Προς το περιεχόμενο

Τρεξιμο


George b

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλου κακου φιλε George κανονισε να υπαρχει ενα ασθενοφορο εκει κοντα, για τη περιπτωση που χρειαστει να σε παραλαβει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 225
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kαλου κακου φιλε George κανονισε να υπαρχει ενα ασθενοφορο εκει κοντα, για τη περιπτωση που χρειαστει να σε παραλαβει.

εγινε φιλε θα το εχω υποψιν μου :-D

 

@hewey ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες!θα προσπαθησω να τις ακολουθησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξεκινησα το τρεξιμο ξαφνηκα και ετρεχα σαν κατσικι μια βδομαδα καθε μερα 40 λεπτα και η αληθεια ειναι οτι ανοιξαν τα πνευμονια μου την δευτερη μερα και ημουν αλλος ανθρωπος !!!!!!! Ομως μετα τη βδομαδα αρχησαν τα παρατραγουδα με τα γονατα και σταματησα. Ειναι λογικο, στα 28 μου να αναγκαζω τα γονατα μου να ανεχτουν 100 κιλα να χοροπηδανε επανω τους. Τωρα που ηρεμησαν λιγο και ξεκινησα και gym θα ξαναρχησω αλλα αργα και με φροντιδα και προδερμ.. Η συμβουλη μου ειναι αυτη δηλαδη, λαου λαου και χωρις να νομιζεις σε 5 μερες οτι εγινες ο αιθιωπας που τρεχει ως το απειρο... Παντως ειναι απλα εντυπωσιακο ποσο καλο κανει το τρεξιμο , και στο σωμα και στην ποιοτητα αναπνοης και ηρεμιας..αν το κανεις θα με νιωσεις.. Και αντι για τραγουδια και νερα, εγω πηγαινα στα ολυμπιακα ακινητα που εχει θαλασσα και αερακι σε ανοιχτο χωρο και μου εβγαινε καλη ψυχολογια και δεν βαριομουν καθολου! Ελεγα και καμια παπαρια με τους ψαραδες οσο εκανα διατασεις και επεφτε και γελιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η συμβουλη μου ειναι αυτη δηλαδη, λαου λαου και χωρις να νομιζεις σε 5 μερες οτι εγινες ο αιθιωπας που τρεχει ως το απειρο... Παντως ειναι απλα εντυπωσιακο ποσο καλο κανει το τρεξιμο , και στο σωμα και στην ποιοτητα αναπνοης και ηρεμιας..αν το κανεις θα με νιωσεις..

 

Εγω τρεχω σε διαδρομο καθημερινα απο το 2008. Απο τοτε εχω να αρρωστησω.

Φυσικα ειναι απαραιτητο να συνοδευεται απο μια προσεκτικη διατροφη.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@George B: Εάν θέλεις να τρέχεις με σχέδιο/πρόγραμμα για να δεις και αποτέλεσμα, δοκίμασε το "From couch potato to 5K". Μπορείς να το προσαρμόσεις ανάλογα με τις δυνατότητες/ανάγκες σου. Προσωπικά, με βοήθησε πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ό,τι ποιο σωστό ειπώθηκε.Δεν πρέπει να τρέχουμε όταν μας πιάνει η  απελπισία από τα κιλά και μόνο γι αυτό!

 

Αυτά εννοούνται!!Σε επαγγελματικό επίπεδο μιλάμε.... Ζέσταμα πρώτα...κομμένα τσιγαρα,ποτά...τηγανητά,λίπη...

Άντε ώρα για σφίξιμο!!! :P

μα και τα τηγανιτα??? :cry:  δειξε λιγο ελεος!! :P

Επεξ/σία από somebody:)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι είναι η ζωή....οι άντρες τρωνε τηγανιτά και δεν κάνουν κυτταρίτιδα  :P :P :P.

 

 

(κάνουν κοιλιές,καρδιες,σωσίβια βέβαια)...

 

 

τα πάντα εν σοφία εποιησεν!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος παντων θα στερηθουμε τα σουβλακια,τα μπριζολακια και τις τηγανιτες πατατες.

αλλα η ΚΡΕΠΑ ( :wub: )!! δεν θεωρειται τηγανιτο η κρεπα ετσι???

*τελικα το τηγανιτο με ι γραφεται :P

 

και ναι του ξανα @@@ το τοπικ του ανθρωπου!! συγγνωμη φιλε george :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα όχι κάνε δουλειά σου.

 

 

Μια αλμυρή με πατάτες μέσα λουκάνικα μαγιονέζες τυρια μπεικον σαλάμια προσιουτο έτσι ελαφρια και μια γλυκιά με μπανανες,σοκολάτα,σιρόπια,παγωτό για την χώνεψη   

 

 

 

Πείνασα...παω να φάω κάτι υγιεινο ... πίτσα !!! :P :P P: 

 

 

Και τρέχουμε μετά μέχρι να φτάσουμε στην ανταρκτική!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να έχεις το κατάλληλο ντύσιμο γιατί το τρέξιμο με βαμβακερά ρούχα, καλοκαιριάτικα με 30 βαθμούς Κελσίου είναι ανυπόφορο. 

Με τα πιο εξειδικευμένα ρούχα, δεν νιώθεις τον ιδρώτα να κολλάει πάνω σου και τρέχεις πιο άνετα. 

 

Σε λίγο καιρό ξεκινάνε οι εκπτώσεις και μπορείς να βρεις σε καλές τιμές ποιοτικά ρούχα.

 

Να προτείνω nike shorts (τα είχα πάρει πέρσι 30 ευρώ με 40% έκπτωση).

Από κοντομάνικο, κάτι από under armour ή adidas (γύρω στο 25άρι και αυτά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το mp3 εμενα προσωπικα μου πέφτουν τα ακουστικα οταν τρέχω και ειναι και ο ιδρώτας :/ 

 

νερο μολις τελειωσεις και λιγο. 

 

Την 1η εβδομάδα δεν θα τρέξεις μαλλον καμια αποσταση θα λαχανιάσεις αμεσως. 

 

Αυτά δεν πέφτουν:

 

SHQ3017-580-100.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελος παντων θα στερηθουμε τα σουβλακια,τα μπριζολακια και τις τηγανιτες πατατες.

αλλα η ΚΡΕΠΑ ( :wub: )!! δεν θεωρειται τηγανιτο η κρεπα ετσι???

*τελικα το τηγανιτο με ι γραφεται :P

 

και ναι του ξανα @@@ το τοπικ του ανθρωπου!! συγγνωμη φιλε george :P :P

 

Επειδη θελω να φτιαξω λιγο τους κοιλιακους μου απο χθες ξεκινησα διατροφη :P

 

Σημερα πρωι: κουάκερ με ταχινι γάλα μαυρη σοκολατα λιωμενη και λιγο μέλι 

μεσημέρι επειδη ημουν στη δουλεια δεν προλαβα να φάω και πηρα 2 μπανάνες και ενα γιαουρτι 0% (αυτο ειχε :/ )

και αποψε επειδη πρεπει να κοιμηθω νωρις και γυρισα πριν λιγο γιατι αυριο παλι ξυπναω νωρις εφαγα 2 καλαμακια κοτοπουλο ψημενα και μια πιτα στα καρβουνα ψημένη. 

 

Κοψτα λιγο καιρο και θα δεις αλλαγή. Εγω πιστευω σε 2 μηνες θα ειμαι έτοιμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...