Προς το περιεχόμενο

Μικρές Απορίες - Σύντομες Απαντήσεις


Lucifer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 18,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ξερουμε που μπορουμε να κανουμε στην Ελλαδα τεστ δυσλεξιας για ενηλικες? Καποιον αναγνωρισμενο φορεα/κατι ψαχνω για επισημη χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή δεν ψιλοβγάζω άκρη από Royal Mail, θέλω να στείλω ένα τιμόνι (με τον αερόσακο του) στην Ελλάδα. Όπου κι αν έχω διαβάσει, άλλοι λένε να μην γράψεις τι είναι, απλά να το συσκευάσεις σωστά, κι άλλοι να δηλώσεις τι είναι λόγω ενδεχόμενου κινδύνου.

 

Λογικά η μόνη λύση είναι να πάω στο ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρακια ερωτηση.

 

Θελω να ανεβασω online 800 αριθμημενες photo υψηλης αναλυσης και αυτο να κανει generate ενα URL να μπορω να το στελνω σε κοσμο να βλεπει τις φωτο. Το μεγεθος του αρχειου ειναι περιπου 11GB οποτε λογικα ψαχνω κατι επι πληρωμη. Με ενδιαφερει επισης το layout να ειναι οσο πιο απλο γινεται.

 

Καμια ιδεα?

mega.nz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε οντως το ιδιο σκεφτηκα σημερα π ανοιξα 3 φορες το youtube

Μες την μαπα εφαγα κλαρινοβλακες π κανουν καραγκιοζηλικια.

Μ την σπανε οι φατσες τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγα να αλλαξω τον κωδικο πρόσβασης στο hotmail.

 

Μου ζητησε αριθμο τηλεφωνου, τον εβαλα, αλλα θελει ενα μηνα. Τωρα περιμενω μεχρι να γινει επιβεβαιωση και μετα θα μπορω να τον αλλαξω ή θα εχω προβλημα με το λογαριασμο μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ΔΕΝ έχεις κάνει λογαριασμό στο youtube, τότε στην αρχική σελίδα νομίζω ότι εμφανίζει τα ποιο δημοφιλή βίντεο, και μπορεί να είναι οτιδήποτε. Αν έχεις κάνει λογαριασμό τότε εμφανίζει μια ποιο προσωποποιημένη σελίδα, βίντεο με βάση τις προτιμήσεις σου, προτεινόμενα σε σχέση με αυτά που είδες, ιστορικό κλπ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως λεγεται το ματζαφλερι που καθαριζεις τα τζάμια. Απο την μια εχει σφουγγααρι και απο την αλλη λαστιχο για να παιρνει τα νερα

ακριβώς έτσι το περιγράφω όταν θέλω να το αγοράσω και όλοι το καταλαβαίνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως λεγεται το ματζαφλερι που καθαριζεις τα τζάμια. Απο την μια εχει σφουγγααρι και απο την αλλη λαστιχο για να παιρνει τα νερα

 

Υαλοκαθαριστήρας χειρός με σφουγγάρι (squeegee στα αγγλικά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To eshop εβαλε σε προσφορα για σημερα ενα wifi extender στα 13.90

 

http://www.e-shop.gr/netis-e1-300mbps-wireless-n-range-extender-white-p-PER.617435

 

Και ερωτω: θα κανει δουλεια που το θελω επειδη το σπιτι ειναι μεγαλο και το ρουτερ ειναι στην αλλη ακρη η θα μ σπασει τα νευρα; συνδεονται ευκολα αυτα; το εχει κανεις να μ πει καμια γνωμη;

Απο την μια ακρη του σπιτιου στην αλλη π ειναι το γραφειο πιανω μονο μια γραμμη σημα και λεω να παρω κανενα τετοιο.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χελόου. Το ρωτάω εδώ αντί να ανοίγω νέο θέμα μπας και ξέρει κανένας...

Έστω πως κάποιος έχει ένα κανάλι στο youtube ή σε παρόμοια υπηρεσία, με χιλιάδες συνδρομητές, κάποιοι από τους οποίους έχουν κάνει donate. Και θέλει αυτά τα χρήματα να μαζεύονται μια στο τόσο, στο σύνολο τους ή σε ποσοστό, και να πηγαίνουν σε κάποιον οργανισμό.

Απλά μαζεύει τα χρήματα και τα καταθέτει μόνος του σε συννενόηση με τον αντίστοιχο οργανισμό; Χρειάζεται κάτι άλλο από νομικής ή λογιστικής πλευράς για να είναι, εχμ όχι ακριβώς «καλυμένος», αλλά να υπάρχει μια διαφάνεια στην όλη διαδικασία; Εκτός από εφορίες και τέτοια δηλαδή, έστω και για ένα ευρώ το μήνα, το βασικό είναι να μπορούν τουλάχιστον οι χρήστες να είναι σίγουροι που πηγαίνουν τα λεφτά τους,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου παρουν κινητό το οποιο δεν σου αρεσει και εχεις το κουτι σφραγισμενο και με αποδειξη μπορεις να το γυρισεις στο μαγαζι και να παρεις τα λεφτα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...