη?

Στο μήνυμα που παρέθεσες αναφέρω ότι δεν μπορείς ΚΑΝ να κάνεις νέους λογαριασμούς. Γίνεται υπό προϋποθέσεις και είναι αρκετά δύσκολο. Για παράδειγμα αν έχεις ήδη έναν λογαριασμό στο όνομά σου, δεν μπορείς να ανοίξεις άλλον ότι και να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μήνυμα που παρέθεσες αναφέρω ότι δεν μπορείς ΚΑΝ να κάνεις νέους λογαριασμούς. Γίνεται υπό προϋποθέσεις και είναι αρκετά δύσκολο. Για παράδειγμα αν έχεις ήδη έναν λογαριασμό στο όνομά σου, δεν μπορείς να ανοίξεις άλλον ότι και να κάνεις.

 

Στο μηνυμα που παρεθεσα λες οτι "δεν μπορω να κάνω νέους λογαριασμούς για αυτό ακριβώς τον λόγο που ανέφερα" (αναληψεις).

 

Αν εχω ηδη 5 λογ/σμους στο ονομα μου μπορω να σηκωνω 420/βδομαδα απ το καθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω για να ανοίξεις καινούριο λογαριασμό πρέπει να κλείσεις όλους τους άλλους.

 

 

Στο μήνυμα που παρέθεσες αναφέρω ότι δεν μπορείς ΚΑΝ να κάνεις νέους λογαριασμούς. Γίνεται υπό προϋποθέσεις και είναι αρκετά δύσκολο. Για παράδειγμα αν έχεις ήδη έναν λογαριασμό στο όνομά σου, δεν μπορείς να ανοίξεις άλλον ότι και να κάνεις.

 

Μισθοδοσίας νομίζω ότι ανοίγουν κι ας έχεις κι άλλους στο όνομά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μηνυμα που παρεθεσα λες οτι "δεν μπορω να κάνω νέους λογαριασμούς για αυτό ακριβώς τον λόγο που ανέφερα" (αναληψεις).

 

Αν εχω ηδη 5 λογ/σμους στο ονομα μου μπορω να σηκωνω 420/βδομαδα απ το καθενα?

Αν έχεις ήδη 5 λογαριασμούς τότε ναι, μπορείς. Αλλά νέους λογαριασμούς δεν μπορείς να ανοίξεις. Αυτό έχει γίνει σαν μέτρο ασφαλείας για να μην ανοίξει κάποιος 10 λογαριασμούς και βγάζει 420 ευρώ την εβδομάδα και από τους 10 (δηλαδή σύνολο 4.200 ευρώ την εβδομάδα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απαγορεύεται αλλά είναι δύσκολο να ανοίξεις λογαριασμούς. Μόνο μισθοδοσίας (θέλει χαρτί πρόσληψης) και φοιτητικούς ανοίγουν (για παιδιά που σπουδάζουν σε άλλη πόλη).

Ναι σε αυτες τις περιπτωσεις ανοιγεις, αλλα με την προ\ϋποθεση οτι δεν εχεις αλλον λογαριασμό. Και ο φιλος μιλησε για 11 λογαριασμους αν δεν κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σε αυτες τις περιπτωσεις ανοιγεις, αλλα με την προ\ϋποθεση οτι δεν εχεις αλλον λογαριασμό. Και ο φιλος μιλησε για 11 λογαριασμους αν δεν κανω λαθος

Σίγουρο αυτό για τον άλλο λογαριασμό; Αν έχεις ας πούμε στην alpha και ο εργοδότης πληρώνει στην Πειραιώς δεν σου ανοίγουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρο αυτό για τον άλλο λογαριασμό; Αν έχεις ας πούμε στην alpha και ο εργοδότης πληρώνει στην Πειραιώς δεν σου ανοίγουν;

Ο εργοδότης ζητάει να έχεις λογαριασμό στην ίδια τράπεζα για χάρη διευκόλυνσης. Δεν σας εμποδίζει κανείς να έχετε λογαριασμό σε διαφορετικές τράπεζες, με ότι αυτό φυσικά συνεπάγεται (έξοδα εμβάσματος σε διαφορετική τράπεζα, χρόνος αποστολής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρο αυτό για τον άλλο λογαριασμό; Αν έχεις ας πούμε στην alpha και ο εργοδότης πληρώνει στην Πειραιώς δεν σου ανοίγουν;

Για μισθοδοσιας δεν ξερω αν μπορεις να ανοιξεις νεο ενω εχεις λογαριασμό. Αλλα για φοιτητικο σου ζητανε υπευθ. δηλωση οτι δεν εχεις αλλον λογαριασμό. Ενας φίλος πηγε να ανοιξει για το παιδι του που περασε φοιτητης και δεν του ανοιξαν γιατι ειχε τον γιο συνδικαιουχο σε εναν δικο του λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παρω κατι απο banggood (οπως παντα :) )

 

Απο το uk warehouse να βαλω αποστολη με B2C με 0.55 ευρω και σε 5-7 εργασιμες η να επιλεξω NL post με 2.55 ευρω και 7-10 εργασιμες; (καλα η παραγγελια θα γινει μετα τις διακοπες των κινεζω σε καμια δεκαρια μερες)

 

Ειμαι σε διλλημα..οποτε για πειτε γνωμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηδενικος τραπεζικος λογαριασμος διαγραφεται; η πρεπει να εμφανιζει εστω μια μικρη κινηση;

Διαγραφεται μετα απο καποιο διαστημα, αλλα το διαστημα αυτο ισως διαφερει απο τραπεζα σε τραπεζα.

Στο ταχυδρομικο ταμιευτηριο ειναι 2 χρονια. Φυσικα το κανουν χωρις καμια ενημερωση.

Παλιοτερα απλα απενεργοποιουσαν το λογαριασμο καποια στιγμη κ επρεπε να πας σε καποιο καταστημα να τον ενεργοποιησεις, αν θυμαμαι καλα εκαναν μια επιβεβαιωση στοιχειων κ ησουν οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πηρα παρασκευη τηλεφωνο στην eurobank, μονο τα δικαιολογητικά μου πανε οτι χρειαζεται να χω μαζι μου, τιποτα αλλο.

 

Οτι με ρωτησανε αν εχω αλλους τιποτα.

 

Απλα τα χαρτια μου φαινονται πολλα και περιπλοκα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...