Προς το περιεχόμενο

Tablet Toshiba Encore WT8-A-102 (139€ @you.gr) [ΤΕΛΟΣ]


tikei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα αυτή την θήκη από amazon http://www.amazon.co.uk/Toshiba-Encore-8-Inch-Windows-Tablet-Black/dp/B00HG4HPAQ/ref=pd_bxgy_computers_img_y

 

Στα £3.99 η οποία είναι για τo Encore 2 το οποίο έχει αυτές τις διαστάσεις (210.62 x 132 x 9.48 mm) ενώ το δικό μας έχει  (213 x 135.9 x 10.68 mm). Η διαφορά στα χρήματα με http://www.amazon.co.uk/Toshiba-Encore-8-Inch-Windows-Tablet-Black/dp/B00HG4HPAQ/ref=pd_bxgy_computers_img_y είναι αρκετή.

 

Θα κάτσει καλά στη θηκη του 2 ή θα έχουμε κενά αέρος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 753
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

προσπαθωντας να κάνει ένα update απο toshiba μου έκανε επανεκκίνηση και με έβγαλε σε μια μπλέ οθόνη που αναγράφει επάνω bitlocker και μου ζητάει κάποιο κλειδί για να ξεκλειδώσει....

 

εχει κανείς ιδέα τί γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρες και μιλας για το συγκεκριμενο;

 

Δεν το πήρα αλλά με 8΄ τι να περιμένεις! (δεν είμαι και στη πρώτη μου νεότητα)

ΥΓ. έχω ένα tablet 7΄ και το έχω παρατημένο... (δεν παίζω και παιχνίδια...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.33GHz?... 1.8 δεν υποτίθεται ότι ήταν;

1.8GHz ειναι ο cpu στο turbo!οποτε χρειαζεται ανεβαζει την συχνοτητα μεχρι 1.8.Να μην ξεχασεται να απενεργοποιησεται το bitlocker.κοβει πολυ ταχυτητα απο την emmc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα προβληματα διαβαζω παιδια και δε μου αρεσει. αλλος wifi, αλλος καμμενο πιξελ, αλλος για μπλε οθονη και δε θυμαμαι αν αναφερθηκαν κι αλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθωντας να κάνει ένα update απο toshiba μου έκανε επανεκκίνηση και με έβγαλε σε μια μπλέ οθόνη που αναγράφει επάνω bitlocker και μου ζητάει κάποιο κλειδί για να ξεκλειδώσει....

 

εχει κανείς ιδέα τί γίνεται?

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/bitlocker-recovery-keys-faq

 

Στη παραπάνω διεύθυνση θα το βρεις, το έκανα πριν λίγο, θα χρειαστεις το mail που έχεις στη microsoft

 

Τελικά μετά το recovery kai ta update μου έμειναν περίπου 10 giga, χωρις office για μένα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα προβληματα διαβαζω παιδια και δε μου αρεσει. αλλος wifi, αλλος καμμενο πιξελ, αλλος για μπλε οθονη και δε θυμαμαι αν αναφερθηκαν κι αλλα.

Δεν ξερουμε ποσοι ειναι αυτοι που εχουν παραγγειλει γιατι αν ειναι 100 ατομα για παραδειγμα αν ειχαν προβλημα οι 4 μπορει να ειναι και φυσιολογικο στην τελικη.

Συμβαινουν αυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.8GHz ειναι ο cpu στο turbo!οποτε χρειαζεται ανεβαζει την συχνοτητα μεχρι 1.8.Να μην ξεχασεται να απενεργοποιησεται το bitlocker.κοβει πολυ ταχυτητα απο την emmc.

όταν πάω στην κρυπτογράφηση μου έχει σαν επιλογή μόνο να κάνω αντίγραφo του κλειδιού - δεν αναφέρει κάπου επιλογή για απενεργοποίηση του bitlocker...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το πρωί το έχω και εγώ..Το δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Τα windows 8.1 με έχουν δυσκολέψει αρκετά μπορώ να πω.Νοιώθω οτι είναι φτιαγμένα πιο πολύ για desktop.

Ωστόσο πιστεύω οτι είναι μια άριστη αγορά,και πιστεύω θα το συνηθίσω.

Καλώδιο ή αντάπτορα για hdmi κ usb απο ebay;ή υπάρχει πουθενά στην Ελλάδα φτηνά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

όταν πάω στην κρυπτογράφηση μου έχει σαν επιλογή μόνο να κάνω αντίγραφω του κλειδιού - δεν αναφέρει κάπου επιλογή για απενεργοποίηση του bitlocker...

 

 

 

Μισο λεπτο να σε πω που πας.πας απο το charm bar στα δεξια ρυθμισεις μετα αλλαγη ρυθμισεων υπολογιστη.μετα πας πανω πανω που λεει υπολογιστης και συσκευες και τελος πληροφοριες υπολογιστη.εκει τερμα κατω εχει επιλογη να το απενεργοποιησεις!! :)

 

edit:αμα θελεται κατι αλλο να ρωτησετε εδω ειμαστε!!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν πάω στην κρυπτογράφηση μου έχει σαν επιλογή μόνο να κάνω αντίγραφω του κλειδιού - δεν αναφέρει κάπου επιλογή για απενεργοποίηση του bitlocker...

 

αναζήτηση-> γραψε κρυπτογραφηση->αλλαγή ρυθμίσεων κρυ...-> τελευταια επιλογή κάτω....

νομίζω αυτό είναι..ας το επιβεβαιώση και άλλος

 

 

 

τα γραψε ο johnny ..δεν το χα δει.. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπαθωντας να κάνει ένα update απο toshiba μου έκανε επανεκκίνηση και με έβγαλε σε μια μπλέ οθόνη που αναγράφει επάνω bitlocker και μου ζητάει κάποιο κλειδί για να ξεκλειδώσει....

 

εχει κανείς ιδέα τί γίνεται?

ναι μπες στη σελίδα που σου λέει ακολούθησε τις οδηγίες και θα σου δώσει τον κωδικό . το έκανα και εγώ πριν. Αφαίρεσες το encryption από το bios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Λοιπον!

1. Από τη μια εχουμε να εμφανίζονται τυποι που σχολιαζουν εδώ αγγελιες. Θυμιζω ότι δεν επιτρεπεται ο καθ'οιονδηποτε τροπο σχολιασμος αγγελιων συμφωνα με τους ορους χρησης του ινσομνια.

2. Δεν επιτρεπεται η αναρτηση αγγελιων εκτος της ειδικης ενοτητας. Συχνα διαβαζουμε "θα το δωσω τελικα, στειλτε pm" ή όπως αλλιως, μεσα σε ποστς στα διαφορα τοπικ. Θα αφηνω ΜΟΝΟ οσα ποστ είναι ξεκάθαρα ότι το δινουν ακριβως στην τιμη που το πηραν αν όχι φτηνοτερα. Αν δεν γινεται αυτή η διευκρινηση θα φευγει το ποστ και θα πεφτει και η σχετικη ποινη.

Αυτή η εμπορικη πλευρα που προσπαθουν καποιοι να διατηρουν, δεν είναι ανεκτη μεσα στην ενοτητα!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...